Māņticība, mazie rituāli kas izpaužas pat amizanti

Māņticība var izpausties ļoti dažādos veidos.

Pat tad, ja negribas to atzīt, gandrīz ikviens ir nedaudz māņticīgs. Var rasties jautājums, kas tad ir māņticība? Kas mūs spiež  izpausties ar mazu rituālu palīdzību? Sadzīvē sastopamajās normās, parasti,  māņticība ir saistīta ar bailēm vai vēlmi neiekļūt nepatikšanās.

Parasti mēs gribam novērst  radušos nedrošību.

Pasargāt sevi no nelaimes vai gluži otrādi pielabināt veiksmi un izlūgties kādu labumu. Ja tā padomā, cilvēciski, tas taču ir normāli. Tomēr, kāpēc tieši māņticība?

Vai tā būtu dziļa zemapziņas ietekme, kas mūsos iesakņojusies no tālas pagātnes un ar gēnu labvēlību netieši liek mums ticēt dažādu sakritību, priekšmetu, vai pat skaitļu ietekmei uz mūsu dzīvi.

Laikam jau tā arī būs.

Atzīsties, ka arī Tu dažreiz  lieto nelielus rituālus, ievēro dažādas pazīmes, pasaki kādu sargājošu vai veiksmi nesošu izteicienu, nēsā līdzi talismanu un tā tālāk, un ja paprasīšu… KĀPĒC?

Atbilde būs diezgan neitrāla, mani tas nomierina!

Ir novērotas masveida māņticības izpausmes,  konkrētā apvidū un konkrētā vietā ar noteiktu objektu. Metam naudu strūklakā (uz atgriešanos) vai arī ekskursijās bieži redzēta tradīcija.

Ppieskarties skulptūras vienai vai otrai daļai (parasti, diezgan intīmai) runā, ka nesot  zināmu laimi.

Kur nu vēl visi pārējie rakstītie un nerakstītie sevis nosargāšanas rituāli.  Piekritīsi,  ka nejauši izberot sāli, tā jāpārmet pār kreiso plecu, citādi notiks kāda nelaime.

Nekad negriezies atpakaļ, ja kaut ko aizmirsi mājās, jo citādi tā diena būs neveiksmīga. Pieminot kādu iespējamu neveiksmi, lai tā nepiepildītos, mēs drošības labad pieklauvējam pie kādas koka mēbeles vai durvju stenderes.

Vai arī tāda māņticība.

Piektdiena, trīspadsmitais datums!

Pār ceļu pārskrien melns kaķis! Nu pilnīgas šausmas, kas tik nav jāpiefiksē nabaga meitenei.  Lai izķepurotos no neskaitāmām nelaimēm un lai uzsmaidītu lielā laime.

Lai Jūs saprastu, ka nemaz nepārspīlēju, apskatieties pieskārienu efektu uz skulptūrām: „ Pieskarties skulptūru vienai vai otrai daļai, laimes iegūšanai uz mūžu”

māņticība
Māņticība
Māņticība
Māņticība
Māņticība
māņticība
māņticība
māņticība
māņticība
māņticība
māņticība
māņticība

Tā lūk, māņticība ir ap Tevi un Tevī!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top