18. novembris, visā Latvijā tiek svinēts, jo ir svētku diena

18. novembris, ir katra Latvijas patriota svētku diena!

Nestrādās valsts iestādes un lielākā daļa privāto uzņēmumu. 18. novembris ir Latvijas dzimšanas diena! Iesākšu ar “KLlproject” rakstu autoru mazu vēlējumu:

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Mēs novēlam Tev šajā dzimšanas dienā gudru, strādīgu valdību!

Gudrus un priecīgus pavalstniekus un visus tos, kam ir nācies klupt, lai viņi pieceltos un paši novāktu no savas takas šos klupšanas akmeņus.

Lai tie, kam gribas pelnīt naudu mazgājot traukus, to varētu ļoti labi darīt šeit pat – Latvijā un pelnīt tik pat cik Londonā.

Lai viss labais piepildās!

Pat svētku dienā atceries, ka savas valsts vēsture ir jāzina. Latvijas Valsts dibināšana ir saistīti ar dažādu vēstures procesu kopumu.

Saprotams, ka neviens cits, kā paši latvieši bija noilgojušies pēc savas valsts…de jure. Latvijas neatkarību var iedalīt divos vēstures periodos.

Latvijas pirmais neatkarības periods aptver neatkarības pasludināšanu 1918. gada 18. Novembrī. Par to sīkāk lasi… šeit.

Laika posmā starp Latvijas valsts dibināšanu, 1918.gada 18. novembri un 1940.gada 17.jūniju, dienu, kad Latviju okupēja padomju karaspēks pastāvēja tā dēvētie: Ulmaņlaiki.

Ulmaņlaiki.

Tautsaimniecībā ieviesa latviskuma principu. Latvijas brīvvalsts arvien vairāk regulēja tautsaimniecību. Rūpniecībā strādājošo skaits 5 gadu laikā gandrīz divkāršojās.

Ar valsts kapitāla palīdzību veidojās lieli uzņēmumi.

Bezdarbs 30. gadu beigās samazinājās līdz minimumam. 1938.g. darba biržās bija reģistrēti tikai 900 darba meklētāju. Arī šis skaitlis neparāda patieso ainu, jo laukos sezonas strādnieki vienmēr trūka.

Efektīvi darbojās sociālās apdrošināšanas sistēma, īpaši attiecībā uz strādniekiem. Tika noteikta obligātā apdrošināšana slimības gadījumā.

Saslimušie un viņa piederīgie saņēma ārsta palīdzību un zāles par brīvu, kā arī 2/3 no algas kā slimības naudu. Katru gadu strādniekiem piešķīra 2 nedēļu apmaksātu atvaļinājumu.

Uzlabojās iedzīvotāju dzīves līmenis.

Kvalificēti strādnieki 1936. gadā vidēji pelnīja 130 latus, bet meistari – 280 latu, inženieri mehāniķi – 380, vidusskolas skolotāji ar augstāko izglītību 230 – 335 latus.

Salīdzinājumam…

Viens litrs piena maksāja 0,11 latus, 1 kg cūkgaļas – 0,93 latus, 1 kg sviesta – 1,78 latus, vīriešu uzvalks – 33 latus, zābaku pāris – 10 latus.

Toreiz, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Ulmanim bija skaidrs, kas jādara, bet mūsdienās ne tuvu nav tās skaidrības, tādēļ, ka ir pārāk liels ierēdņu aparāts.  Tādēļ, ka plaukst korupcija un zagšanas sērga.

Ulmaņa laikā cēla visas valsts līmeni, bet šobrīd notiek, kas notiek. Ceļ savu personīgo labklājību uz valsts rēķina. Dati liecinot, ka ekonomiskā spriedze mājsaimniecībās nemazinās, bet, gluži pretēji, turpina pieaugt.

Un Tomēr!

Latvijas dzimšanas dienu nedrīkst aizmirst, ne pirmo, ne pēdējo, lai katru gadu tautas atmiņā ataustu sajūtas, cik nozīmīga ir brīvība un cik ļoti tā mūs visus vienoja, izveidojot Latviju.

Tie ir brīži, kad sirds siltuma liesma pret savu valsti kļūst kvēlāka un vairo mīlestību. Tas viss notiek laikā, kad pievienojamies Māras Zālītes vārdiem: “Nāk rudens apgleznot Latviju, bet nepūlies, necenties tā. Man viņa ir visskaistākā tik un tā.”

Saules mūžu Latvijai!”

18.novembris

VAI ESI PATRIOTS?

Ja atzīsti sevi par Latvijas Valsts patriotu izdaiļo sava auto antenu ar Latvijas karoga simbolisku lentīti:

18.novembris

18. novembrī Latvijas Neatkarības proklamēšanas  gadadienu atzīmēs ne vien Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Priecīgus Svētkus!

 

6 komentāri par “18. novembris, visā Latvijā tiek svinēts, jo ir svētku diena

 • .
  Saite

  Mazliet iekrāsots svarīgais moments Latvijas tapšanā (vēsture):

  https://kllproject.lv

 • .
  Saite

  Pieliec delnu pie acīm un skaties:
  līdz pat pēdējam olim viss tavs.
  Neatdod, dzirdi, neatdod
  mazo Latviju – lielākas nav.
  (L. Briedis)

 • .
  Saite

  daudz laimes

 • .
  Saite

  Mūsu nacionālais karogs ir viens no senākajiem Eiropā. Tas nav izdomāts, bet gan dokumentāli fiksēts XIII gadsimta hronikā.

 • .
  Saite

  Vajag mīlēt tikai trīs lietas – dzimteni, valodu un brīvību!

 • .
  Saite

  Drošības sajūta, siltas jūtas pret savu valsti un sajūta, ka līdzcilvēka plecs ir tepat cieši blakus…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *