Singularitāte būs realitāte tuvākajā nākotnē, prognozes

Singularitāte nebūt nav hipotētisks notikums.

Nav noslēpums, ka mūsu mīļā “Google”, kādā no savām apakšnodaļām, cieši nodarbojas ar mākslīgā intelekta radīšanu. Tam ir savs pamats, jo zinātnieki ir paredzējuši , ka singularitāte ir jāpieņem un tā nav novēršama.

Tomēr, lai turpinātu tālāk virpināt šo tēmu noskaidrosim singularitātes jēdziena būtību.

Ir sastopams  kosmisks skaidrojums, ka singularitāte veidojas melnā cauruma centrā, kā arī visuma beigās vai sākumā. Tātad… astronomijā – milzīga masa, sakoncentrēta vienā punktā. Domāju, ka astronomiem tas ir saistoši.

Tomēr,  neesmu astronoms un tāpēc mani  vairāk interesē tehnoloģiskā singularitāte.Dažos vārdos… tas ir hipotētisks notikums, pēc kura vispasaules tehnoloģijas attīstību būs praktiski neiespējami prognozēt.

Jautāsi, kāpēc nevarēs prognozēt?

Tāpēc , ka jauni atklājumi notiks tik ātri, ka vienkārši vairs nebūs iespējams paredzēt, kas tiks atklāts pat nākamajās minūtēs.

Tā nav fantastika, jo pēdējos gadu simtos viss ir attīstījies ar pieaugošu ātrumu.

No paleolīta līdz neolītam ekonomika dubultojās 200 000 gadu laikā!
Zemkopības attīstības laikā dubultojās ik 900 gados!
Pēc rūpniecības revolūcijas ekonomikas jauda dubultojas ik 15 gados

Pirmais, kas pamanīja zinātnes attīstības ģeometrisko progresiju, bij Engelss  jau 19.gadsimta vidū izsakot savu paredzējumu : „Zinātne attīstās eksponenciāli.” (izaugsmes temps aizvien palielinās)

Zinātnieki no jauna to pamanīja 1980.–1990. gados, jo tika konstatēts, ka  zinātniski – tehniskais progress attīstās ģeometriskā progresijā …  no tā izriet secinājums, ka singularitāte ir neizbēgama.

signularitate

Vai neesi ievērojis, ka datortehnika, tavs mobilais telefons , televizors ātri noveco.

Neesi vēl apguvis jaunākā gadžeta jaukumus, kā izstrādājuma  ražotājs jau reklamē nākošās paaudzes brīnumu.

Tā tas notiek visās tehnoloģiju jomās.

Viens no firmas Intel dibinātājiem Gordons Mūrs (Moor),  ir paredzējis …  ik pēc 18 mēnešiem procesoru jauda dubultosies.

To viņš paredzēja vēl astoņdesmitajos gados. Deviņdesmitajos gados katra jauna procesoru paaudze palielinājās  ar tūkstoš tranzistoriem, bet tagad procesoru kapacitāte palielinās jau ar miljardiem tranzistoru.

Rodas loģisks jautājums, kas notiks kad tiks uzkonstruēts dators ar cilvēka intelekta jaudu?

Sāksies  ķēdes reakcija … kompjūtersistēma ar cilvēka intelekta iespējām sāks ātrāk izstrādāt tehniskos jauninājumus pārspējot cilvēka iespējas.

Praktiski tiks būvēta vēl spēcīgāka ar intelektu apveltīta kompjūtertehnika, savukārt nākošā kompjūtertehnika būvēs nākošo super datoru un tā tas turpināsies līdz  bezgalībai līdz tiks sasniegts fizisko iespēju beigu punkts.

Tas viss notiks ar neiedomājamu ātrumu un  šo punktu tad arī varam saukt par… tehnisko singularitāti.

Pēc zinātnieku domām tas notiks 2030 – 2035 gadā.  Iespējams, ka nebūs nekādu šķēršļu cilvēces saplūšanai ar virtuālo realitāti.

Cilvēks pēc nāves, teorētiski, varēs turpināt dzīvi virtuālajā vidē, jo tiek paredzēts, ka būs iespējams cilvēka smadzeņu informāciju digitalizēt. Cilvēks vienmēr ir tiecies uz attīstību. Paliek jautājums vai singularitāti izstumt, novērst vai izmantot?

Kā Tu domā, ja protams domā?

singularity and technology

Labu Dienu!

 

5 komentāri par “Singularitāte būs realitāte tuvākajā nākotnē, prognozes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.