Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

PAPILDINU. 13.11.2011

Luijs Fonteins jeb īstajā vārdā Stīns Lorens pieļauj, ka veidos savu partiju, ja izlems piedalīties 2013. gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Domes deputāts Luijs Fonteins jeb īstajā vārdā Stīns Lorens pieļauj, ka veidos savu partiju, ja izlems piedalīties 2013. gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Viņš aģentūrai BNS atzina, ka pagaidām nav izlēmis par dalību pašvaldību vēlēšanās – tas ir atkarīgs no tā, “vai kādi Liepājas godīgie cilvēki viņam pievienosies”.

“Liepājai nepieciešamas pārmaiņas pilsētas vadībā, es ticu, ka šoreiz tas notiks – Liepājas mēra Ulda Seska dienas Liepājā ir skaitītas,” sacīja Fonteins.

“Latvijā nav nevienas tīras partijas. Pašlaik vienīgā, kas mēģina kaut ko darīt, ir Zatlera partija, taču pārējie politiķi apvienojušies pret viņu. Ja es piedalīšos vēlēšanās, man būs jāveido partija, jāiesaista tajā labi un godīgi cilvēki, kuri vēlas strādāt labākas Liepājas dēļ. Latvijas politiķi ir bezcerīgi, īpaši Liepājā.

Tā kā es šeit dzīvoju, mans pienākums ir strādāt pilsētas labā, taču šoreiz mana nostāja ir, ka citiem vietējiem iedzīvotājiem ir jāpievienojas man. Ir laiks cilvēkiem runāt. Būtu labi redzēt Liepāju bez Ulda Seska – tas vienmēr ir bijis mans uzdevums un vienmēr būs, līdz viņš būs prom,” norādīja Liepājas domes deputāts.

Viņš arī teica, ka viņam nekad nav bijis nodoma kļūt par pilsētas mēru – viņaprāt, ir citi cilvēki, kas šim amatam ir vairāk piemēroti. “Es labāk nāku klajā ar idejām, kā padarīt pilsētu labāku un piesaistīt tai cilvēkus,” uzsvēra Stīns Lorens.

 

Luijs Fonteins Stins Lorens 2013 g pilsetas mers.

PAPILDINU …2012.05.30.

Liepājas domes deputāts Stīns Lorenss 25.maijā nosūtījis vēstuli Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam. Vēstule tapusi pēc tam, kad deputāts saņēmis formālu atbildi no pilsētas domes uz savu pieprasījumu ļaut viņam iepazīties ar dokumentiem, kas saistīti ar Liepājas latviešu biedrības nama rekonstrukciju, Liepājas muzeja ēkas siltināšanu un Jūrmalas parka veloceliņa izbūves laikā faktiski padarītajiem darbiem.

„Atbildes uz maniem pieprasījumiem bija noraidošas un pamatotas ar tukšiem argumentiem,” raksta Lorenss. Pašvaldība atrunājusies ar „izmaksām, kas saistītas ar dokumentu sagatavošanu” un „dokumentu slepenību, konfidencialitāti un komercnoslēpumu”.

Tāpēc deputāts lūdzu Uldi Sesku, kā Liepājas mēru, „izskatīt šo nepamatoto manu tiesību pārkāpumu un labot radušos situāciju”.

„Ja man, kā Liepājas domes deputātam, nav tiesību saņemt šos dokumentus, tad kam ir – Putinam?!” – vaicā Lorenss.

Dokumentus deputāts vēlas saņemt papīra formātā vai elektroniski, ne vēlāk kā 30 dienu laikā no brīža, kad vēstule tiks saņemta domē.

„Pilsētas dome, tātad arī Jūs pats, kā mērs, rīkojaties pretlikumīgi, jo likums nosaka, ka man, kā deputātam, ir pilnas tiesības saņemt minētos dokumentus papīra formātā vai elektroniski, nevis, kā dome savās atbildēs iesaka: palasīt tos Jūsu kabinetā.

Šajos dokumentos nav nekā konfidenciāla, tāpēc Jūs, kā galvenais atbildīgais – pilsētas mērs, pārkāpjat likumu,” teikts vēstulē.

Deputāts norādījis, ka uzskatīs Uldi Sesku, kā pilsētas mēru, pilnībā atbildīgu par radušos situāciju, ja viņa prasības netiks apmierinātas un viņš nesaņems pieprasītos dokumentus 30 dienu laikā.

„Šajā gadījumā nesaskatu citu variantu kā iesniegt tiesā prasību pret Jums personīgi par informācijas slēpšanu no deputātiem un pilsētas iedzīvotājiem,” raksta Lorenss.
Deputāts arī vērsies personīgi pie pilsētas mēra ar pieprasījumu par visu bankas konta izdrukām par 2011.gadu.

„Es vēršos personīgi pie Jums, kā pilsētas mēra, lai izvairītos no augstākminētās situācijas atkārtošanās, un lūdzu man izsniegt banku kontu izdrukas par 2011. gadu par visiem pilsētas bankas kontiem.

Šiem dokumentiem jābūt sagatavotiem elektroniski vai papīra formātā ar bankas zīmogu, kas apstiprina to īstenumu. Banku izdrukām jāatspoguļo visi domes darījumi periodā no 2011. gada 1. janvāra līdz 2011. gada 31. decembrim.”

Deputāts norāda, ka vēlas redzēt „vai nauda tikusi tērēta, kā tas paredzēts 2011. gada budžetā”.

Lorenss: „Īpaši aizdomīgi šķiet tas, ka pilsētas dome atsakās izsniegt šos dokumentus deputātiem pat pēc tam, kad Vides un reģionālās attīstības ministrija norādījusi, ka dokumentu neizsniegšanai nav pamata (pielikumā ministrijas atbilde uz deputāta I.Kesenfelda ministrijai sūtīto vēstuli).

Tāpēc uzskatu, ka tā ir arī mana atbildība, pārbaudīt radušos situāciju, jo ļoti aizdomīgi ir tas, ka vēlēti domes deputāti nevar saņemt informāciju, lai spētu pārliecināties, ka dome visas darbības veic likumu ietvaros. Manuprāt, tas ir viens no deputāta pienākumiem.

Arī šo dokumentu nesaņemšanas gadījumā uzskatīšu Jūs, kā pilsētas mēru, pilnībā atbildīgu par radušos situāciju. Arī šim pieprasījumam izpildes termiņš ir 30 dienas. Ja pieprasītos dokumentus nesaņemšu, sniegšu tiesā prasību pret Jums personīgi par informācijas slēpšanu no deputātiem un pilsētas iedzīvotājiem.

Ceru uz Jūsu sadarbību un izpratni, lai varētu izvairīties no nevajadzīga cirka tiesas zālē, kas noteikti izmaksās vairāk nekā dokumentu sakopēšana un, protams, tam tiks tērēta nodokļu maksātāju naudas.

Patiesā cieņā,
Jūsu kolēģis deputāts Steen Lorenz

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Liepājas mēra kandidāts Stīns Lorenss, viņa nedienas

 • .
  .

  nu nu lai nu par ko bet par Fonteinu nekad un nemūžam! tas būtu tas pats kas par krieviem nobalsot!!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Tāpēc jau saku, āķītis ir izmests, bet ja par Sesku…
  tad gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējis izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti. Nē, lielākajiem tarifiem par apkuri Latvijā, nē lielākam bezdarbam, nē sliktākajiem ceļiem, … nē …turpināt ?

  Atbildēt
 • .
  .

  Pārmatoties krievu pusē,viņš Liepāja tik zaudēs. Vari neatjaunot savu ūķi, Lorensssss ,ES un mani draugi tur neies

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan gaidu, kad atveersies klubs un juutu liidz taa saimniekam nevienliidziigajaa ciinjaa! drosmiigs!

  Atbildēt
 • .
  .

  es domāju, ka fonteins ir baigais malacis, cik redzu, tad klubs driiz buus valjaa un ar to arii vinju apsveicu, kaa arii visus liepaajniekus!
  redzu arii, ka klipproject ir ietekmeejies no seska propogandas kampanjas pret fonteinu, par to zheel, bet kas attiecas uz apdroshinaashanu, tad taa ir katra pasha personiskaa un arii finansiaalaa lieta.ljaunpraatiigaas dedzinaashanas fakts pats par sevi ir shausmiigs.
  starp citu, mani iipashumi arii nav apdroshinaati, bet tas mani nepadara par sliktaaku cilveeku.

  Atbildēt
 • .
  .

  To:ff —No sākuma ,JĀ, man patika cīņas spars un vēlme ieķeksēt Liepājas varenos…. Par Sesku ,ja lasi //kllproject.lv/- slavinošu rakstu nav. Pat pretēji…
  Mani aizķēksēja Stēna ieteikums mācīties Latviešiem krievu valodu…
  Lai jau viņš izvēlas ar ko tad ir viņam pa ceļam, bet tā NEKĀ PERSONĪGI
  🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *