Prognoze par AI, attīstība Bila Geitsa un Muska redzējumā

Prognoze par AI.

Bils Geitss, “Microsoft Corporation” līdzdibinātājs, savā emuārā dalījās prognozēs par AI nākotni un tās lomu mūsu ikdienas dzīvē. Geitss uzskata, ka nākamajos piecos gados AI radikāli mainīs veidu, kā mēs lietojam datorus un mobilās ierīces.

Pēc Geitsa domām, drīzumā nebūs vajadzības izmantot atsevišķas aplikācijas dažādiem uzdevumiem. Tā vietā mēs varēsim piekļūt savām ierīcēm parastajā valodā, un tās varēs apstrādāt mūsu pieprasījumus.

Tas būs iespējams, pateicoties AI balstītu personīgo asistentu izstrādei, kas būs ievērojami pārāks par mūsdienu tehnoloģijām.

Prognoze par AI, aģenti.

Geitss šādas programmas vai AI robotus sauc par “aģentiem”. Viņš prognozē, ka šie aģenti ne tikai mainīs veidu, kā cilvēki mijiedarbojas ar datoriem, bet arī radikāli pārveidos programmatūras industriju.

Šī būs nozīmīgākā revolūcija skaitļošanā kopš pārejas no komandu ievadīšanas datora terminālī uz grafisko saskarņu izmantošanu.

Galvenais aģentu darbības aspekts ir viņu spēja atpazīt lietotāju kā indivīdu. Jo vairāk viņi zina par jums, jo labāk viņi var paredzēt jūsu vajadzības un jums palīdzēt.

Viņi ir aktīvi, spēj piedāvāt risinājumus, pirms jūs tos lūdzat. Tie darbojas, izmantojot lietotnes, laika gaitā uzlabojoties, atceroties jūsu darbības un atpazīstot jūsu nodomus un uzvedības modeļus. Pamatojoties uz šo informāciju, viņi iesaka to, kas, viņuprāt, jums ir nepieciešams, lai gan galīgais lēmums vienmēr ir Jūsu.

Prognoze par AI, darbību joma.

Geitss pieskaras arī AI ietekmei uz veselības aprūpi, izglītību, produktivitāti, izklaidi un citām mūsu ikdienas dzīves jomām.
Piemēram, veselības aprūpē aģenti varēs palīdzēt ar pamata šķirošanas diagnostiku un ārstēšanas ieteikumiem, kā arī palīdzēt veselības aprūpes speciālistiem lēmumu pieņemšanā.

Izglītībā aģenti papildinās skolotāju darbu, personalizējot mācīšanos skolēniem un atbrīvojot skolotājus no ikdienas uzdevumiem.
Produktivitātes jomā aģenti palīdzēs veikt dažādus uzdevumus, piemēram, rakstīt biznesa plānus vai organizēt tikšanās.

Izklaidēs un iepirkšanās jomā aģenti ne tikai sniegs ieteikumus, bet arī palīdzēs tos ievērot. Geitss uzskata, ka mākslīgais intelekts ir neatņemama katra mūsu pastāvēšanas aspekta sastāvdaļa.

Prognoze par AI, Geitss norāda.

Aģenti būs nākamā lielā platforma skaitļošanas nozarē. Aģenti varēs palīdzēt gandrīz jebkurā darbībā un jebkurā dzīves jomā.
Datortehnoloģiju nozarē mēs runājam par platformām — tehnoloģijām, uz kurām tiek veidotas lietojumprogrammas un pakalpojumi. Android, iOS un Windows ir platformas. Aģenti būs nākamā platforma.

Neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk vai nē, mūsu izmantotās tehnoloģijas bieži vien kalpo kā signāls citiem par to, kas mēs esam. Vai izmantojat Mac vai PC?

Vai jūsu teksti ir zili vai zaļi! Vai jūs, visticamāk, runājat par Reddit pavedienu vai TikTok videoklipu. Tas viss kopā veido sava veida tehnoloģisko identitāti, objektīvu, kas mums norāda, kuri produkti ir “mums”.

Prognoze par AI, tērzēšanas roboti.

Pirmie lielie, kā ChatGPT , Google Bard un Bing Chat — debitēja ar mērķi kļūt par visu zinošiem, vispārējas nozīmes spēkstacijām, pēc būtības tā ir izvērsta Google meklēšanas iespēja. Toties jaunākie modeļi ir gājuši nišas virzienā.

Prognoze par AI

Prognoze par AI

Prognoze par AI

Piemēram, Grok AI, par kuru paziņoja Elona Muska atbalstītais xAI. Tas tika uzsākts ar atšķirīgu personību un mērķauditoriju, taču tas nav vienīgais.

Atvērtā pirmkoda modeļu izplatība, kā arī OpenAI jaunie, pielāgojamie “GPT” veido jaunu pielāgotu, neliela izmēra AI produktu vilni, kas paredzētas dažādām mūsu dzīves daļām.

Tērzēšanas roboti iesaistās identitātes politikā.

Musks par xAI saka: “Grok ir paredzēts, lai atbildētu uz jautājumiem ar nelielu asprātību, un tam ir dumpīgs raksturs, tāpēc, lūdzu, nelietojiet to, ja jums nepatīk humors!” AI “atbildēs arī uz pikantiem jautājumiem, kurus lielākā daļa citu AI sistēmu noraida”.

Šīs iezīmes var piesaistīt vai atturēt lietotājus, tas ir biznesa risks, ko Musks ir gatavs uzņemties un ne jau pirmo reizi.

Prognoze par AI, GROK.

Viens no agrīnajiem beta testētājiem jautāja Grokam, kā tiek radīti mazuļi, un tas atbildēja : “Zīdaiņi tiek radīti, izmantojot maģisku procesu, ko sauc par “f*cking”.” Musks to atkārtoti tvītoja un ar smejošu emocijzīmi teica “Precīzi”.

Prognoze par AI

OpenAI izpilddirektors Sems Altmans teica, ka Groks ir nekas vairāk kā “satraucošs bumeranga humors”. Tiklīdz Grok beigsies beta testēšana, pie tā varēs piekļūt tie, kuriem ir Premium+ plāns par 16 USD mēnesī un tas notiks X Musk sociālo mediju platformā.

Kā likt cilvēkiem maksāt par X? Jautājumu jautājums, kas jārisina Muskam.

Musks nav nosaucis Groku par konservatīvu vai liberālu, taču šķiet, ka tas ir atradis fanu bāzi ar pirmo šāvienu. “BEIDZOT!!! Atbilde uz to, kas ir WokeGPT!!” viens lietotājs komentēja Groka debijas X ziņu, atsaucoties uz ChatGPT iespējamo kreiso noslieci.

Piemēram, kad tas atteicās rakstīt pozitīvu dzejoli par Donaldu Trampu, bet to darīja par Džo Baidenu. Cik noprotu Muska Grok būs labvēlīgs Trampam un iespējams arī Putinam, tās gan ir manas personiskās domas.

Neatkarīgi no tā, vai jūs piekrītat vai nepiekrītat dēkām vai politikai, galu galā tam nebūs nozīmes. Būs vēl viens tērzēšanas robots, kas rezonēs ar jums, un tas var kļūt par jūsu iecienītāko robotu. Gribat to vai nē, pūļa efektam ir izšķiroša nozīme jūsu izvēles priekšā.

Prognoze par AI, atvērtā pirmkoda modeļi atrod jaunas nišas.

Izmantojot atvērtā koda modeļus, indivīdi var izmantot esošu AI modeli, piemēram, “Meta’s Llama 2” un pielāgot to savām vēlmēm.

Turpretim OpenAI ir saglabājis GPT-4 patentētu jeb “slēgto avotu”. Tūkstošiem cilvēku jau veido savus tērzēšanas robotus, nekad nesadarbojoties ar OpenAI, Google, Microsoft vai xAI.

“Musks dara to, ko mēs esam darījuši atvērtā pirmkoda AI kopienā pagājušajā gadā, kas šajos modeļos ievieš dažādus virzienus, dažādus slīpumus, dažādas idejas,” saka Ēriks Hārtfords, “Hugging Face” līdzstrādnieks. Ja nezini kas tas ir, tad īsi, tā ir atvērtā koda AI modeļu krātuve.

Visiem AI modeļiem ir plusi un mīnusi, norāda “TechTarget” , izraisot asas diskusijas par to, vai slēgtas vai atvērtas sistēmas radīs atbildīgāku un produktīvāku AI nākotni.

Prognoze par AI, seksa industrija plaukst, izmantojot pielāgotus AI.

Pašlaik 70% jauno projektu pieprasījumu ir paredzēti “erotiskām lomu spēlēm” jeb seksa tērzēšanas robotiem. Tie, pēc vērtējuma ir viena no “šobrīd augošām nozarēm”.

Seksīga tērzēšanas robota izveides process ir tāds pats kā tērzēšanas robota izveide juridiskām konsultācijām, matemātikas mājasdarbiem vai jebkam citam.

Kā tas notiek, kā veido tērzēšanas robotu?

Piemēram, Jūs saņemat modeli no Meta un pēc tam lejupielādējat kodu, lai apmācītu to no GitHub, jo jums ir nepieciešama datu kopa, lai realizētu apmācību.

Tas prasa lielu skaitļošanas jaudu un tipisks mājas dators, iespējams, to nespēs. Tomēr, privātā AI tērzēšanas robota darbināšana, spēļu klēpjdatoros, galddatoros iespējams būs piemērota šīm lietojumprogrammām.

Tiem ir jaudīga grafiskā aparatūra, uz kuru šie modeļi bieži vien paļaujas. Protams, ja robots jau ir apmācīts un uzstādīts, kā gatava programma.

Prognoze par AI, nobeiguma vietā.

OpenAI strādā pie GPT-5 mākslīgā intelekta modeļa un plāno piesaistīt papildu investīcijas no Microsoft, kas dos ieguldījumu projekta attīstībā.

Jaunais AI modelis būs progresīvāks par GPT-4, lai gan tehniski ir grūti paredzēt, kādā aspektā. Uzņēmuma vadītājs atteicās nosaukt platformas izlaišanas datumu, taču precizēja, ka tās apmācībai būs nepieciešams vairāk datu, nekā uzstādot iepriekšējos OpenAI modeļus.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Prognoze par AI, attīstība Bila Geitsa un Muska redzējumā”

 1. Maija saka:

  Kārtējo putru sev ievārījis Īlons Masks.

  Konkrētāk, viņš tiek asi nosodīts par to, ka pieļāvis antisemītiska satura izplatību mikroblogošanas platformā “X“.

  Tur tika publicēts ieraksts, kas apsūdz ebrejus naidā pret baltajiem cilvēkiem. Tāpat pamanīts, ka Masks publiski izrādījis atbalstu sazvērestības teorijai par antisemītismu.

  Tā rezultātā vairāki lielie reklāmdevēji pašreiz apturējuši sadarbību ar “X”.

  1. Ansiņš B saka:

   Kā jau visi ģēniji ar spēcīgu personības novirzi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top