Acis, zilas, pelēkas, zaļas, kā veidojas zila acu krāsa

Acis, tās esot dvēseles spogulis.

Laikam tā jau ir, bez šī maņas orgāna cilvēks dzīvotu mūžīgā tumsā. Tāpēc acis ir jāsaudzē! Par to, ka tas ir svarīgi zina katrs, bet atgādināt jau nav par ļaunu. Par to sīkāk lasi šajā rakstā.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Acis, skaisti zilas.

Ja godīgi un zinātniski, tad patiesībā, zilās acīs nav zilā pigmenta. Lai jūs galīgi satriektu teikšu: “Zilas acis patiesībā nemaz nav zilas”.

Tas izklausās dīvaini, bet tā tas ir. Lielākajai daļai cilvēku katrā varavīksnenes slānī ir melanīna pigments. Tieši viņa dēļ acis šķiet, piemēram, brūnas vai zaļas. Bet cilvēkiem ar zilām acīm vienkārši nav pigmenta varavīksnenes priekšējos slāņos.

Oftalmologi saka, ka gaismas spēles dēļ acis šķiet zilas. Tāpat kā, piemēram, debesis. To sauc par “Tyndall efektu”. Patiesi zilas acis ir tikai nelielai daļai cilvēku uz planētas.

Visizplatītākā acu krāsa pasaulē ir brūna. Tas ir aptuveni 79% no visiem cilvēkiem uz mūsu “grēcīgās” Zemes. Tikai 7-8% cilvēku ir zilas acis.

Dažādās valstīs šis fenotips ir izplatītāks nekā citās.

Lielākā daļa zilo acu cilvēku atrodas Igaunijā un Somijā arī Latvijā ir zilacaini cilvēki. Pēc tam seko Īrija un Skotija. Ja kas, tur ir vislielākais Anglijas zilo acu iedzīvotāju īpatsvars.

acis

Visiem cilvēkiem ar zilām acīm ir kopīgs priekštecis.

Kopenhāgenas universitātes zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pat pirms 6000 gadiem visiem bija brūnas acis. Taču, kādā brīdī OCA2 gēnā notika mutācija, kas kontrolē, cik daudz melanīna mēs veidojam. Šī mutācija “ieslēdza notikumu”. Parādījās cilvēki ar zilām acīm!

Dažiem bērniem ir zilas acis, kas ar vecumu kļūst brūnas.

Bieži gadās, ka mazuļa acis pamazām maina krāsu no spilgti zilas uz zaļu vai brūnu. Tāpēc vismaz līdz sešu mēnešu vecumam nevar precīzi pateikt, kāda acu krāsa būs bērnam.

Runa ir par to, ka, piedzimstot bērnam, melanīns vēl nav pilnībā “nogulsnējies” bērna varavīksnenē. tā rezultātā varavīksnene kļūst zila. Pēc noteikta laika melanīna “ražošana” var palielināties, mainot mazuļa acu krāsu.

Brūnu acu vecākiem var būt bērns ar zilām acīm.

Tas teikts Delavēras universitātes publicētajā rakstā. Un, starp citu, divi zilacaini vecāki var dabūt brūnu acu bērnu.
Acu krāsu nosaka vairāki dažādi gēni, kā arī mijiedarbība starp tiem – tā darbojas ģenētika. Savā ziņā tā ir kā loterija.

Zilas acis ir jutīgākas pret gaismu nekā citas

“No klīniskā viedokļa cilvēki ar zilu varavīksneni parasti ir jutīgāki pret gaismu,” intervijā žurnālam “Doctor’s Ask” sacīja oftalmoloģe Rūta Viljamsa. “Tas, iespējams, ir saistīts ar minimālo gaismu absorbējošā pigmenta daudzumu acī.”

Cilvēkiem ar zilām acīm var būt paaugstināts vēža risks.

Tas ir norādīts pētījumā, kas publicēts žurnālā Doctor’s Health. Zilacainiem cilvēkiem ir lielāks risks saslimt ar koroīdu melanomu nekā brūnām acīm. “Cilvēkiem ar gaišu varavīksneni vajadzētu valkāt saulesbrilles, kas aizsargātas pret UV starojumu,” saka ārsti.

Cilvēki ar zilām acīm redz sliktāk.

Jūsu acu krāsa var ietekmēt jūsu redzes kvalitāti. Tā kā gaišākajās acīs, piemēram, zilā vai zaļā krāsā, trūkst pigmenta, acīs nokļūst daudz vairāk gaismas, un ir problēmas.

Sievietēm ar zilām acīm ir vieglāk dzemdēt.

Šī informācija nāca gaismā, pateicoties pētījumiem, ko veica Pitsburgas universitātes ģenētiķe doktore Inna Belfere.

Viņa atklāja, ka sievietes ar gaišām acīm dzemdību laikā izjūt mazāk sāpju un diskomforta. Viņa arī atklāja, ka  ar gaišām acīm sievietes pēc dzemdībām retāk attīstīja trauksmi vai depresiju.  Nekā sievietes ar tumšām acīm.

Vīrieši ar zilām acīm dod priekšroku meitenēm ar zilām acīm.

Vēl viens jautrs fakts par zilām acīm ir saistīts ar vīriešiem un viņu iepazīšanās un attiecību vēlmēm. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā Behavioral Ecology and Sociobiology, vīriešiem ar zilām acīm,  zilās acis šķiet pievilcīgākas nekā sievietes ar jebkuru citu acu krāsu.

Starp citu, cilvēki ar brūnām acīm izrādījās mazāk izvēlīgi. Viņiem partnera acu krāsa nebija svarīga. Iespēja piedzimt ar zilām acīm ir ievērojami mazāka nekā ar brūnām acīm, bet zilā krāsa nav pati unikālākā no visām iespējamām.

Vēl 5 procentiem ir dzintara acis. Zaļā krāsa ir daudz retāka nekā jebkura no šīm nokrāsām, jo ​​tikai 2 procenti pasaules iedzīvotāju ir apveltīti ar šo fenotipu.

Unikālākais acu tonis pasaulē ir pelēkas, sarkanas vai purpursarkanas acis (visbiežāk sastopamas cilvēkiem ar īpašām albīnisma formām).

Kā arī heterohromas acis (acis ar dažādām varavīksnenes krāsām), un tās var redzēt mazāk nekā vienā procentā visi mūsu pasaules iedzīvotāji.

Nu un pareģojums dažādu acu krāsu īpašniekiem.

Brūnas/tumšas acis.

Tu esi dzimis līderis. Tu visdrīzāk lieto mazāk alkohola nekā tavi gaišo acu draugi. Tev, iespējams, patīk nodarboties ar sportu. Atrodi savu iekšējo spēku – ar to tu spēsi iekarot pasauli.

Zilas acis.

Tev piemīt liels iekšējais un arī fiziskais spēks, kaut arī nereti apkārtējie cilvēki to nemaz neredz. Bieži apkārtējie izdara pārsteidzīgus spriedumus par tevi, pat ja tevi īsti nepazīst.

Viņi saskata tevī vājumu un kautrību. Tu arī labāk nekā citi spēj kontrolēt nemieru vai depresiju. Tu esi ambiciozs un zinātkārs.

Pelēkas acis.

Pelēkas acis ir ļoti reta parādība. Tu esi ārkārtīgi līdzsvarots cilvēks, bet tavā būtībā ir arī kāda daļa, ko grūtāk kontrolēt. Citiem cilvēkiem nav viegli tev piekļūt. Tiem, kam tu esi svarīgs, nāksies pielikt ne mazumu pūļu, lai iegūtu tavu uzticību.

Gaišbrūnas acis.

Arī gaiši brūnas acis nav bieži sastopamas. Cilvēki ar šādu acu krāsu mēdz būt pašpārliecināti, neatkarīgi un spontāni. Tavu personību ir grūti paredzēt un izprast. Tas nav nekas slikts, bet tikai norāda uz to, ka tu esi ļoti īpašs.

Zaļas acis.

Ja tavas acis ir zaļā tonī, tev piemīt īpašs valdzinājums un noslēpumainība. Zaļas vairumam cilvēku šķiet ļoti pievilcīgas, pat seksīgas.

Tu esi neparedzams, bet nemēdz ātri aizsvilties dusmās. Tu esi radošs un labi tiec galā un situācijām, kurās uz tevi likts mentāls spiediens.

Par acīm būtu skaidrs, taču ir vēl viens temats un tas būtu matu krāsa. Kāda tev piestāv un kāda nē. Par to palasi šeit.

Labu Dienu, Zilacainie!

Ps. Man arī ir zilas acis!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *