Bez medikamentiem, ja tabletes nelīdz, kā stiprināt imūnsistēmu

Bez medikamentiem.

Tabletes nav tas labākais, ko varam izmantot slimības gadījumā. To, ka tabletes un ziedes no ķīmisko rūpnīcu noliktavām nav panaceja pret visām kaitēm, nojaušam vai arī  zinām. Neatklāšu neko jaunu, bet varu apliecināt, ka lielākā daļa dzīvās dabas mums apkārt dara labu.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Bez medikamentiem, tas ir reāli.

Vajag to izmantot pareizi un ticiet man, tablešu izmantošana var atkrist pati  no sevis.  Bija laiki, kad mēs dzīvojām viensētās, bet ārsts bija viens pats lielā apkārtnē un arī ne vienmēr pieejams. Tad izlīdzējāmies ar vietējo zintnieču zināšanām.

Viņas sauca  par raganām, jo daudzreiz viņu nodarbošanās mijās ar mistiku. Tagad šo darbību kopumu, ko veic speciālisti saucam par homeopātiju.

Ko tad mūsu Latvijas pļavas piedāvā un kā tas izmantojams? Lūk dažas atziņas un ieteikumu augu izmantošana :

Asinszāles laksti (herba Hyperici)

Bez medikamentiem
Asinszāles laksti

Asinszāle dziedināšanas mērķiem tiek izmantota jau vairāk kā 2400 gadu. Asinszāli pielietoja, lai uzlabotu kuņģa, zarnu un visu gremošanas orgānu darbību, novērstu žultsakmeņu veidošanos un žults aizturi žultspūslī, uzlabotu asinsriti.

Senatnē augam piedēvēja savelkošas, antiseptiskas, sāpes remdinošas īpašības. Nesenākā pagātnē asinszāle arvien vairāk kļuvusi pazīstama kā līdzeklis pret depresiju. Augu nav ieteicams lietot lielās devās. Var pastiprināt jūtību pret saules gaismu.

Auza (Avena sativa)

Bez medikamentiem
Auzas

Jau senatnē auzas izmantoja ne tikai pārtikā, bet arī medicīnā. Tās pielietoja organisma stiprināšanai, tonizēšanai, cukura līmeņa pazemināšanai asinīs, apetītes rosināšanai, kā arī, lai mazinātu vēlmi pēc narkotiskajām vielām.

Neesmu gan provējis, bet ja tauta tā teic…ticēsim.

Meža avenes laksti (herba Rubi idaei)

Bez medikamentiem
Meža avenes

Senatnē meža aveņu lakstiem piedēvēja savelkošu, sviedrējošu, spazmolītisku, pretiekaisumu, antitoksisku, sāpes remdinošu iedarbību.

To izmantoja arī, lai uzlabotu vielmaiņu, pazeminātu temperatūru un saaukstēšanās simptomus, veicinātu gremošanas orgānu darbību.

Āboli (Malus domestic)

Bez medikamentiem
Āboli

Ābolus senatnē ieteica sirds un asinsvadu sistēmas un gremošanas sistēmas traucējumu gadījumos, organisma attīrīšanai, spēcināšanai.

Ābolmētras lapas (folia Menthae suaveolans)

Bez medikamentiem
Ābolmētras lapas

Ābolmētru tēju senatnē izmantoja ne tikai dēļ atsvaidzinoši patīkamās garšas, bet arī pret nelabu dūšu, vemšanu, caureju, gripas un saaukstēšanās gadījumos, kā arī pret reimatismu un nervu sāpēm.

 

Baldriāna saknes (rhizomata cum radicibus Valeriana)

Bez medikamentiem
radicibus Valeriana

Senatnē balderiāna saknei piedēvēja izteikti nomierinošu darbību. Uzskatīja, ka tā palīdz pret galvassāpēm, miega traucējumiem, mazina baiļu sajūtu, pazemina asinsspiedienu, paplašina asinsvadus, mazina spazmas, krampjus, veicina gremošanas sistēmas darbību.

Un noteikti jau zini, ka kaķiem tas tā garšo, ka ne aprakstīt ne izstāstīt…lieto tikai runči.

Ehinācija (Echinacea purpurea)

Bez medikamentiem
Echinacea purpurea

Ziemeļamerikas indiāņi ehinācijas senatnē izmantoja pret klepu, kuņģa sāpēm, galvassāpēm, brūču dezinficēšanai. Uzskatīja, ka augam ir antiseptiska, imunitātes stiprinoša iedarbība.

Mana ome ir tajās pašās domās un atceros, ka dzēra tēju, kad sasāpējās kunģis…

Islandes ķērpis (Cetraria Islandica)

Bez medikamentiem
Islandes ķērpis

Islandes ķērpim ir apvelkoša, dziedinoša, spēcīgi izteikta antimikroba darbība. Lieto ēstgribas uzlabošanai, kā vispārēju spēcinošu līdzekli, pie plaušu tuberkulozes, garā klepus, bronhiālās astmas.

Ne velti aptiekās ir dabonams, kā pamatsastāvs daudzām drogām.

Kaķpēdiņas ziedi (flores Helichrysi arenarii)

Bez medikamentiem
Kaķpēdiņas

Senie cilvēki uzskatīja, ka kaķpēdiņa uzlabo vielmaiņu, veicina kuņģa sulas un aizkuņģa dziedzera sulas izdalīšanos. Uzskatīja, ka ziedos esošajām rūgtvielām ir diurētiskas īpašības, tāpēc tās pielietoja pret reimatismu, artrītu, tūsku, nieru slimībām.

Liekas , ka esmu izmetis mazo āķīti un uzjundījis interesi par ārstniecisko augu izmantošanas iespējām. Daudz vairāk un sīkāk lasi turpinājumā… šajās lapās.

LABU DIENU!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

3 viedokļi par “Bez medikamentiem, ja tabletes nelīdz, kā stiprināt imūnsistēmu

  • .
    .

    ļoti labs raksts, man patīk kolosāli labais ilustrējums, patīkami apskatīt un pamācoši no zināšanu papildināšanas iespējām.
    Dažas lietas vai augu izmantošanas aspekus nemaz nezināju.
    Ausma

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *