Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

Nu ko… papildinu, 2014.g 22. maijs

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Liepājas ostā iepretim klubam “Fontaine Palace” šonedēļ pietauvojies cienījama vecuma zvejas kuģis. To izsolē Dānijā nopircis uzņēmējs un mūziķis Luijs Fonteins.

Koka zvejas kuģa mastā uzvilkts karogs, kurā attēlots galvaskauss ar rozi zobos. Uzraksts uz stūres mājas vēstī, ka kuģa nosaukums ir “Spurn” (angļu valodā šis vārds nozīmē – nicinoša izturēšanās).

“Kuģis ir būvēts 1942. gadā. Savulaik tas ir veicis garus pārgājienus, dodoties uz zveju pie Grenlandes krastiem. Un arī tagad tas ir funkcionāls. Kuģī ir daudz vietu, iepriekš uz tā strādāja sešu cilvēku apkalpe.

Labs kuģis.

Te ir navigācijas iekārta, dators, vecs kompass – viss darbojas,” sacīja L. Fonteins.  Mūziķis prāto, ka kuģi varētu izmantot, lai dotos uz koncertturnejām, kā arī ģimenes un draugu izklaides braucieniem.

Pats viņš ar to apņēmies doties arī tālākos ceļojumos.

Pirms tam gan kuģim jāsalabo bojātais borts, jāiztīra klājs, kajītes un tilpnes, kā arī jānokrāso korpuss.

Ceļš no Dānijas uz Liepāju kuģim prasījis sešas dienas. To laikā netālu no Bornholmas piedzīvota gan vētra, gan dažādas citas ekstremālas situācijas.

luijs-fonteins

Interesanti, kas būs tie kurus vizinās?

PAPILDINU… 2014.06.decembris.

Sestdienas rītā pulksten astoņos Liepājas ostas kanālā konstatēts, ka nogrimis pietauvojies kuģis, kuru savulaik iegādājies vietējais uzņēmējs un mūziķis Luijs Fonteins, lai šo kuģi pārveidotu par izklaides objektu, ar ko interesentiem rīkot izklaides braucienus Liepājas ostas teritorijā.

Tā kā dokumentācija nav bijusi kārtībā, kuģi bija liegts darbināt, un tas atradies jahtu centrā pie piestātnes.

Pēc kuģa nogrimšanas ūdenī parādījušies naftas produkti, kas veiksmīgi savākti. Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis Latvijas Radio pastāstīja, ka kuģis zaudējis peldspēju un no tā akvatorijā nonākuši naftas produkti. Apkārt piesārņojuma vietai saliktas absorbējošas bonas un noplūde lokalizēta.

Nākamais jautājums, kā rīkoties ar kuģi, iespējams, tas būs jāizceļ, bet tas ir jālemj īpašniekam, norādīja Poņemeckis.

2014 fontein1942.gadā būvēto zvejas kuģi Fonteins iegādājies izsolē Dānijā.

Lorencs uzsver, ka kuģa tehniskais stāvoklis nav slikts.

Pēdējo 2-3 mēnešu laikā esot nomainīts viss – automātiskie ūdens sūkņi, avārijas rokas sūkņi, motora pārbaude, elektroinstalācija un daudz kas cits. Tālāk bija plānots doties uz Pāvilostu, lai kuģi izceltu no ūdens un salabotu tā ārpusi.

„Kuģī nesūcās ūdens. Gandrīz nekas nebija sliktā stāvoklī. Varbūt neizskatījās pārāk labi, taču viss bija pilnībā OK.” Viņš arī uzsver, ka degvielas nokļūšana kanālā bijusi niecīga – gandrīz nekāda. Kuģis ticis tīrīts, līdz ar to motortelpa bijusi tīra.

„Man ir ļoti skumji, ka tā ir noticis, es mīlēju to kuģi, taču nejūtos, ka būtu izdarījis kaut ko nepareizu vai bezatbildīgu,” saka Lorencs.

lorenczlorenc

Pēc vairāk nekā pusotru dienu ilgušās glābšanas operācijas svētdienas vakarpusē Tirdzniecības kanālā pietauvotais kuģis “Spurn” atkal atradās peldus stāvoklī.

Peldi kuģīt!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

 • .
  .

  nu nu lai nu par ko bet par Fonteinu nekad un nemūžam! tas būtu tas pats kas par krieviem nobalsot!!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Tāpēc jau saku, āķītis ir izmests, bet ja par Sesku…
  tad gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējis izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti. Nē, lielākajiem tarifiem par apkuri Latvijā, nē lielākam bezdarbam, nē sliktākajiem ceļiem, … nē …turpināt ?

  Atbildēt
 • .
  .

  Pārmatoties krievu pusē,viņš Liepāja tik zaudēs. Vari neatjaunot savu ūķi, Lorensssss ,ES un mani draugi tur neies

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan gaidu, kad atveersies klubs un juutu liidz taa saimniekam nevienliidziigajaa ciinjaa! drosmiigs!

  Atbildēt
 • .
  .

  es domāju, ka fonteins ir baigais malacis, cik redzu, tad klubs driiz buus valjaa un ar to arii vinju apsveicu, kaa arii visus liepaajniekus!
  redzu arii, ka klipproject ir ietekmeejies no seska propogandas kampanjas pret fonteinu, par to zheel, bet kas attiecas uz apdroshinaashanu, tad taa ir katra pasha personiskaa un arii finansiaalaa lieta.ljaunpraatiigaas dedzinaashanas fakts pats par sevi ir shausmiigs.
  starp citu, mani iipashumi arii nav apdroshinaati, bet tas mani nepadara par sliktaaku cilveeku.

  Atbildēt
 • .
  .

  To:ff —No sākuma ,JĀ, man patika cīņas spars un vēlme ieķeksēt Liepājas varenos…. Par Sesku ,ja lasi //kllproject.lv/- slavinošu rakstu nav. Pat pretēji…
  Mani aizķēksēja Stēna ieteikums mācīties Latviešiem krievu valodu…
  Lai jau viņš izvēlas ar ko tad ir viņam pa ceļam, bet tā NEKĀ PERSONĪGI
  🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *