Saknes jau vējš neizplēš…

Projekta „Saknes jau vējš neizplēš…”
pirmais atceres pasākums – Liepājas teātra aktrisei un režisorei Irmgardei Mitrevicei – 100!

Liepājas latviešu biedrības nams pavasarī aizsāka darbu pie projekta “Saknes jau vējš neizplēš…”, kura mērķis ir tautā mīlētu un ļoti populāru sabiedriski nozīmīgu un ievērojamu personību gadskārtu atzīmēšana, apzinot un godinot viņu devumu Liepājas vēstures un kultūras bagātināšanā.

Šīs idejas īstenošana sākas ar pasākumu, kas veltīts tautas māksliniecei – aktrisei un režisorei Irmgardei Mitrevicei.
Pagājušā gadsmita sākumā – 1909. gada 21. novembrī pasaulē ienāca kāda maza dvēselīte un neviens pat nenojauta, kādas paliekošas un neizdzēšamas iezīmes viņa atstās latviešu teātra mākslas vēsturē. Šarmantai un uzņēmīgai dāmai –

Irmgardei Mitrēvicei šogad atzīmējam 100 gadu jubileju. Aktrises gan vairs nav mūsu vidū, bet mēs
ar lielu prieku 28.novembrī plkst. 16.00 Liepājas latviešu biedrības nama Kamerzālē atcerēsimies
un godināsim mākslinieces devumu latviešu tautas kultūrā.

Irmgarde Mitrevice ir dzimusi rīdzeniece, bet 1936. gadā savas karjeras gaitas aizsākusi Liepājas teātrī, kur iepazinusies ar savu dzīvesbiedru Nikolaju Mūrnieku un kopā laimīgi nodzīvojuši četrdesmit savus mūža gadus. Liepājas teātrī aktrise debitēja Raiņa lugā “Pūt, vējiņi!” , kur atveidoja Andas lomu. 40 gadu garumā kalpodama Liepājas teātrim, aktrise ieguvusi Tautas skatuves mākslinieces goda nosaukumu.

imgarde

Mākslinieces mūžs nebūt nav bijis no vieglākajiem, tomēr viņa uzsāka ceļu uz režisores darbu ar A. Upīša komēdiju “Apburtais loks”. Savā mūža laikā Irmgarde Mitrevice iestudējusi 13 izrādes, kuras guvušas skatītāju atzinību.
Atceres pasākumā Liepājs latviešu biedrības namā savās atmiņās par kopīgo darbu Liepājas teātrī dalīsies teātra pētnieks Zigurds Akmentiņš, aktrises Zigrīda Rūtiņa un Ilga Martinsone. Mākslinieces meita Ieva Mūrniece sniegs jubilāres iecienītākā dzejnieka Egila Plaudes dzejas lasījumu un par muzikālo noformējumu rūpēsies Austra Pumpure. Irmgardes Mitrevices kinolomu skaits ir salīdzinoši mazs, bet sarīkojumā redzēsim kino vēstures pētnieces Kristīnes Jēkabsones sarūpēto fragmentu no aktrises snieguma Oļģerta Dunkera režisētajā latviešu mākslas filmā “Lietus blūzs”.
Laipni gaidīti visi teātra un aktrises talanta cienītāji!

Papildus informācija www.biedribasnams.lv
LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMA
Projektu vadītāja:
Madara Pūķe

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top