Smēķēšana, par to ir daudz mītu kuriem tu joprojām tici

Smēķēšana.

Ikviens zina, ka smēķēšana ir ļoti kaitīga, vai ne tā? Šāds netikums var izraisīt vēzi un bojāt asinsvadu sistēmu. Tomēr, grozi kā gribi, bet vēsturiski ap cigaretēm ir izveidojušies daudzi mīti, kurus zinātnieki nemitīgi atspēko, bet cilvēki turpina ticēt visādam muļķībām.

Smēķēšana, populārākie mīti.

Rakstā apkopošu jaunākos zinātniskos datus un autoritatīvu ekspertu viedokļus veselības jomā! Taču atceries: tikai ārsts var noteikt diagnozi un izrakstīt ārstēšanu.

Reklāma ar iebiedēšanu nedarbojas!

Ir milzīgs skaits pētījumu, kuros zinātnieki jautā bijušajiem smēķētājiem, kāpēc viņi atmet smēķēšanu. Divi visizplatītākie iemesli ir veselības apdraudējumi un cigarešu izmaksas.

Piemēram, viens ASV pētījums, kas aptver 13 gadus, atklāja, ka 91,6% bijušo smēķētāju minēja “rūpes par savu pašreizējo vai turpmāko veselību” kā galveno iemeslu, kāpēc viņi atmet smēķēšanu.

Ja informācija un brīdinājumi par smēķēšanas briesmīgajām sekām “nelīdz”, tad no kurienes visiem šiem bijušajiem smēķētājiem rodas vēlme atmest šo netikumu.

Šādas domas nerodas galvā ar burvju palīdzību, tikai pastāvīga reklāma un vienas un tās pašas informācijas izrunāšana kādu dienu var ietekmēt cilvēku.

Smēķēšana, tinamā tabaka ir “dabiskāka” nekā rūpnīcā ražotās cigaretes.

Cilvēkiem, kuri smēķē ar rokām tinamās cigaretes, bieži patīk strīdēties, ka rūpnīcā ražotās cigaretes ir pilnas ar ķīmiskām piedevām, savukārt tabaka, kuru viņi paši tin, ir “dabīga”.

Smēķēšana

Šis mīts pirmo reizi tika bez ceremonijām atmaskots, kad Jaunzēlandes varas iestādes lika tabakas uzņēmumiem sniegt tiem datus par piedevu kopējo svaru saražotajās cigaretēs, tinamās cigaretēs un pīpju tabakā.

Piemēram, WD&HO Wills sniegtie dati liecināja, ka 879 219 kg cigarešu saturēja 1803 kg piedevu (0,2%). Savukārt 366 036 kg tinamās cigaretes un to papīrs saturēja 82 456 kg piedevu (22,5%)!

Ritināmā tabaka tiek “marinēta” aromatizētājos un mitrinātājos, pēdējos izmanto, lai novērstu tabakas izžūšanu. Secinājums ir acīmredzams, tinamā tabaka ir vēl kaitīgāka!

Smēķēšana, Ikviens zina par smēķēšanas kaitīgumu.

  • Cilvēki parasti iedalās četrās grupās, ja mēs runājam par tiem pašiem smēķēšanas riskiem.
  • Pirmkārt, viņi ir dzirdējuši, ka smēķēšana palielina apdraudējumu veselībai.
  • Otrkārt: viņi saprot, ka ir noteiktas slimības, ko izraisa smēķēšana.
  • Treškārt: viņiem ir precīza izpratne par ar tabakas lietošanu saistītu slimību nozīmi, smagumu un iespējamību.
  • Ceturtkārt: viņi apzinās riskus un var tos “pielaikot” paši uz sevi.

Diemžēl pirmās grupas cilvēku ir daudz vairāk, kas liek domāt, ka cilvēki nesaprot reālos riskus. Piemēram, ļoti maz cilvēku zina, ka divi no trim ilgstošiem smēķētājiem mirs no slimībām, kas saistītas ar smēķēšanu.

Smēķēšana, riskus var samazināt, smēķējot mazāk!

Tā ir taisnība, bet tikai tad, ja agrāk izsmēķējāt 20 cigaretes un tagad tikai trīs. Tomēr, pētījumi liecina, ka vienīgais veids, kā samazināt vai novērst riskus veselībai, ir atmest smēķēšanu.

Izplatīts mīts, ka gaisa piesārņojums ir vainojams plaušu vēža gadījumos.

Gaisa piesārņojums noteikti ir nopietns drauds veselībai. Piemēram, pilsētas, kurās ir koncentrēta ražošana.

Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka pasaulē ir daudz smēķētāju, kuri dzīvo pilnīgi dažādās planētas daļās. Vai plaušu vēža izplatība stipri piesārņotās pilsētās atšķiras no attālās pilsētās?

Jā, un šoreiz bet!

Daži pētījumi liecina, ka smēķētājiem ir liela iespēja saslimt ar vēzi pat tīrākajās planētas vietās.

Smēķēšana

Jūs nevarat atmest smēķēšanu bez profesionālas palīdzības.

Kāpēc smēķēšana ir bīstama?

Ja jautāsiet 100 bijušajiem smēķētājiem, kā viņi atmet smēķēšanu, aptuveni ¾ atbildēs, ka viņi atmet bez palīdzības. Pats interesantākais ir tas, ka šajā skaitā ir iekļauti cilvēki, kuri pat nav meklējuši nikotīna aizstāj terapiju vai lietojuši citus medikamentus.

Ir dzirdēts, ka smēķētāji bieži nodzīvo līdz sirmam vecumam, kas it kā nozīmē, ka smēķēšana nav vainojama.

Tās nu gan ir pilnīgas muļķības, jo ir daži indivīdi kam palaimējas izdzīvot un viņu ir ļoti maz tikai kādi 0.5% no aktīviem smēķētājiem.

Zinātne jau sen ir pierādījusi, ka smēķēšana nogalina, un tas ir fakts, kas ir jāpieņem.

Smēķēšana un elektroniskās cigaretes.

Tiek uzskatīts, ka principā e-cigaretes nekaitē veselībai. Šie izstrādājumi tiek reklamēti, kā nekaitīgākas alternatīvas tabakas izstrādājumiem. Taču, kā liecina jaunāko pētījumu dati, šīs ierīces ir kaitīgas!

Elektroniskās cigaretes, noskaidrosim, vai tā ir. Par to lasi ŠEIT.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top