Tavs ķermenis, par to ko neesi zinājis un pat nojautis

Tavs ķermenis.

Kādas anatomiskās īpašības ļauj “Bajo” cilvēkiem ( Bajau, tautu grupa Sama- Filipīna) atrasties zem ūdens ievērojami ilgi? Kāpēc ūdens ir svarīgs mūsu garīgajai darbībai? Kāpēc ir vajadzīgas poras mūsu kaulos?

Tavs ķermenis ir viens no vispilnīgākajiem un pārsteigumu pilnajiem dabas veidojumiem. Mēs to lietojam katru dienu un pat nezinām par dažām tā negaidītajām un neticamajām īpašībām.

Tavs ķermenis, par to lasi un iegaumē šajā rakstā.

Smadzenes un redze.

Smadzenes apstrādā lielu daudzumu vizuālās informācijas – aptuveni sešsimt miljonu bitu minūtē! Sākums šādas vizuālās informācijas plūsmai notiek, kad gaisma plūst cauri radzenei, ja kas, tā ir caurspīdīga acs aizsargkārta.

Pēc vairākām “pārvērtībām” gaisma pārvēršas elektriskos signālos. Tie nonāk smadzenēs un smadzenes pārvērš elektriskos signālus attēlos. Šis neticamais process aizņem milisekundes.

Cilvēka smadzenēs, tāpat kā sirdī, ir septiņdesmit trīs procenti ūdens.

Tāpēc, ja smadzenes zaudē kaut divus procentus šķidruma, jūs sākat justies noguruši. Tas ietekmē atmiņu, saīsina uzmanības spēju un pasliktina garastāvokli.

Smadzenes izlemj, uz kurām skaņām koncentrēties, kad atrodaties trokšņainā vietā. Pateicoties tam, jūs varat izslēgt svešas balsis un koncentrēties uz personu, kuru klausāties.

Tavs ķermenis, pirksti un mati.

Apmēram sešdesmit pieciem procentiem iedzīvotāju ir cilpas formas pirkstu nospiedumi. Trīsdesmit procenti cilvēku nospiedumu ir čokurošanās formā, un tikai pieci ir arkas formā.

Tavs ķermenis
Šie veidi tiek iedalīti mazākās grupās: piemēram, vienkāršas vai gurnu arkas, nejaušas virpuļi vai “pāva acs” un tā tālāk.

Mati.
Ja uz jūsu galvas ir matu cirtas, visticamāk, tas vijas pulksteņrādītāja virzienā. Daži zinātnieki uzskata, ka pastāv ģenētiska saikne starp jūsu matu loku virzienu un to, ar kuru roku jūs rakstāt.

Apmēram astoņiem procentiem labroču cirtas aug pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Toties kreiļiem šis skaitlis pieaug līdz četrdesmit pieciem%.

Tavs ķermenis, muskuļi un reta tauta.

Mūsu ķermenī ir vairāk nekā sešsimt piecdesmit skeleta muskuļu. Tie veido apmēram četrdesmit procentus no ķermeņa svara. Līdz astoņdesmit pieciem procentiem siltuma, ko ķermenis izdala, rodas muskuļu kontrakcijas rezultātā.

Starp citu, kāpuriem ir daudz vairāk muskuļu: dažām sugām ir aptuveni četri tūkstoši. Starp citu, sienāzim to ir deviņi simti.

Bajo ir nomadu tautu grupa, kas dzīvo ūdeņos ap Filipīnām, Indonēziju un Malaiziju.

Pateicoties retai DNS mutācijai, viņi var palikt zem ūdens līdz pat trīspadsmit minūtēm! Bajo tautas liesa ir daudz lielāka nekā vidusmēra cilvēkam. Šī funkcija dod viņiem ģenētisku priekšrocību un palīdz medīt zivis atrodoties zem ūdens.

Tavs ķermenis, kauli un skropstas.

Mūsu kaulos var būt sīku tuneļu tīkls. Vēl nesen zinātnieki par to neko nezināja, tāpēc nebija skaidrs, kā asins šūnas (kas veidojas mūsu kaulos) var ātri tos atstāt un iekļūt asinsrites sistēmā. Tagad šo mīklu veiksmīgi ir atrisinājuši, kaulos ir bedrītes un ir kapilāri, tie tad arī ir šie mazie asinsvadi.

Skropstas.

Dažiem cilvēkiem ir divas skropstu rindas. Šo ģenētisko mutāciju sauc par distihiāzi. Cilvēkam ar šo īpašību otrā skropstu rinda aug aiz pirmās.
Tavs ķermenis

Protams, biezas un sulīgas skropstas izskatās ļoti skaisti, taču tās var radīt diskomfortu. Daži mati aug nejauši vai vietā, kur vajadzētu būt tauku dziedzerim. Tas var izraisīt kairinājumu un asarošanu.

Tavs ķermenis, nagi.

Kāpēc nagi kļūst “zili”, tas var notikt, kad mums ir auksti? Pirmkārt, pirksti atrodas diezgan tālu no pārējā ķermeņa (tāpat kā deguna gals).
Iedomājieties vietu ķermeņa vidū. Tā saņem pietiekamu asins piegādi no visām pusēm, pa kreisi un pa labi, no augšas un apakšas.

Pirkstu galiem ir tikai viena iespēja: asinis var plūst tikai no rokas uz pirkstiem. Kad esam aukstumā, mūsu pirkstu mazie asinsvadi (kapilāri) savelkas.

Tas kavē cirkulācijas procesu, pirkstu gali un nagi nesaņem pietiekami daudz ar skābekli bagātu asiņu. Jo mazāk skābekļa asinīs, jo tumšākas tās kļūst. Patiesībā asinis ir tumši sarkanas, bet caur nagu mums tās izskatās zilas.

Tavs ķermenis, hipokamps.

Hipokamps ir smadzeņu daļa, kas palīdz jums orientēties telpā. Mums tādi ir divi, katrs kastaņa lielumā. Tavs ķermenis

Piemēram, taksometru vadītājiem Londonā ir lielāks hipokampa izmērs nekā citiem cilvēkiem. Zinātnieki ir pārliecināti, ka viss ir saistīts ar regulāru “garīgo” apmācību, jo nav tik viegli orientēties starp sešdesmit tūkstošiem Londonas ielu!

Tavs ķermenis ir pilns ar pārsteigumiem.

  • Cilvēka smarža ir tikpat unikāla kā pirkstu nospiedumi. Tas attiecas uz visiem, izņemot dvīņus.
  • Apmēram 2 kilogrami no cilvēka ķermeņa svara ir baktērijas.
  • Mūsu ķermenis minūtē nogalina 19 potenciālās vēža šūnas. Citiem vārdiem sakot, katra minūte 19 reizes izglābj mūs no vēža.
  • Cilvēka organismā ir pietiekami daudz dzelzs, lai no tā izveidotu vienu naglu.
  • No visām maņām, smarža no rīta pamostas pēdējā.
  • Jūsu acis uztver pasauli otrādi, bet jūsu smadzenes pārvērš saņemto attēlu pareizi un parastajā vietā.
  • Cilvēka pirkstu gali (nags) spēj ataugt pat tad, ja cilvēks to zaudē, piemēram, traumas dēļ. Teikšu tā, norauj nagu pilnībā.
  • Ja galvaskauss nebūtu piepildīts ar šķidrumu, smadzenes traumētu sevi zem sava svara.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top