Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

PAPILDINU …

VĒSTULE

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Mans vārds ir Stīns Lorenss.

Es esmu Liepājas domes deputāts. Vēlos uzrunāt presi, kā arī šādā veidā dot pēdējo iespēju Ulda Seska kungam pārdomāt savu š.g. 1. jūlijā pieņemto lēmumu attiecībā uz Liepājas domes deputātu ievēlēšanu četrās komitejās.

Pamatojums

Vēlēšanu likums Latvijā nosaka, ka komitejās jāievēl proporcionāls deputātu skaits attiecīgi partiju vēlēšanās iegūto vietu skaitam. Šis likums acīmredzot nedarbojas Liepājā. Tas tika brutāli pārkāpts pirmajā Liepājas domes sēdē .š.g. 1. jūlijā.

Liepājā ir 15 domes locekļu vietas, kā arī 30 vietas četrās dažādās komitejās, kas nozīmē, ka katram deputātam ir tiesības būt kā minimums divās vietās kādā no iepriekš minētajām komitejām, ja vien deputātam ir tāda vēlēšanās. Saskaņā ar likumu deputātam jābūt vismaz vienai vietai komitejā.

Tālākajā tekstā aprakstīta situācija pēc pirmās Liepājas domes sēdes 1. jūlijā.

Mani pārsteidza tas, ka Liepājas domes mērs Uldis Sesks 1. jūlija sēdē piespieda mani ieņemt vietu Kultūras, Sporta un Izglītības komitejā, kas nebija saskaņā ar manu gribu, lai gan jau pirms sēdes rakstiskā veidā, kā arī sēdes laikā mutiski viņš tika informēts, ka vēlos ieņemt tādu vietu, kas atbilst manai kompetencei un kvalifikācijai. Es neesmu ne skolotājs, ne futbola komandas treneris.

Vēlos arī pieminēt, ka Saskaņas Centrs pieprasīja vēl vienu vietu Finanšu komitejā, kas neguva piekrišanu, tā vietā iedalot citu vietu.

Seska kungs piespieda veikt balsošanu, neatstājot vietu nekādām diskusijām, vēlāk atrunājoties, ka man ir augsta kvalifikācija šim amatam, lai gan viņš nepārzina manas patiesās prasmes.

Šādā veidā neizlemj, kur cilvēkam jāstrādā, nesniedzot pamatotus argumentus, kā arī sarīkojot balsošanu par mani kā personu, lai gan tas ir pret paša gribu un biju iepriekš informējis, ka šo vietu nevēlos. Šāda rīcība, kad balsošani ir piespiedu raksturs, lai norādītu, kur man strādāt, nav normāla.

Liepājas partijai 6 deputāti.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās – 12)

Uldis Sesks: 2 vietas
Gunārs Ansiņš: 3 vietas
Guntars Krieviņš: 2 vietas
Helvijs Valcis: 3 vietas
Oskars Zīds: 2 vietas
Valdis Skujiņš: 3 vietas

Kopā : 15 vietas visās komitejās (saskaņā ar likumu- 3 par daudz)

Saskaņas centram 3 deputāti.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās – 6)

Sergejs Dikterjovs: 2 vietas
Viktors Kravcovs: 1 vieta
Naums Vorobeičiks: 1 vieta

Kopā : 4 vietas komitejās. ( Vēl iegūstamas 2 vietas, ja ir tāda vēlēšanās.)

Tautas partijai 1 deputāts.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits – 2)

Silva Golde: 3 vietas (saskaņā ar likumu viena vieta par daudz)

Jaunajam laikam 1 deputāts.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās– 2)

Ivars Ķervis: 2 vietas

„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK 1 deputāts.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās – 2)

Ivars Kesenfelds: 2 vietas

Latvijas Pirmajai partijai/LC 1 deputāts.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās– 2)

Jānis Vilnītis: 2 vietas

Neatkarīgajs deputāts Stīns Lorencs.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās – 2)

Stīns Lorencs: 1 vieta

Osipova partijai 1 vieta.
(Maksimālais iegūstamais vietu skaits komitejās– 2)

Elita Kosaka: 1 vieta

Patstāvīgajā Finanšu komitejā 9 deputāti.
Liepājas partija 6 deputāti = 40 %; 5 vietas komitejā (55,5%).
Maksimālais iegūstamais vietu skaits = 4 (44,4 %).

Patstāvīgajā Pilsētas Attīstības komitejā 7 deputāti.
Liepājas partija 6 deputāti = 40 % vietas domē: 4 vietas komitejā (57%).
Maksimālais iegūstamais vietu skaits – 3 vietas (42,8 %).

Kā redzams, Ulda Seska kungs un Liepājas partija ir pārkāpuši likumu, sadalot vietas komitejās neproporcionāli.

KO DARĪT AR MĒRU?
EJ UZ TIESU, KOVBOJ!

Zemāk norādītas manas prasības un tiesības. Šī jautājuma neatrisināšanas gadījumā 15 dienu laikā, es speršu pirmo soli un griezīšos tiesā, kā arī Eiropas Savienības komisijā.
Es apsūdzu Seska kungu sava stāvokļa izmantošanā, lai gūtu kontroli pār Liepājas domes komitejām, un šādā veidā arī kontrolējot visu finanšu kustību pilsētā. Tāpat arī apsūdzu viņu par vietu proporcinālā sadalījuma neievērošanu saskaņā ar Latvijas likumu, kas paredz katrai partijai konkrētu vietu skaitu pilsētas domē.

1) Seska kungam un Liepājas partijai ir jāsamazina kopējais deputātu skaits komitejās par 3 vietām.
2) Seska kungam jāatceļ vismaz viena vieta Patstāvīgajā Finašu komitejā.
3) Seska kungam jāatceļ vismaz viena vieta Patstāvīgajā Pilsētas Attīstības Komitejā.

4) Seska kungam jāpārliecinās, ka nevienam deputātam nav vairāk kā divas vietas, ar šo domājot Silvu Goldi, Valdi Skujiņu, Gunāru Ansiņu un Helviju Valci, kuriem ir viena vieta par daudz.
5) Seska kungam jāpārliecinās, ka nevienai partijai nav vairāk vietu kā to paredz proporcija Liepājas domē.
6) Seska kungam ir jādod iespēja Stīnam Lorencam, Elitai Kosakai un Saskaņas centra deputātiem iegūt viņu vietas komitejās, ja minētajām personām ir vēlēšanās tās iegūt.

Un tādēļ es informēju Liepājas domi un Seska kungu, ka es atsakos ieņemt vietu Patstāvīgajā Izglītības, Kultūras un Sporta komitejā. Bet esmu ar mieru ieņemt vietu kādā no atlikušajām komitejām, vai tā būtu Finanšu un Attīstības komiteja.

Ar cieņu,
Liepājas domes deputāts
Stēns Lorenss (Šerifs Fonteins)

vēstule no liepajasblogs.lv

JAUNUMI NO ŠERIFA DZĪVES DOMĒ

 

 Stēns Lorenss nopietni piesaka sevi Liepājā.

Pierasts, ka pirms vēlēšanām tiek izmesti populistiski āķi, lai diezgan rupji nozvejotu vēlētāju balsis. lamādamies pameta Liepājas domes sēdi, personīgi nolamājot arī Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku

Lorencs sēdes laikā skaļi komentēja un pauda viedokli par gandrīz katru dienaskārtības jautājumu, bet visvairāk bija neapmierināts, ka viņam nav iespējas iepriekš iepazīties ar vairākiem domes sēdē izskatāmajiem jautājumiem, ka svarīgi lēmumprojekti dienaskārtībā tiekot iekļauti pēdējā brīdī.

Deputāts Helvijs Valcis (Liepājas partija) sacīja, ka viņam domes sēdes laikā nopietni traucējot divi Loreca asistenti, kuri stāv viņam aiz muguras, tulko un ik pa brīdim ieskatās arī Valča datorā.

Savukārt deputāts Oskars Zīds apgalvoja, ka visas domes sēdes laikā esot nepārprotami sajutis, ka Lorencs esot paģirains.

Domes sēdes noslēgumā deputāti neformālās sarunās sprieda, ka būtu nepieciešams izstrādāt domes sēdes norises ētikas kodeksu, lai netiktu pārkāpta elementārā pieklājība.

Liepājas domes sēdi pirms tās beigām pameta arī domes deputāte Elita Kosaka (Osipova partija), sakot: “Mēs te esam tikai statisti,” jo arī viņa bija neapmierināta ar to, ka nav iespējams iepriekš iepazīties ar sēdē izskatāmajiem jautājumiem.

Liepājas domes juriste Inita Pelnēna apgalvoja, ka viss tomēr esot likumīgi, jo deputāti paši domes sēdes sākumā nobalsojuši par papildjautājumu iekļaušanu dienaskārtībā.

Deputāts Stīns Lorencs (Luijs Fonteins) jau tūlīt pēc pašvaldību vēlēšanām paziņoja, ka nepārstāvēs partiju “Sabiedrība citai politikai” (SCP), no kuras saraksta tika ievēlēts.

“Es grasos ieņemt savu posteni kā neatkarīgs deputāts, nesaistot sevi ar kādu partiju, bet gan pildot savus pienākumus kā ievēlēts deputāts. Es novērošu politisko dzīvi un piedāvāšu savus ieteikumus, lai uzlabotu kritisko situāciju Liepājā.

Ceru uz valdošo partiju sapratni un centīšos strādāt ar viņiem kopā savas kompetences robežās, tādās jomās kā tūrisms, kultūras programmas, pilsētas virzīšana un ekonomiski uzlabojumi,” iepriekš sacījis Lorencs.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

 • .
  .

  nu nu lai nu par ko bet par Fonteinu nekad un nemūžam! tas būtu tas pats kas par krieviem nobalsot!!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Tāpēc jau saku, āķītis ir izmests, bet ja par Sesku…
  tad gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējis izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti. Nē, lielākajiem tarifiem par apkuri Latvijā, nē lielākam bezdarbam, nē sliktākajiem ceļiem, … nē …turpināt ?

  Atbildēt
 • .
  .

  Pārmatoties krievu pusē,viņš Liepāja tik zaudēs. Vari neatjaunot savu ūķi, Lorensssss ,ES un mani draugi tur neies

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan gaidu, kad atveersies klubs un juutu liidz taa saimniekam nevienliidziigajaa ciinjaa! drosmiigs!

  Atbildēt
 • .
  .

  es domāju, ka fonteins ir baigais malacis, cik redzu, tad klubs driiz buus valjaa un ar to arii vinju apsveicu, kaa arii visus liepaajniekus!
  redzu arii, ka klipproject ir ietekmeejies no seska propogandas kampanjas pret fonteinu, par to zheel, bet kas attiecas uz apdroshinaashanu, tad taa ir katra pasha personiskaa un arii finansiaalaa lieta.ljaunpraatiigaas dedzinaashanas fakts pats par sevi ir shausmiigs.
  starp citu, mani iipashumi arii nav apdroshinaati, bet tas mani nepadara par sliktaaku cilveeku.

  Atbildēt
 • .
  .

  To:ff —No sākuma ,JĀ, man patika cīņas spars un vēlme ieķeksēt Liepājas varenos…. Par Sesku ,ja lasi //kllproject.lv/- slavinošu rakstu nav. Pat pretēji…
  Mani aizķēksēja Stēna ieteikums mācīties Latviešiem krievu valodu…
  Lai jau viņš izvēlas ar ko tad ir viņam pa ceļam, bet tā NEKĀ PERSONĪGI
  🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *