Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

PAPILDINĀJUMS 2009.oktobris

Liepājas domes darbiniekus šokējuši deputāta Stēna Lorensa pa epastu atsūtītie papildinājumi domes deputātu ētikas noteikumiem.
Šobrīd pašvaldībā izstrādāts domes darbinieku un deputātu ētikas noteikumu projekts, kas paredz zināmas uzvedības un ārējā izskata normas. Stēns Lorenss to uzskata par cilvēka brīvības ierobežojumu.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

 

TIESU DARBI 14.novembris 2009.

Tiesas sēdei bija jāsākas pulksten 10. Sūdzības iesniedzēju O. Zīdu “Kurzemes Vārds” pie tiesas nama sastapa jau nedaudz pēc pusdesmitiem.

Viņš bija tērpies svinīgi: melnā uzvalkā, baltā kreklā un tauriņā. “Universitātei šodien atzīmē 55 gadu jubileju,” viņš paskaidroja, ka no tiesas sēdes uzreiz dosies uz svinībām.

Piecpadsmit minūtes pirms tiesas sēdes sākuma ieradās apsūdzētais Stēns Lorenss, tērpies sev raksturīgi brīvā stilā: melnās biksēs un kreklā, melnā samta žaketē, taču ar sarkanu spīguļojošu šallīti ap kaklu. Kopā ar viņu arī sieva Ivonna, viņa tulks Gustavs Pelēcis, kas piedalās un palīdz saprasties arī domes sēdēs, un mākslinieks Uldis Rubezis, kurš bija S. Lorensa pārstāvis. “Visi advokāti, pie kuriem vērsāmies ar lūgumu uzņemties šo lietu, mums atteica,” paskaidroja S. Lorensa dzīvesbiedre.

Minūti pēc viņiem sāka pulcēties liecinieki: O. Zīdam pievienojās domes sekretāre Egita Apsīte, kas protokolēja liktenīgo sēdi, kā arī deputāti Ivars Ķervis, Helvijs Valcis, Ivars Kesenfelds, Elita Kosaka, Valdis Skujiņš, Sergejs Dikterjovs, Valērijs Kravcovs un Naums Vorobeičiks, kuri tūlīt arī sadalījās pa grupiņām – atsevišķi koalīcijas partneri un atsevišķi opozīcijā esošie.

Kā vēlāk iezīmējās tiesas sēdē, arī izjūtās par notikušo incidentu viņi dalās tieši šādā proporcijās. Koalīcijas deputāti S. Lorensa rupjos izlēcienus bija sapratuši ne tikai kā adresētus domes priekšsēdētājam, kas vadīja sēdi, bet arī sev personiski, un, kā vēlāk uzvēra I. Ķervis, to varētu adresēt pat visiem liepājniekiem, kas ir šos deputātus ievēlējuši un viņiem uzticējušies. Tāpēc, viņaprāt, no tāda “nekonstruktīva elementa” kā S. Lorenss ir jāatbrīvojas, lai netraucē strādāt.

Savukārt opozīcijā esošie, kāds ir arī S. Lorens, viņa teikto sapratuši kā adresētu tikai un vienīgi U. Seskam.

Domas dalījās tieši par to, ko īsti apsūdzētais ir sacījis angļu valodā. Viņš pats un arī pārējie opozīcijā esošie deputāti apgalvoja, ka rupjie vārdi teikti tu formā un adresēti tikai un vienīgi U. Seskam, savukārt gan O. Zīds, gan arī citi koalīcijas partneri apgalvoja, ka viņa sacītajā ir bijis ietverts vārdu savienojums jūs visi, tāpēc arī viņi kolēģa sacīto uztvēruši kā vēstījumu arī sev. To, ka S. Lorenss teikto attiecinājis tikai un vienīgi U. Seskam, gan mutiski, gan arī, pēc tiesneses lūguma, uzrakstot S. Lorensa izteikto rupjo frāzi, lai pievienotu lietas materiāliem, apstiprināja arī Gustavs Pelēcis.

Savukārt E. Kosaka atklāja, ka pēc šīs sēdes ir pārrakstīts sēdes protokols, par ko viņa pati pārliecinājusies, salīdzinot tūlīt pēc sēdes redzēto protokolu ar to, kāds tas vēlāk bijis pieejams elektroniskā versijā. To, ka protokolā, kāds tas ir pašreizējā versijā, varētu būt cits teksts saistībā ar S. Lorensa izteikumiem, apstiprināja vēl citi liecinieki.

Stēns Lorenss
foto no liepajniekiem

Papildinājums 30.decembris 2009.g.

Kluba Fontaine Palace aizdegšanās ir ļaunprātīga dedzināšana, uzskata kluba īpašnieks Stēns Lorenss jeb Fonteins, atzīstot, ka šobrīd ir izmisis un satriekts, telefonsarunā portālam Db.lv paudis S.Lorenss.
Komentējot ugunsgrēku Liepājas klubā Fontaine Palace, S. Lorenss portālam Db.lv atzina: “Liepāja ir ļoti, ļoti slikta vieta”. Glābējiem ir trīs versijas par ugunsgrēku. stins_lorens

“Es nezinu, kurš to ir izdarījis un nevaru izteikt konkrētas aizdomas, bet viss liecina par ļaunprātību”, biznesa portālam norādījis Lorenss. Tajā pašā laikā viņš uzskata, ka konflikts ar pilsētas mēru viņam bijis nopietns, un viņš nav vēlams Liepājā.

“Sesks is in trouble, (Seskam ir nepatikšanas – db.lv)” viņš norādījis biznesa portālam, jo S. Lorenss kā neatkarīgais deputāts opozīcijā esot sekojis līdzi pilsētas politiķu darbībām un bijis gatavs atklāt nelikumības.

“Jau pirms vairākiem gadiem manu klubu mēģināja slēgt pēc Ulda Seska pavēles”. Neesot bijis iespējams, ka ugunsgrēks, kas sākās kluba pagrabstāvā, izcēlies pats no sevis, jo darbdienās zāle pagrabstāvā esot slēgta, nekādas ierīces tur neesot bijušas ieslēgtas, cilvēki tur nav uzturējušies, portālam db.lv norādījis S. Lorenss.

No kluba darbiniekiem īpašnieks uzzinājis, ka, visticamāk, kaut kāds degmaisījums iemests pa kluba logu. Tomēr kluba īpašnieks nelolo ilūzijas, ka patiesība noskaidrosies. Deputāts piekrita, ka konflikts viņam bijis ne vien ar pozīcijas politiķiem pilsētas domē, bet arī ar partijas Sabiedrība citai politikai Liepājas nodaļas biedriem, kas pēc pašvaldību vēlēšanām pieprasīja, lai uzņēmējs atkāpjas par labu citiem SCP kandidātiem vai arī atmaksā priekšvēlēšanu kampaņas izdevumus partijai.

Uz db.lv jautājumu, kad viņš no atvaļinājuma atgriezīsies Liepājā un vai turpinās šeit biznesu, deputāts atbildēja – kas to lai zina…Kluba zaudējumi neesot izmērāmi naudā, jo klubs viņam bijis kā bērns. Fontaine Palace esot bijusi AAS BTA “lēta apdrošināšanas polise”, kas noteikti nesegšot zaudējumus.

Uzņēmējs uzskata, ka ugunsgrēks ir sava veida kara pieteikums viņam un liecina par vispārēju tiesisko situāciju un biznesa vidi Latvijā.

Savukārt Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš no notikuma vietas biznesa portālu db.lv esot informējis, ka ugunsdzēsēji neapstiprina pagaidām nekādu ugunsgrēka iemeslu. Pagrabstāvā kluba darbinieki glabājuši alkoholu, tur bijis arī elektrosūknis, tāpēc aizdegšanās iemeslus noskaidros izmeklēšanā. Pats mēra vietnieks uz ugunsgrēku devies agri no rīta pēc tam, kad viņam no Venecuēlas zvanījis kluba īpašnieks un lūdzis noskaidrot, kas notiek un vai nav cietuši cilvēki, vēsta portāls Db.lv

Glābējiem ir trīs versijas, kāpēc izcēlies ugunsgrēks – ļaunprātīga dedzināšana, neuzmanīga rīcība ar uguni vai noticis īssavienojums, raksta diena.lv.
Par uguns briesmām klubā ŠEIT

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

 • .
  .

  nu nu lai nu par ko bet par Fonteinu nekad un nemūžam! tas būtu tas pats kas par krieviem nobalsot!!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Tāpēc jau saku, āķītis ir izmests, bet ja par Sesku…
  tad gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējis izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti. Nē, lielākajiem tarifiem par apkuri Latvijā, nē lielākam bezdarbam, nē sliktākajiem ceļiem, … nē …turpināt ?

  Atbildēt
 • .
  .

  Pārmatoties krievu pusē,viņš Liepāja tik zaudēs. Vari neatjaunot savu ūķi, Lorensssss ,ES un mani draugi tur neies

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan gaidu, kad atveersies klubs un juutu liidz taa saimniekam nevienliidziigajaa ciinjaa! drosmiigs!

  Atbildēt
 • .
  .

  es domāju, ka fonteins ir baigais malacis, cik redzu, tad klubs driiz buus valjaa un ar to arii vinju apsveicu, kaa arii visus liepaajniekus!
  redzu arii, ka klipproject ir ietekmeejies no seska propogandas kampanjas pret fonteinu, par to zheel, bet kas attiecas uz apdroshinaashanu, tad taa ir katra pasha personiskaa un arii finansiaalaa lieta.ljaunpraatiigaas dedzinaashanas fakts pats par sevi ir shausmiigs.
  starp citu, mani iipashumi arii nav apdroshinaati, bet tas mani nepadara par sliktaaku cilveeku.

  Atbildēt
 • .
  .

  To:ff —No sākuma ,JĀ, man patika cīņas spars un vēlme ieķeksēt Liepājas varenos…. Par Sesku ,ja lasi //kllproject.lv/- slavinošu rakstu nav. Pat pretēji…
  Mani aizķēksēja Stēna ieteikums mācīties Latviešiem krievu valodu…
  Lai jau viņš izvēlas ar ko tad ir viņam pa ceļam, bet tā NEKĀ PERSONĪGI
  🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *