Sāp galva, parasti lietojam pretsāpju tabletes, vai vajag

Sāp galva.

Medicīniskajā literatūrā ir aprakstīti iemesli kāpēc mums var sākt sāpēt galva. Izlasīt par to var būt pat kaitinoši, ja tev taisni tagad un šodien sāp galva. Skaidrs, ka sāpju dēļ nespēsi veikt savas ikdienas aktivitātes.

Parasti šādos brīžos dzeram pretsāpju līdzekļus – tie bloķē sāpju signālu izplatīšanos, un mums kļūst daudz vieglāk.

Tomēr, šādas zāles nevajadzētu lietot bieži, jo tās kaitē kuņģim, aknām un citiem iekšējiem orgāniem.
Sāp galva, risināma problēma.

Pēdējā laikā zinātnieki kļuvuši par soli tuvāk tehnoloģiju radīšanai, kas palīdz ātri atbrīvoties no galvassāpēm bez zālēm. Šis atklājums ir īpaši svarīgs tiem, kas cieš no hroniskām sāpēm.

Tomēr lai saprastu sāpju būtību, patīk vai nē, jāzina kas izraisa galvassāpes?

Galvassāpes var rasties dažādu iemeslu dēļ. Dažkārt tas rodas pārāk ilga vai nepietiekama miega dēļ, citreiz vainīga ir spriedze un stress. Ja kas, galvassāpes var būt saistītas arī ar badu un dehidratāciju.

Mājiens stingro diētu mīļotājiem.

Ja iedziļināmies galvas sāpju problemātikā profesionālāk, tad vairumā gadījumu galvassāpes izraisa smadzeņu asinsvadu sašaurināšanās vai paplašināšanās.

Piemēram, ja cilvēkam ir migrēna, vispirms asinsvadi sašaurinās un pēc tam paplašinās. Rezultātā cilvēkam mainās spiediens galvas iekšienē, kas izraisa sāpes. Secinām, ka parasti galvassāpes rodas asinsvadu problēmu dēļ.

Sāp galva, problēmu un iemeslu daudz.

Dažreiz galvassāpju cēlonis ir ķīmisko vielu maiņa. Tātad, ja cilvēks pēkšņi “ražo” daudz serotonīna, tas var izraisīt arī galvas sāpes.

Serotonīns ir ķīmiska viela, ko izstrādā cilvēka ķermenis un kas nepieciešama nervu šūnu un smadzeņu normālai darbībai.

Dažos gadījumos galvassāpes nav jūtamas smadzeņu zonā, bet gan kaklā vai plecos. Šādos gadījumos cilvēks šīs ķermeņa daļas pārāk noslogo. Piemēram, kakla sāpes var būt nepareizas sēdēšanas pie datora vai neērtas gulēšanas pozīcijas rezultāts.

Sāp galva, kā darbojas pretsāpju tabletes?

Kad sāp galva, dzeram pretsāpju līdzekļus. Parasti tie sāk darboties 20–30 minūtes pēc lietošanas – viss ir atkarīgs no tajos esošajām vielām.

Sāp galva

Lai labāk izprastu, kā darbojas pretsāpju līdzekļi, varat domāt par sāpēm kā signālu, kas no avota nonāk smadzenēs. Piemēram, ja mums sāp zobs, tā nervs pārraida informāciju par to smadzeņu daļām, kas ir atbildīgas par sāpju sajūtu.

Pretsāpju līdzekļi var darboties dažādos veidos. Atkarībā no to veida zāles darbojas vienā no diviem veidiem. Dažas zāles bloķē sāpju informācijas pārraidi uz smadzenēm. Citi līdzekļi nodrošina, ka šos signālus neuztver pašas smadzenes – tās vienkārši “nepievērš tiem uzmanību”.

Kāpēc nevajadzētu lietot daudz pretsāpju līdzekļu!

Pretsāpju līdzekļus nevajadzētu lietot pārāk bieži. Fakts ir tāds, ka laika gaitā tie sāk iznīcināt kuņģi, aknas, nieres un citus iekšējos orgānus.

Dažas zāles slikti ietekmē sirdi, īpaši, ja cilvēkam jau ir šādas problēmas. Tāpat daži pretsāpju līdzekļi izraisa atkarību, vai arī organisms pie tiem pierod un tie pārstāj darboties. Visbeidzot, medikamentiem ir tādas blakusparādības kā slikta dūša, reibonis, miegainība utt.

Sāp galva, galvassāpju ārstēšana bez zālēm.

Nesen zinātniskajā žurnālā “Pain” parādījās raksts , ka zinātnieki ir izdomājuši jaunu veidu, kā atbrīvot cilvēku no galvassāpēm. Kā līdzekli viņi iesaka izmantot ultraskaņu, kas iedarbojas tieši uz smadzeņu zonu, kas ir atbildīga par jutīgumu pret sāpēm.

Pētījuma ietvaros, kurā piedalījās brīvprātīgie, zinātnieki izmantoja ultraskaņu viņu smadzeņu “izolācijā”. Šādai pieejai ir liela nozīme sāpju apstrādē, un tā ir iesaistīta arī emociju pārvaldībā, apetītes regulēšanā, pašapziņā un sociālajā mijiedarbībā.

Ultraskaņa ir skaņas viļņu veids, ko cilvēka auss neuztver. Kad šie viļņi sasniedz pacientu, tie maina smadzeņu darbību, un brīvprātīgie patiešām juta atvieglojumu. Turklāt viņu pulss mainījās, iespējams, ir kāda saistība starp sāpju sajūtu un sirdsdarbību.

Līdz šim galvassāpju ārstēšana ar ultraskaņu ir sākuma stadijā. Taču zinātnieki cer, ka nākotnē šādā veidā izdosies atvieglot stāvokli cilvēkiem ar hroniskām sāpēm.

Skaņas frekvences.

Būsi pārsteigts par to, kā skaņas frekvences var izmanīt to ko nevar paveikt ar tabletēm un pat intensīviem vingrošanas stundām sporta nodarbībās.

Varbūt mazliet pārspīlēju, bet ir tūkstošiem norādes un cilvēku apliecinājumi, ka skaņa dziedē un palīdz.

Eksperimentāli ir noskaidrots, ka noteiktas frekvences skaņas viļņi var dziļi ietekmēt cilvēka ķermeni un prātu, veicinot relaksāciju, mazinot stresu un uzlabojot vispārējo pašsajūtu.

Tiek uzskatīts, ka skaņas viļņi, ko dzird mūsu smadzenes, var rezonēt ar mūsu ķermeņa šūnām, audiem un enerģijas centriem, ietekmējot to vibrācijas frekvences un izraisot dažāda veida efektus.

Skaņas frekvences, 280 Hz un tavs svars… par to lasi Šeit, bet lai tevi ieinteresētu vari paklausīties šo skaņu.

Atšķirībā no 280 Hz frekvences, kas organismā stimulē procesus, kas nomāc apetīti, 295,8 Hz frekvence izraisa stimulējošu stāvokli smadzenēs, kas veicina tauku šūnu “sadedzināšanu” visā ķermenī.

Papildus tauku šūnu skaita samazināšanai šīs frekvences klausīšanās uzlabo vispārējo vielmaiņu organismā. Kā jau teicu par citām frekvencēm lasi ŠEIT.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top