Ārstnieciskas vielas un to sastāvdaļu apraksts

Ārstnieciskas vielas.

Jūsu uzmanībai interesants apraksts vai pareizāk teikt derīgi norādījumi. Tas viss ir interesanti jau pēc būtības, kuru iesaku tev apgūt, kā mazu zināšanu bāzi savai veselības uzlabošanai.

Starp citu, viss aprakstītais zināšanu krājums ir derīgs jūsu organisma labākai funkcionalitātei. Varat būt droši, aprakstītie labumi pārbaudīti! Daudz no pieminētā var iegādāties aptiekā. Galvenais, jums būs zināšanu bāze, kā arī pareiza nojausma priekš kam un kāpēc?

Ārstnieciskas vielas, kādas?

Paskaidrošu iespējamo sastāvu un sajēgu ko šāds sastāvs darīs tavā organismā.

Alvejas sula.

Veicina asins cirkulāciju un organisma dabiskas aizsargspējas pret mikroorganismiem, stiprina organisma imūnsistēmu. Pateicoties tās sastāva esošajiem antiseptiskajiem komponentiem.

Piemīt dziedējoša un sāpes mazinoša iedarbība. Sekmē ādas dabīgas imūnsistēmas darbību un palīdz viņai atjaunoties.

Apiņu ekstrakts.

Piemīt nervu sistēmu nomierinošas, pretvīrusu un antibakteriālas īpašības. Iedarbojas sedatīvi, mazina uzbudināmību un stresu, sekmē emocionālu un fizisku atslābināšanos, veicina iemigšanu un palīdz nodrošināt veselīgu miegu.

Ārstnieciskas vielas, Arnikas ekstrakts.

Piemīt pretiekaisuma un antiseptiskas īpašības. Samazina sāpes un pietūkumu kājās, veicina uzsūkšanas procesu.

Asinszāles ekstrakts.

Piemīt spēcīgas antiseptiskas un pretiekaisuma īpašības, sekmē audu reģenerāciju. Piemīt sedatīvas īpašības, uzlabo garastāvokli, nomierina nemiera sajūtu un uzlabo miega kvalitāti.

Aveņu sula.

Bagātīgs C, D, E un В grupas vitamīnu, minerālvielu (magnijs, kālijs, mangāns, varš) un antioksidantu (flavonoidu, antodanu, karotīnu,) avots.
Darbojas antiseptiski, piemīt sviedrējoša, antibakteriāla, pretiekaisuma un temperatūras pazeminoša iedarbība.

B1 vitamīns.

B1 vitamīns pozitīvi ietekme smadzeņu un nervu sistēmu, stiprina asinsrites sistēmu un veicina sirds muskulatūras darbību. Vitamīns B1 ir būtisks pareizam ogļhidrātu metabolismam (lai atbrīvotu enerģiju no uzņemtajiem ogļhidrātiem).

B2 vitamīns.

B2 vitamīns nodrošina ogļhidrātu un olbaltumvielu maiņu, veicina dzelzs transportēšanu un metabolismu organismā.

Būtiski nepieciešams centrālas nervu sistēmas darbībai un veselai ādai, pozitīvi iedarbojas stresa gadījumā, sekmē antivielu un eritrocītu veidošanos organismā.

Ārstnieciskas vielas, B6 vitamīns.

B6 vitamīns piedalās olbaltumvielu un tauku vielmaiņā, ir būtisks normālas nervu sistēmas darbības nodrošināšanai un imūnsistēmas veicināšanai. Aizkavē organisma novecošanās iespēju, normalizē asinsriti un nodrošina ūdens līdzsvaru, organismā.

Ārstnieciskas vielas

Auzas.

Nav grūti atbildēt uz jautājumu, kāpēc auzu uzlējums ir noderīgs? Atbilde ir konkrēta un saprotama, jo šajā ārstnieciskajā uzlējumā vai novārījumā ir bagātīgs vitamīnu un minerālvielu komplekss.

Pats galvenais, ka cilvēka ķermenis šo minerālu bagātību viegli uzsūc. Lai vēl vairāk saprastu auzu derīgumu izlasi šo rindiņu:
“Pārtika ir zāles – šim Hipokrāta teicienam īpaši ir piemēroti ēdieni no auzu produktiem”.

Auzas, sastāvs un pielietojuma joma.

Auzu īpašā vērtība slēpjas tajā, ka tās satur lielu daudzumu cietes, un augu olbaltumvielas. Satura ziņā šī graudaugu kultūra ieņem otro vietu aiz griķiem.

Auzas

Līdzās karotīnam, būtiskiem B vitamīniem (tiamīns, riboflavīns, niacīns, piridoksīns), K vitamīnam, kas ir atbildīgs par asins recēšanu, un spēcīgajam antioksidantam E vitamīnam (tokoferolam), auzu pārslas satur diezgan retu komponentu – biotīnu.

Auzas un Biotīns.

Šī viela ir ūdenī šķīstošs H vitamīns, kam ir svarīga loma holesterīna, aminoskābju un olbaltumvielu metabolismā, kas notiek mūsu organismā.

Biotīna deficīts izraisa letarģiju, vājumu, muskuļu sāpes un garšas zudumu pārtikā. Auzas satur arī kumarīnus, saponīnus, holīnu, lecitīnu, skābeņskābi, linolskābi, pantotēnskābes, sveķus, neaizvietojamās aminoskābes (lizīnu, triptofānu).

Auzas un mikroelementi.

Mikroelementus pārstāv niķelis, cinks, hroms, dzelzs, fosfors, magnijs, kālijs. Īpaši jāatzīmē silīcija klātbūtne, kas novērš matu izkrišanu, un sērs, kas ietekmē skrimšļa, kaulu un nervu audu stāvokli.

Turklāt visas šīs bioloģiski aktīvās vielas lieliski saglabājas auzu uzlējumā, ko plaši izmanto ne tikai pacientu ārstēšanā, bet arī veselu cilvēku diētiskajā uzturā.

Kā ārstniecisku līdzekli auzu uzlējumu ieteicams lietot cilvēkiem ar kuņģa-zarnu trakta, aknu, nervu sistēmas, locītavu slimībām, dzelzs deficīta anēmiju, cukura diabētu, apetītes rosināšanai, miega normalizēšanai un vitalitātes paaugstināšanai.

Šim ārstnieciskajam augu šķidrumam var būt pretdrudža un sviedrēšanas efekts saaukstēšanās gadījumos, to lieto rīkles skalošanas un klepus gadījumā.

Auzu pārslu uzlējumu nav grūti pagatavot, taču tradicionālās medicīnas speciālisti katrā gadījumā izmanto dažādu daudzumu dabisko izejvielu. Arī zāļu infūzijas laiks ne vienmēr ir vienāds.

Auzas

Auzas uzlējums.

Uzlējumu visvieglāk pagatavot no kafijas dzirnaviņās samaltām auzām. Ēdamkaroti iegūto miltu aplej ar glāzi verdoša ūdens, visu kārtīgi samaisa un ļauj brūvēt 4-6 stundas.

Šādu uzlējumu var pagatavot arī termosā.

šajā gadījumā tas būs gatavs vismaz divreiz ātrāk. Tas jālieto pusstundu pirms ēšanas vai stundu pēc ēšanas. Optimālā deva pieaugušajiem ir 200 ml infūzijas, bērniem no 7 gadu vecuma – 100, bērniem – 50.

Auzas uzlējuma priekšrocības kuņģim un zarnām.

Ir labi zināms, ka gadījumos, kad rodas problēmas ar kuņģa-zarnu trakta darbību, ārsti un uztura speciālisti iesaka slimajam ēst šķiedrvielām bagātas auzu pārslas.

Tas rada kuņģī olbaltumvielu-cietes masu, kas ne tikai aizsargā tā sienas no sālsskābes agresīvās iedarbības, bet arī efektīvi izvada no organisma toksīnus un atkritumus.

Auzu uzlējums pilda gandrīz tādas pašas funkcijas.

Apņem kuņģa gļotādu un ir zarnu attīrošs “skrubis”, kas novērš grēmas, atraugas, vēdera uzpūšanās, “rīboņa”, sāpes vēderā un normalizē gremošanu.

Tāpēc šis mājas līdzeklis ir ļoti noderīgs cilvēkiem, kuri cieš no gastrīta, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas peptiskās čūlas, pankreatīta, gastroenterīta, hroniska aizcietējuma un citiem gremošanas orgānu traucējumiem.

Auzas, pielietojums.

Kuņģa-zarnu trakta slimību saasināšanās gadījumā glāzi auzu pārslu ieteicams apliet ar vienu litru auksta ūdens un ļaut brūvēt 4 stundas.
Pēc tam maisījums jāvāra uz lēnas uguns, līdz tas iegūst biezu, viskozu konsistenci.

Ārstnieciskais eliksīrs jāsadala vairākās porcijās un jādzer visas dienas garumā. Ja nepieciešams, katru nākamo dienu jāsagatavo jauna infūzija.

Auzas, infūzijas priekšrocības holecistīta gadījumā

Šim līdzeklim ir holerētiska iedarbība, tas maigi attīra žultsvadus, kā arī var būt pretiekaisuma iedarbība, tāpēc to veiksmīgi lieto pret tādu izplatītu žultspūšļa slimību kā holecistīts.

Rūgta atraugas, slikta dūša, sāpes un smaguma sajūta labajā pusē ir īpaši smagas pēc ceptu vai treknu ēdienu ēšanas. Šajā gadījumā uzlējuma pagatavošanai izmanto nerafinētus auzu graudus.

Ir nepieciešams ielej 500 gramus izejvielu ar vienu litru verdoša ūdens. Infūzijas laiks: 40-45 minūtes. Zāles filtrē un lieto trīs reizes dienā: pirms brokastīm, pusdienām un vakariņām, 30 minūtes pirms ēšanas.

Auzas, pārslu uzlējuma priekšrocības aknām.

Diemžēl mūsu aknas, kas ir iesaistītas gremošanas, vielmaiņas, hematopoēzes procesos, toksisko komponentu apstrādē un neitralizēšanā, ne vienmēr tiek galā ar tām uzlikto slodzi.

Pateicoties aknu šūnu spējai pašattīroties, cilvēkiem gadiem ilgi var nebūt aizdomas, ka viņu filtrējošā orgānā ir sākusi attīstīties kāda patoloģija.

Protams, ja ir jūtamas sāpes labā hipohondrija rajonā, tiek novērota ādas dzelte, parādās rūgta garša mutē, vispārējs vājums un paaugstināts nogurums ir iemesls konsultēties ar ārstu.

Vairumā gadījumu aknas, kuras ir piesārņotas ar narkotikām, smēķēšanu, alkoholu vai tauku nogulsnēm, nesāp, bet turpina “klusi” bojāties.

Tāpēc šādam dzīvībai svarīgam orgānam ir nepieciešama periodiska tīrīšana, un auzu pārslu infūzija palīdzēs tikt galā ar šo uzdevumu.
Auzu graudos ir polifenoli – dabīgie antioksidanti, kas paātrina tauku vielmaiņu un būtiski atvieglo aknu darbību.

Auzas, uzlējums.

Lai pagatavotu uzlējumu tīrīšanai, vienu ēdamkaroti nerafinētu auzu graudu kafijas dzirnaviņās vajadzēs sasmalcināt līdz miltiem.
Ielejiet iegūto pulveri termosā, pievienojiet litru verdoša ūdens un ļaujiet ievilkties vienu nakti.

Nākamajā dienā uzlējumu dzer pa trīs ceturtdaļām glāzes pusstundu pirms brokastīm, pusdienām un vakariņām, tāpēc visas dienas garumā jāizdzer vismaz puslitrs ārstnieciskā šķidruma.

Ikdienas tīrīšanas kurss ir diezgan garš, jo tas ilgst 3 mēnešus, bet tā rezultāti vislabvēlīgāk ietekmēs aknu stāvokli.

Auzas, infūzijas priekšrocības diabēta gadījumā

Viens no šīs patoloģijas galvenajiem nosacījumiem ir diētas terapija, kas paredz, ka slimajam ir jāierobežo ēdiena uzņemšana, jāpārskata garšas izvēles un jāizvēlas pārtikas produkti ar zemu glikēmisko indeksu.

Auzu uzlējums satur ogļhidrātus, kas lēnām uzsūcas cilvēka organismā, tāpēc nav strauja cukura koncentrācijas paaugstināšanās asinīs.
Turklāt auzu graudos ir fermenti, kas piedalās glikozes sadalīšanā un veicina aizkuņģa dziedzera hormona insulīna ražošanu.

Ja ņemam vērā auzu spēju attīrīt organismu no kaitīgām vielām un pazemināt “sliktā” holesterīna līmeni, tad nav šaubu, ka auzu uzlējums ir ārkārtīgi izdevīgs diabēta slimniekiem.

Auzas, uzlējums.

Tradicionālās medicīnas speciālisti iesaka cukura diabēta slimniekiem 750 mililitros verdoša ūdens uzvārīt 100 gramus nerafinētu auzu graudu.

Šim nolūkam ir ērtāk izmantot termosu, jo līdzeklis jāievada 12 stundas. Pēc tam mājās gatavotās zāles jāizkāš, jāsadala 4 porcijās un jālieto visas dienas garumā.

Nno rīta tukšā dūšā, pēcpusdienā starp ēdienreizēm un vakarā pirms gulētiešanas. Regulāra auzu uzlējuma uzņemšana īpaši labi palīdz II tipa cukura diabēta (insulīna atkarīgā) gadījumā. Slimi cilvēki bez lieliem izdevumiem var ievērojami pazemināt glikozes līmeni asinīs.

Auzas, uzlējuma priekšrocības locītavu slimībām.

Pārsteidzoši, ka šis dziedinošais līdzeklis var sniegt efektīvu palīdzību artrīta, artrozes, podagras un citu vienas vai vairāku locītavu iekaisuma bojājumu gadījumos.

Auzas

Šādas pataloģijas pavada stipras sāpes, pietūkums un ādas apsārtums sāpju vietā un ierobežotas mobilitātes, kas nogurdina ikvienu, pat vispacietīgāko cilvēku.

Locītavu slimībām tiek nozīmēti dažādi pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi, taču tie bieži izraisa blakusparādības, kas negatīvi ietekmē citus iekšējos orgānus. Savukārt auzu uzlējums efektīvi izvada no organisma sāļus, tādējādi attīrot locītavas no to pārpalikuma un būtiski atvieglojot slimu cilvēku pašsajūtu.

Jo īpaši artrīta ārstēšanai tradicionālie dziednieki iesaka lietot nevis graudus, bet auzu salmus, no kuriem 15 gramus jāaplej ar glāzi verdoša ūdens, jāatstāj 30 minūtes un jāizkāš.

Tas ir aprēķins vienai porcijai, bet ārstnieciskā dzira būs jāsagatavo un jālieto trīs reizes dienā vismaz mēnesi.

Turklāt šī līdzekļa priekšrocības nebeidzas ar iekšēju lietošanu. Locītavu slimību gadījumā ļoti palīdz auzu ietīšanas, jo tās var mazināt iekaisumu un mazināt sāpes.

Divas trešdaļas no trīs litru emaljas trauka tilpuma vajadzēs aizpildīt ar auzu salmiem, siena putekļiem un priežu zariem, kas ņemti vienādās daļās. Dārzeņu maisījumu pārlej ar karstu ūdeni, pusstundu vāra uz lēnas uguns un ļauj brūvēt 40 minūtes.

Samērcējiet palagu infūzijā, viegli izgrieziet to un aptiniet to ap visu ķermeni (ieskaitot rokas, ja nepieciešams) līdz pat padusēm.
Pēc tam jums jāietin sevi siltā segā un vismaz 2 stundas jāpavada gultā. Šādas ietīšanas ieteicams veikt katru dienu, līdz uzlabojas veselība.

Auzas, uzlējuma priekšrocības tiem, kas vēlas zaudēt svaru

Daudzi cilvēki vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, izmantojot dažādas diētas, taču baidās nodarīt kaitējumu savai veselībai. Pastāv stingra piecu dienu auzu pārslu monodiēta (ēdot tikai auzu pārslas), taču ne katrs cilvēks spēj izturēt tik smagu uztura ierobežojumu, jo tas prasa lielu gribasspēku.

Turklāt pēc šādiem radikāliem pasākumiem organisms visbiežāk ātri papildina zaudēto, samazinot sasniegtos rezultātus līdz nullei.

Tāpēc vislabāk ir izmantot saudzīgāku svara zaudēšanas metodi – regulāru auzu uzlējuma lietošanu.

Protams, auzas vienas pašas nav spējīgas sadedzināt taukus. Turklāt šī labība tiek uzskatīta par vienu no visvairāk kaloriju saturošām graudaugiem.

Tomēr gandrīz visas pozitīvās auzu īpašības, kas tika apspriestas iepriekš, labvēlīgi ietekmē svara zaudēšanas procesu.

Auzu pārslu uzlējums mazina izsalkuma sajūtu, attīra kuņģi, zarnas, žults ceļus, aknas no kaitīgām vielām, uzlabo vielmaiņas procesus, samazina holesterīna līmeni, izvada no organisma lieko šķidrumu.

Rezultātā iekšējie orgāni tiek atbrīvoti no sārņiem, pazūd pietūkums un maisiņi zem acīm, uzlabojas sejas krāsa, beidzas galvassāpes un locītavu “čīkstēšana”, atgriežas dzīvības enerģija, un pats galvenais – cilvēks zaudē svaru.

Auzas, kā rīkoties?

Lai regulāri lietotu auzu uzlējumu svara zaudēšanai, šīs labības neapstrādātie graudi būs jāsasmalcina kafijas dzirnaviņās. Pilnu ēdamkaroti auzu pārslu pulvera (ar slaidu) ielej 300 mililitros verdoša ūdens, atstāj uz 10 stundām un izkāš.

Lietojiet pa pusglāzei trīs reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Tievēšana ar auzu pārslu uzlējumu var ilgt no viena līdz diviem mēnešiem, tāpēc tas nedos ātrus rezultātus, bet slaidā forma noteikti atgriezīsies.

Tikai uz šo laiku no uztura būs jāizslēdz trekni, cepti, miltu un saldie ēdieni.

Līdz ar to, pabeidzot apsvērumu par auzu uzlējuma noderīgumu, varam secināt: tā ārstnieciskās un veselību uzlabojošās īpašības ir nenoliedzamas.

Pat ja cilvēkam nav nopietnu slimību, šis dziedinošais šķidrums paaugstinās ķermeņa tonusu un būtiski uzlabos veselību, kas ir svarīgāk par visu pasaulē.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top