Jauns televizors, kādām ekrāna tehnoloģijām dot priekšroku

Jauns televizors ir nozīmīgs pirkums.

Kāpēc, tie taču nav nemaz tik dārgi! Nu gluži tā nebūs. Ir dārgi un ne tik dārgi televizori, kas būtiski atšķirsies viens no otra. Varu teikt, ka nav tā, ka ir slikts televizors, vai labs televizors. Tomēr ir televizori, kuri ir sliktāki par citiem, un ir tie, kas labāki par citiem.

Viens no televizora cenu ietekmējošiem faktoriem ir ekrāna izmērs, tāpēc pirms iegādes ir jāapsver, cik daudz vietas ir telpā, kurā plānojat novietot jauno ierīci.

Jauns televizors, jāņem vērā.

Jo lielāks televizors, jo tālāk no tā jāsēž, lai būtu iespējams labāk uztvert kopainu. Lētākam televizoram būs mazāks izmērs, sliktāks attēls, mazāka funkcionalitāte. Tomēr arī tāds televizors ir ļoti noderīgs, jo tas ir ļoti lēts.

Kas nosaka televizora cenu?

Ekrāna izšķirtspēja, zīmols, dizains, procesors, skaņa un citas papildu funkcijas, kas nosaka televizora cenu. Tādēļ pirms televizora iegādes ir jāapzinās, kādas funkcijas ikdienā pildīs televizors.

Ja televizors paredzēts, lai skatītos tikai vakara raidījumus vai lai atskaņotu fonā filmas vai seriālus, tad 500 eiro vērts televizors būs īstā izvēle Jūsu vajadzībām.

Ja televizoru izmantosiet, lai skatītos augstas kvalitātes saturu vai spēlētu videospēles, tad gan ir jāraugās uz augstākas klases televizoru piedāvājumu.

Jauns televizors

Jauns televizors spēj daudz.

Spēj atpazīt Jūsu seju un acumirklī palaiž Skype, Facebook un citus nepieciešamos servisus. Starp citu, neprasot lietotājvārdu un paroli. Ar televizorā iebūvētās web kameras palīdzību Jums būs ērti sazināties caur Skype, Google Talk un citām programmām.

Jums nebūs nepieciešama tālvadības pults, kā arī vadi. Televizors pēc Jūsu komandas (balss vai žestiem) pārslēgs kanālus, palielinās skaļumu un atvērs pielikumus.

Turklāt, televizors pats, bez jebkādu vadu palīdzības savienosies caur WiDi, Bluetooth vai NFC ar jebkuru smart ierīci.
Varēsiet pārsūtīt uz tv ekrānu jebkuru attēlu, filmu vai peli un klaviatūru, tādējādi pārvēršot telefonu par pilnvērtīgu datora monitoru.

Tāda tehnoloģija kā Picture-In-Picture uz viena ekrāna vienlaicīgi ļauj skatīties un dzirdēt uzreiz vairākas filmas vai pārraides no dažādiem televīzijas kanāliem.

Piemēram, Jūs varat vienlaicīgi skatīties pārraidi caur kabeļtelevīziju un palaist uz televizora video no youtube ar viedtālruņa palīdzību.

Šī funkcija īpaši noderēs reklāmas laikā, jo Jums nenāksies pārslēgt televizoru un pārbaudīt, vai reklāma ir jau beigusies.

Saprotams, ka televizors ar šādām funkcijām maksās dārgāk!

Televizora cena var atšķirties arī attēla kvalitātes dēļ, jo vairāk hercu, jo attēla kvalitāte būs kvalitatīvāka. Ja izvēlēsieties lētāku televizoru, tad jārēķinās ar vājāku attēla kvalitāti, bet dārgākam televizoram tā būs kvalitatīvāka.

Dārgākiem modeļiem būs labāks procesors, kas labāk spēs apstrādāt attēlu.

Jauns televizors, populāri ir televizori ar Smart TV.

Tas papildu televizora funkcijām ļauj izbaudīt dažādas lietotnes, gluži kā viedtelefonā. Būs pieejama Filmu un seriālu skatīšanās, spēles un citas izklaides opcijas.

Samsung Smart TV ir aprīkoti ar iebūvētu Wi-Fi moduli, kurš pieslēdz Jūs internetam un dod iespēju sazināties sociālajos tīklos.

Iepirkties internetā, sazināties caur Skype un Google Talk, kā arī ļauj viegli un ātri skatīt televizora saturu uz citām ierīcēm.

Savukārt LG Smart TV televizori atšķiras ar vienkāršu vadību un ērtu programmu izvietojumu uz ekrāna.
Smart Share funkcija ļauj uz TV ekrāna atrādīt video vai foto failus, kuri atrodas uz datora, zibatmiņas, cietā diska vai HDD.

Ar ko atšķiras ekrāna tehnoloģijas?

LCD – šim televizoru modelim būs pamanāmas attēla nepilnības, kad televizora ekrānā ir vērojamas straujas kustības, kā arī melnā krāsa būs redzama kā pelēka. Starp citu, reti kurā sadzīves preču veikalā atradīsi LCD un plazmas paneļu televizorus. Tā jau ir pagātne!
LED– televizori darbojas līdzīgi kā LED gaismas spuldzītes. Ir ekonomiskāki, ar labāku attēla kvalitāti, plašākā izmēru klāstā un arī apveltīti ar ilgmūžīgumu.

OLED – attēls ir ļoti spilgts, jo šiem televizoriem pikseļi izgaismo sevi paši, radot dzidrāku un krāsaināku attēlu, kā arī melnais tonis ir perfekti redzams.

MICRO LED – Samsung modeļa jaunākā tehnoloģija, kas Latvijas tirgū vēl jāgaida.

QLED – tehnoloģija, kas spēj reālistiski attēlot krāsu toņus. QLED televizora ekrāniem attēls būs labāk saskatāms pat tiešos saules staros, jo tā ekrāns ir spilgtāks.

Cenu atšķirība var svārstīties arī no skaņas kvalitātes, dizaina un citām papildu iespējām.

Jauns televizors, skaņas kvalitātei ir nozīme.

Skaņa vienmēr būs laba, neskatoties uz to, ka televizora cena var atšķirties. Dārgākiem televizoriem tiek izmantota augstākas kvalitātes skaņas tehnoloģija. Tas ļaus izbaudīt filmas citā kvalitātē.

Tāpēc ir svarīgi apzināties savas vajadzības, ja skaņas kvalitāte ir svarīgākais faktors televizora iegādē. Ja tā ir, tad ieteicams izvēlēties televizoru ar augstas kvalitātes skaņas sistēmu.

Tomēr, kādu televizoru iegādāties?

Ja televizors pildīs tikai vakara raidījumu skatīšanās funkciju, tad attēla kvalitātei būs zemāka nozīme. Televizors noteikti nav viena no tām precēm, ko pērkam uz neilgu laika periodu. Televizors ir ieguldījums uz vairākiem gadiem.

Ne vienmēr vajadzētu sekot televizoru modes tendencēm, jo ne visi modeļi vienmēr būs pietiekoši ērti un funkcionāli.

Tāpēc tēmē uz vidējo cenu segmentu. Izvēlies sev piemērotas televizora iespējas. Tad jauns televizors nesīs prieku un gandarījumu par pirkumu.

Vai televizors, kas nopirkts Japānā darbosies Eiropā?

Ja esi nopircis televizoru Japānā (reti, bet gadās) un plāno to pārvest uz Eiropu, ir svarīgi saprast, vai tas darbosies pareizi Eiropas elektrotīklā. Japānā tiek izmantots atšķirīgs elektrotīkla standarts nekā Eiropā, tāpēc ir jāņem vērā daži faktori, lai noskaidrotu, vai televizors strādās.

Japānā tiek izmantots 100 voltu elektrotīkls ar frekvenci 50 vai 60 Hz, savukārt Eiropā tiek izmantots 220-240 voltu elektrotīkls ar frekvenci 50 Hz. Tas nozīmē, ka televizors, kas paredzēts darbam Japānā, var nebūt saderīgs ar Eiropas elektrotīklu.

Taču tie tik sīkumi!

Televīzijas sistēmu standarti un saderība ar televizoriem

Televizori Eiropā.

Eiropā televizori darbojas atbilstoši Eiropas standartam, kas pazīstams kā PAL (Phase Alternating Line). PAL sistēmas televizori tiek izmantoti vairumā Eiropas valstu, tostarp Latvijā. Šī sistēma nodrošina attēla kvalitāti ar 625 līnijām un 50 hercu frekvenci.

Televizori Austrālijā.

Austrālijā televizori izmanto standartu, ko pazīst kā PAL (Phase Alternating Line), tāpat kā Eiropā. Televizori Austrālijā darbojas arī ar 625 līnijām un 50 hercu frekvenci. Tāpēc, ja plānojat izmantot savu televizoru Austrālijā, jums nevajadzētu saskarties ar saderības problēmām.

Televizori Āfrikā, ASV un Āzijā.

Āfrikā, ASV un Āzijā televizori parasti izmanto NTSC (National Television System Committee) standartu. Šī sistēma nodrošina attēla kvalitāti ar 525 līnijām un 60 hercu frekvenci.

Tātad, ja plānojat izmantot savu televizoru šajās valstīs vai reģionos, jums var rasties saderības problēmas. Lai atrisinātu saderības problēmas, ir vairāki risinājumi.

Viena iespēja ir iegādāties televizoru, kas atbalsta gan PAL, gan NTSC standartu.

Šādi televizori ir pazīstami kā multistandarta televizori un tiem ir iespēja mainīt sistēmu atbilstoši reģionam, kurā tie tiek izmantoti. Otra iespēja ir izmantot video signāla pārveidotāju vai TV tīkla pārraides pārveidotāju.

Šie ierīces ļauj mainīt signāla standartu no vienas sistēmas uz citu, tādējādi nodrošinot saderību ar vietējo televīzijas sistēmu. Ir svarīgi atcerēties, ka dažās valstīs vai reģionos var būt arī citas televīzijas sistēmas, piemēram, SECAM.

Tāpēc, ja plānojat ceļot vai izmantot savu televizoru citā valstī vai reģionā, ir ieteicams pirms tam pārbaudīt, kāda televīzijas sistēma tiek izmantota konkrētajā vietā.

Lai izvairītos no saderības problēmām un nodrošinātu, ka jūsu televizors darbosies pareizi, ir ieteicams pirms iegādes pārbaudīt tā specifikācijas un pārliecināties, ka tas atbalsta attiecīgo televīzijas sistēmu.

Ja jums jau ir televizors, kas neatbilst vietējai sistēmai, varat izmantot pārveidotājus vai meklēt reģionālās iestatījumu iespējas televizora iestatījumos.

Svarīgi saprast, ka televīzijas sistēmas atšķiras atkarībā no valsts vai reģiona. Lai izvairītos no nesaderības problēmām, ir ieteicams pirms iegādes vai ceļojuma pārbaudīt, kāda televīzijas sistēma tiek izmantota konkrētajā vietā.

Pēc tam pielāgot savu televizoru vai izmantot atbilstošas pārveidošanas ierīces.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top