Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

Papildinājums 01.04.2010

Liepājas domes deputāts Luijs Fonteins izplatījis atklātu vēstuli, kurā pēc ugunsgrēka viņa vadītajā klubā “Fontaine Palace” prasa pārmaiņas “gangsteru pārņemtajā pilsētā”. Fonteins aicina no amata gāzt domes priekšsēdētāju Uldi Sesku.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Fonteina vēstules tulkojums :

“Es biju domājis, ka klubu ugunsgrēki notiek vienīgi tādās lielās pilsētās kā Ņujorka, kur nolietojušās elektroinstalācijas. Taču tagad zinu, ka arī Liepāja kļuvusi par “lielo” pilsētu, kur gangsteri jeb politiķi var darboties bez bažām.


Latvija it kā ir civilizēta valsts, kur cilvēki atteikušies no savas kaujinieciskās dabas un nolēmuši dzīvot kopā mierā.
Mans bārs, mūzikas klubs un tikšanās vieta “Fontaine Palace” tika nodedzināts dzīvniecisku instinktu dēļ, pat mērkaķis 17. gadsimtā nebūtu gājis tik tālu.


Liepāja ir manas mājas un tai pašā laikā vieta, kur vienam vienīgam cilvēkam esmu visnevēlamākā persona. Šis cilvēks Liepājā dzīvo un valda, it kā būtu Hitlers II. Es, šķiet, naivi ticēju, ka cilvēks šeit var teikt to, ko patiešām domā.
Ugunsgrēku manā klubā izraisīja cilvēki, kuri līdzīgi Kukluksklana pārstāvjiem. Viņus vada naids un nicība pret apkārtējo un cilvēkiem kopumā.

Es nebiju klāt ugunsgrēka brīdī, bet tāpat varu apgalvot, ka Liepājas mērs, stāvot Rožu ielas ēkas otrajā stāvā, ir acīmredzama naida pilns pret mani, svešinieku vārdā šerifs Fonteins, kurš pieprasījis, lai mēra karaļvalstī nāktu pārmaiņas.


Patlaban esmu zaudējis kaut ko “ziloņa izmēra laulību gredzena apmērā”. Sava naivuma dēļ esmu noskumis, tomēr tai pašā laikā nikns kā mūlis – esmu apņēmies gāzt dzīvnieku, kurš bija pie vainas man tik mīļās vietas iznīcināšanā.
Esmu ārkārtīgi lepns, ka esmu kluba “Fontaine Palace” izveidotājs, un esmu pateicīgs cilvēkiem, kuri to apmeklēja. Tāpat pateicos par viņu sniegto atbalstu šajā skumjajā dienā. Pats patlaban esmu tālu prom no Liepājas, valstī, ko vada trakais (Ugo Čavess), tomēr Liepājā ir vēl trakāk nekā šeit.


Es lūdzu cilvēkus pēc šā nežēlīgā nozieguma Liepājā pieprasīt pārmaiņas. Gāziet Uldi no vadības. Tā vietā viņš droši varēs nākt strādāt pie Ugo un ēst banānus, tiesa gan, tikai pirmdienās.
Pēdējo reizi, kad biju prom no valsts, klubu slēdza. Tagad tas nodedzināts. Kas būs tālāk?”

 

PAPILDINĀJUMS 2010.g28.janvāris

Kamēr izklaides vieta lēnām atdzimst no pelniem, tikmēr Rīgā, Jelgavā un Cēsīs notiek koncerti kluba atbalstam.

Ar Fonteina ģimenes finansiālu atbalstu jau pēc nedēļām divām durvis vērs ēstuve “Deli Snack”. “Tur viss jau izremontēts, ir ielikta jauna grīda, nokrāsotas sienas,” saka uzņēmējs, apstiprinot, ka šajā gadījumā ar vārdiem nesvaidās.

Kluba telpās, no kurām palikušas tikai ķieģeļu sienas, notiek aktīva rosība, lai gan sals spēcīgi kniebj degunā. Ēkas iekšpuse jau iztīrīta no sadegušajām lietām.

Daži vīri no sienām plēš nost un nes ārā apmelnējušās brusas, bet citi jau liek pamatu grīdai. “Nākamajā mēnesī plānojam likt jumtu. Tas varētu aizņemt pusotru mēnesi,” apsver Fonteins.

atjaunošana
bilde ‘Kurzemes Vārds’

Izklaides vieta varētu būt gatava jau vasaras sākumā. Taču atjaunošanas temps atkarīgs no daudziem faktoriem, arī no finansēm. Tā kā vēl nav ekspertīzes secinājuma, kādēļ noticis ugunsgrēks klubā “Fontaine Palace”, nav arī skaidrības, vai izdosies dabūt apdrošināšanas atlīdzību.

“Ja tā notiks, iegūtā summu būs pietiekami liela, lai varētu no jauna uzcelt ēku,” ir pārliecināts L. Fonteins. Viņš pastāsta, ka apdrošināta bijusi tikai ēka, inventārs ne.

Uzņēmējs nopūšas, stāstot, ka uguns aprijusi ne tikai mūzikas aparatūru, bet arī daudzas personīgās lietas, kuras veidoja kluba interjeru un kuras viņš daudzu gadu garumā bija vācis. Izglābt izdevies ļoti maz – tikai ģitāras, dažus galdiņus un krēslus, kas vietu atraduši jaunajā bārā “Fire Bar”.

fontainew

Neskatoties uz to, viņi centīšoties klubā atjaunot tam raksturīgo gaisotni un stilu. “Klubam ir ļoti labs plānojums, tāpēc to atstāsim. Izmaiņas būs nelielas, piemēram, izveidosim vairāk noliktavu. Lai būtu laba akustika, ir ļoti svarīgi, lai klubā būtu daudz koka detaļu.”

 

“Fonteina klubā ir gan spēlēts, gan uz grīdas gulēts. Kad mēs, rīdzinieki, braucam uz Liepāju, tad jūtamies tā, it kā dotos uz ārzemēm, kaut arī tas notiktu divas reizes mēnesī.

Tas vienmēr ir elpu aizraujošs notikums. Šis klubs nekad nav pievīlis, tur ir piedzīvots tik daudz un tādas lietas, ka būs ko bērniem stāstīt,” apgalvo grupas “SIA Radical” mūziķis un kluba “Rock’n’Riga” vadītājs Gurstavs Terzens. Arī “Huskvarn” dalībniekam Urbix ar Liepājas klubu saistās daudz neaizmirstamu atmiņu, tāpēc abi izdomājuši, ka klubā “Rock’n’Riga” varētu sarīkot pasākumu, kas apliecinātu, ka viņi morāli atbalsta Fonteina centienus atjaunot klubu.

To, ka arī citi mūziķi nestāv malā, kad kādam no savējiem notikusi nelaime, apliecināja tas, ka trīs stundu laikā pēc atbalsta pasākuma izsludināšanas klubā “Rock’n’Riga” tajā piedalīties vēlmi izteikušas 15 dažādus mūzikas stilus un pilsētas pārstāvošas grupas.

fontain

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

 • .
  .

  nu nu lai nu par ko bet par Fonteinu nekad un nemūžam! tas būtu tas pats kas par krieviem nobalsot!!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Tāpēc jau saku, āķītis ir izmests, bet ja par Sesku…
  tad gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējis izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti. Nē, lielākajiem tarifiem par apkuri Latvijā, nē lielākam bezdarbam, nē sliktākajiem ceļiem, … nē …turpināt ?

  Atbildēt
 • .
  .

  Pārmatoties krievu pusē,viņš Liepāja tik zaudēs. Vari neatjaunot savu ūķi, Lorensssss ,ES un mani draugi tur neies

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan gaidu, kad atveersies klubs un juutu liidz taa saimniekam nevienliidziigajaa ciinjaa! drosmiigs!

  Atbildēt
 • .
  .

  es domāju, ka fonteins ir baigais malacis, cik redzu, tad klubs driiz buus valjaa un ar to arii vinju apsveicu, kaa arii visus liepaajniekus!
  redzu arii, ka klipproject ir ietekmeejies no seska propogandas kampanjas pret fonteinu, par to zheel, bet kas attiecas uz apdroshinaashanu, tad taa ir katra pasha personiskaa un arii finansiaalaa lieta.ljaunpraatiigaas dedzinaashanas fakts pats par sevi ir shausmiigs.
  starp citu, mani iipashumi arii nav apdroshinaati, bet tas mani nepadara par sliktaaku cilveeku.

  Atbildēt
 • .
  .

  To:ff —No sākuma ,JĀ, man patika cīņas spars un vēlme ieķeksēt Liepājas varenos…. Par Sesku ,ja lasi //kllproject.lv/- slavinošu rakstu nav. Pat pretēji…
  Mani aizķēksēja Stēna ieteikums mācīties Latviešiem krievu valodu…
  Lai jau viņš izvēlas ar ko tad ir viņam pa ceļam, bet tā NEKĀ PERSONĪGI
  🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *