Konflikts ģimenē, kā izvairīties no nepatīkamas situācijas
Konflikts ģimenē.
Ģimenes konflikti ir izplatīti, jo ne vienmēr izdodas izveidot pareizu saziņu un dzīvot mierīgi. Cilvēki strīdas, aizstāvot savas intereses, sastopas ar pretrunām un nevēlas ņemt vērā sarunu biedra viedokli.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Konflikts ģimenē, kā izvairīties?
Vecāku un bērnu nesaskaņas, brāļi un māsas atsvešinās viens no otra, tā nav labākā izeja ja dzīvojam ģimenē. Vajadzētu izprast un izlemt, kā izvairīties no konfliktiem ģimenē, pat banāli braucot ar automašīnu.
Ja jūsu ģimenē ir zudusi savstarpēja sapratne, mēģiniet labot situāciju un saprast, kas ir galvenais konfliktu cēlonis.
Konflikts ģimenē, kuram taisnība?
Bieži vien taisnības atklāšana notiek tikai vienā jautājumā. Katrs strīda dalībnieks apsūdz otru personu un izsaka viņam savas pretenzijas.
Šāda pieeja saasina situāciju, un saziņa starp radiniekiem kļūst pārāk saspringta un dažreiz pat naidīga.
Vēloties saprast notiekošo, nevajag kritizēt tuviniekus un pacelt balsi pret viņiem, skaidrs, ka šādi rīkojoties harmonija ģimenē nekad neiestāsies.
Radinieki var ilgi nesaprast mierīgas līdzās pastāvēšanas būtību.
Tas velkas līdz brīdim, kad ģimene saprot vienkāršu patiesību: jūs nevarat dzīvot pastāvīgos pārmetumos, apsūdzībās un apvainojumos.
Jebkuru strīdu cēloni var atrisināt mierīgi, ar cieņu uztverot citu viedokli un cenšoties pieklājīgi izskaidrot savu nostāju.
Novērota parodoksāla situācija, neviens nevēlas atzīt, ka ir kļūdījies, tāpēc skandāli sākas ar mēģinājumiem noteikt, kurš ir vainīgs šajā vai citā situācijā.
Regulāri atkārtojot šādu kļūdu, cilvēki pārstāj viens otru dzirdēt un saprast. Labāk būt apdomīgam un laikus apstāties ar pārmetumu birumu, nekā turpināt sēt naidu.
Konflikts ģimenē, kā atrast kompromisu?
Ja katrs konflikta dalībnieks piekritīs piekāpties, problēma tiks atrisināta. Dažkārt bērni vai vecāki ir spītīgi, sarežģī situāciju un nevēlas atteikties no saviem principiem.
Lai nodibinātu saziņu, kādam ir jāparāda gudrība un līdzjūtība, jāpārliecina radinieki, lai viņi noslāpē savu degsmi. Ideālā gadījumā iniciatīva var nākt no vecākiem, bet arī bērni var spert pirmo soli ceļā uz mieru vai vismaz pamieru.
Tuviem cilvēkiem ir nepieciešama spēja saprasties, tāpēc strīdīgo jautājumu var atrisināt ar jaunas iespējas palīdzību, kas būs piemērota ikvienam. Galvenais ir neuzsākt sarunu neapmierinātā tonī, nepārmest nevienam un neprasīt pārāk daudz.
Pirmajā mēģinājumā, iespējams, neizdosies atrast kompromisu, taču pēc kāda laika atkal varēsi atgriezties pie problēmas un apspriest tās iespējamos risinājumus. Ja starp bērniem rodas nesaskaņas , vecākiem jācenšas tās samierināt un ņemt vērā katra bērna intereses.
Konflikts ģimenē, kā izvairīties no konfliktiem nākotnē?
Lai ģimenē nebūtu skandālu, tuviniekiem ir jādomā par savu uzvedību un jācenšas neaizvainot citus. Šajā gadījumā jums nevajadzētu cerēt uz veiksmi.
Turklāt tuvi cilvēki var atrast kopīgus vaļaspriekus, nodarbes, dažādot ierasto brīvā laika pavadīšanu. Dažkārt ir lietderīgi iedomāties sevi cita cilvēka vietā un saprast, kā viņš jūtas, kas izraisīja viņa negatīvo reakciju. Laimīgi cilvēki domā pozitīvi, tāpēc jebkura negatīvu emociju izpausme ir signāls, ka cilvēks ir stresā vai nomākts.
Dusmu un aizkaitinājuma vietā ir vērts izrādīt līdzjūtību pret cilvēku un saprast, ka viņa neapmierinātību var izraisīt ne tikai ar mājas vidi saistīti iemesli.
Tuviniekiem ir jāinteresējas vienam par otra labklājību un jāraugās, lai katrs ģimenes loceklis sajustu tuvinieku atbalstu un rūpes. Labs garastāvoklis palīdz pārvarēt jebkādas grūtības un atrast dzīves harmoniju.
Konflikts ģimenē, ieteikumi vecākiem.
1. Lai kļūtu par pilnvērtīgiem pieaugušajiem, bērniem ir jāspēj izteikt savas domas — pat ja tās atšķiras no jūsu domām — un jājūt, ka viņus uztver nopietni.
2. Atceries, nekad nesmejies par savu bērnu domām, lai cik smieklīgi jums izklausītos viņa argumenti.
3. Atcerieties, ka bērni mācās risināt nesaskaņas, vērojot savus vecākus. Cik viegli jūs un jūsu partneris risinat konfliktus, kas beidzas ar veiksmīgu izlīgumu? Vai arī jūs paliekat dusmīgs vai vispār izvairāties no konfliktiem?
Jūsu bērni jūs atdarina!
Labu Dienu!