Te Tev nu bija, ceļošana bez vīzas!

 

 

Bez vīzas.

Kopš pirmdienas starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm  darbojas bezvīzu režīms.

Taču tas nenozīmē, ka ikviens ceļotājs ar pasi kabatā bezrūpīgi var doties pāri okeānam.

Ikvienam ceļotājam vismaz trīs diennaktis pirms plānotās iebraukšanas ASV, jāaizpilda elektroniskajā ceļošanas atļaujas sistēmā.

Kurā jāsniedz dažādas atbildes, arī uz jautājumu, vai ceļotājs kādreiz ir slimojis ar lipīgajām slimībām.

Lai arī pagaidām ESTA nav pieejama latviešu valodā.

Igauņiem gan šī iespēja tiek nodrošināta valsts valodā, ASV vēstniecības pārstāvji Latvijā norāda, ka arī tad, kad šī informācija būs iztulkota, atbildes uz jautājumiem būs jāsniedz angļu valodā.

Līdzās jautājumiem par plānoto ierašanos, apmešanās vietu un uzturēšanās laiku ASV ieceļotājiem jāatbild uz jautājumu, vai iepriekš ir slimots ar kādu lipīgu pārnēsājamo slimību.

Anketas izstrādātāji kā piemērus min hlamīdijas, gonoreju, HIV un citas seksuāli transmisīvas slimības, kā arī lepru, tuberkulozi un tropu slimības.”

ASV Muitas un robežas patruļas aģenti kontrolē un garantē iedzīvotāju drošību, kā tas paredzēts likumos,” nepieciešamību uzdot ieceļotājiem šādu jautājumu Neatkarīgajai pamato ASV vēstniecības Latvijā preses sekretāre Signe Dilane. Atbildi, vai šādu datu izprasīšana no ceļotājiem nav pretrunā ar starptautiskajiem normatīviem, Datu valsts inspekcija nesniedza.

Kā Neatkarīgajai sacīja vairāku tūrisma firmu pārstāvji, arī agrāk tūristiem pirms ieceļošanas ASV bija jāizpilda šāda anketa, bet pēc vīzu atcelšanas anketa jāizpilda elektroniski. ESTA programma ir izveidota ļoti rūpīgi, lai garantētu, ka ESTA atļauja tiek atteikta tikai tām personām, kam nav tiesību ceļot uz ASV bezvīzu programmas ietvaros, un tiem, kuru ieceļošana radītu likumpārkāpuma vai drošības risku, norāda Latvijas Ārlietu ministrijā.

Ceļotājiem anketā jāsniedz informācija arī par arestiem un notiesāšanu par noteiktiem noziegumiem, kā arī iepriekšējo vēsturi saistībā ar ASV vīzas atteikumu vai deportāciju un citiem jautājumiem. Turklāt Ārlietu ministrija atgādina, ka tie ceļotāji, kam izsniegtas vecā parauga pases – izdotas no 2002. gada 1. jūlija līdz 2007. gada 19. novembrim, var ceļot uz ASV, taču tādā gadījumā jādodas uz ASV vēstniecību saņemt vīza, jo ESTA darbojas kopā ar jaunajām pasēm, kurās ir iestrādāti biometriskie dati, tostarp pirkstu nospiedumi.

Visi iebraukšanas atļaujai iesniegtie dati tiek glabāti tik ilgi, kamēr būs derīga ESTA atļauja, kas parasti ir divi gadi, vai līdz ceļotāja pases derīguma termiņa beigām. Līdzīga sistēma ieceļošanas atļaujas iegūšanai ir Austrālijā, kur atļauja nosaukta par elektronisko ceļošanas pilnvaru ECP.

Tāpat kā ESTA uz ASV, arī ECP saņemšanai ceļotāji uz Austrāliju iesniegumu var iesniegt elektroniski interneta mājas lapā.
Kristaps Kārkliņš nra.lv
Diezgan nožēlojams pasākums, lai tā ASV ieskrienas, uzpūtīgie resnuļi!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Te Tev nu bija, ceļošana bez vīzas!”

  1. mja saka:

    te nu bija “jaunā pasaule” un “amerikāņu sapnis”. 😀 Šķiet, ka ASV institūcijas kaut kā ir aizmirsušas, kā un uz kādiem pamatiem radās viņu valsts un kas to apdzīvoja. Šādas prasības izvirzīt tiesības būtu tikai indiāņiem.

  2. Paraziits saka:

    un ko tas jūs domājāt, ka atcels visas viņu drošības normas? tas taču ir absurdi – nu un, ka jāpilda angļu valodā un jāatbild angļu valodā??? ko pie velna tev meklēt ASV, ja nevari aizpildīt anketu angļu valodā…
    to mja: kāds sakars ar to, kas tur agrāk dzīvoja??? tad prūši, kas jau sen ir izmiruši, arī varētu noteikt, kas tajās teritorijās notiek? tā ir mūsdienu valsts un viņu normas, ko laist savā teritorijā iekšā un ko nē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top