Šī diena, 18.novembris, visā Latvijā tiek svinēta, jo ir svētku diena

 

 

18.novembris, ir katra Latvijas patriota svētku diena!

Nestrādās valsts iestādes un lielākā daļa privāto uzņēmumu, paredzēti dažādi pasākumi visas dienas garumā.

18.novembris ir Latvijas dzimšanas diena!

Iesākšu ar “KLlproject” rakstu autoru mazu vēlējumu:

Mēs novēlam Tev šajā dzimšanas dienā gudru, strādīgu valdību!
Gudrus un priecīgus pavalstniekus un visus tos, kam ir nācies klupt, lai viņi pieceltos un paši novāktu no savas takas šos klupšanas akmeņus.
Lai tie, kam gribas pelnīt naudu mazgājot traukus, to varētu ļoti labi darīt šeit pat – Latvijā un pelnīt tik pat cik Londonā.

Lai viss labais piepildās!

Pat svētku dienā atceries, ka savas valsts vēsture ir jāzina. Latvijas Valsts dibināšana ir saistīti ar dažādu vēstures procesu kopumu.

Saprotams, ka neviens cits, kā paši latvieši bija noilgojušies pēc savas valsts…de jure. Latvijas neatkarību var iedalīt divos vēstures periodos.

Latvijas pirmais neatkarības periods aptver neatkarības pasludināšanu 1918. gada 18. Novembrī. Par to sīkāk lasi… šeit.

Laika posmā starp Latvijas valsts dibināšanu, 1918.gada 18.novembri un 1940.gada 17.jūniju, dienu, kad Latviju okupēja padomju karaspēks pastāvēja tā dēvētie: Ulmaņlaiki.

Ulmaņlaiki

Tautsaimniecībā ieviesa latviskuma principu. Latvijas brīvvalsts arvien vairāk regulēja tautsaimniecību. Rūpniecībā strādājošo skaits 5 gadu laikā gandrīz divkāršojās.

Ar valsts kapitāla palīdzību veidojās lieli uzņēmumi.

Bezdarbs 30. gadu beigās samazinājās līdz minimumam. 1938.g. darba biržās bija reģistrēti tikai 900 darba meklētāju. Arī šis skaitlis neparāda patieso ainu, jo laukos sezonas strādnieki vienmēr trūka.

Efektīvi darbojās sociālās apdrošināšanas sistēma, īpaši attiecībā uz strādniekiem. Tika noteikta obligātā apdrošināšana slimības gadījumā.

Saslimušie un viņa piederīgie saņēma ārsta palīdzību un zāles par brīvu, kā arī 2/3 no algas kā slimības naudu. Katru gadu strādniekiem piešķīra 2 nedēļu apmaksātu atvaļinājumu.

Uzlabojās iedzīvotāju dzīves līmenis.

Kvalificēti strādnieki 1936. gadā vidēji pelnīja 130 latus, bet meistari – 280 latu, inženieri mehāniķi – 380, vidusskolas skolotāji ar augstāko izglītību 230 – 335 latus.

Salīdzinājumam…

1 l piena maksāja 0,11 latus, 1 kg cūkgaļas – 0,93 latus, 1 kg sviesta – 1,78 latus, vīriešu uzvalks – 33 latus, zābaku pāris – 10 latus.
Toreiz, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Ulmanim bija skaidrs, kas jādara, bet mūsdienās ne tuvu nav tās skaidrības, tādēļ, ka ir pārāk liels ierēdņu aparāts, tādēļ, ka plaukst korupcija un zagšanas sērga valsts mērogā.

Ulmaņa laikā cēla visas valsts līmeni, bet šobrīd notiek, kas notiek… ceļ savu personīgo labklājību uz valsts rēķina. Dati liecinot, ka ekonomiskā spriedze mājsaimniecībās nemazinās, bet, gluži pretēji, turpina pieaugt. Nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai tiek pakļauti 30% Latvijas iedzīvotāju.

Citēšu Imanta Ziedoņa teikto :

“…. vai tas ir tas, ko mēs esam izcīnījuši, sadodoties rokās Baltijas ceļā un ceļot barikādes Rīgas ielās? Jo tas, uz kurieni mūs šobrīd kā aitu baru dzen, ir neliels aploks federatīvas Eiropas nomalē.

Mēs taču gribējām pasaulē būt kā līdzīgie starp līdzīgajiem – paši vadīt savu tautsaimniecību, paši veidot savas attiecības ar citām valstīm un paši noteikt savus orientierus visos mūsu cilvēku un sabiedriskās dzīves aspektos.

Jo runa jau nav par eiro. Runa ir par to, vai mēs vēlamies izšķīst federatīvā Eiropā, kas mūsu tautas nākotnei ir nāvējoša, vai arī mēs gribam veidot tādu savu valsti, par kādu sapņojām, sākoties Trešajai Atmodai.

Saules mūžu Latvijai!”

18.novembris

Apmeklēsim Valsts Svētku pasākumus!

VAI ESI PATRIOTS?

Ja atzīsti sevi par Latvijas Valsts patriotu izdaiļo sava auto antenu ar Latvijas karoga simbolisku lentīti:

18.novembris

Priecīgus Svētkus !

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

 1. laimisk says:

  Mazliet iekrāsots svarīgais moments Latvijas tapšanā (vēsture):

  https://kllproject.lv

 2. kurzeme says:

  Pieliec delnu pie acīm un skaties:
  līdz pat pēdējam olim viss tavs.
  Neatdod, dzirdi, neatdod
  mazo Latviju – lielākas nav.
  (L. Briedis)

 3. jurka says:

  daudz laimes

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.
Atgriezties uz augšu