Es neesmu bomzis, esmu frīgans un tāpēc dzīvoju pareizi

Frīgans!

Esmu „Freegans”, apmēram tā,  man paziņoja viens omulīgi apsviedīgs vīrelis rakņājoties pa atkritumu urnu. Kas man sievietei atlika, kā pagaidīt brīsniņu lai varētu iztukšot atkritumu spaini.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Sevis pasludinātais frīgans pēc tāda riktīga Latvijas bomža nemaz arī neizskatījās. Pieticīgi, bet tīri saģērbies un nemaz nebija noaudzis vai citādi nesakopies.

Pat omulīgi, savā nodarbē,  dungoja vien viņam zināmu dziesmiņu.

Biju dzirdējusi par ārzemju „Freegans” kustību, bet lūk… arī Latvijā ir brīvdomājoši, bez aizspriedumu cilvēki. Atmetot mulsuma pieskaņu balsī, tā stingrāk, arī noprasīju par šādas darbības ētisko pusi.

Vai konkrētāk: “Kauna nav rakņāties citu izmestajos atkritumos!”

Atbilde skanēja, apmēram, šādi.

Kundzīt…(klusuma pauze). Vai Tu zini cik izmet labas derīgas pārtikas? Teicu, ka nerakņājos atkritumos un priecājos, ka nezinu. Tad nu dabūju dzirdēt tīri sakarīgu pamācību par pareizu dzīvošanas veidu.

Izrādās, ka tik tiešām, izmetamo atkritumu apjoms ir visai milzīgs. Pie lielveikalu  konteineriem  bomži un frīgani pat izvēlas, kādu jogurtu viņi ēdīs vai kādus salātus šodien tiesās.

Protams, Latvijā lielveikalu izmesto atkritumu apjoms un daudzveidība vēl nav tik grandioza, kā ārzemju „Freegans” kolēģiem, bet ar to pilnīgi pietiek lai apmierinātu bomžu, atvainojiet, frīganu  pašreizējās vajadzības pēc ēdamajiem un izrādās ne tikai.

Ārzemēs šie cilvēki ir apvienojušies un veido organizāciju, kas sevi dēvē par frīganiem, brīvvegāniem vai ar vienu vārdu „Freegans”.

Materiāli nodrošināti cilvēki pārtiek no atkritumos izmestiem produktiem idejisku mērķu vadīti. Pārtiku viņi vāc no atkritumiem, ko izmet ātrās apkalpošanas restorāni, par ko plaši stāsta  „Times online”.

frīgans

freegan2

Šie cilvēki meklē ne tikai pārtiku, viņi savāc arī noderīgu sadzīves tehniku, ko cilvēki izmet, jo nopirkuši jaunāku modeli. Viena no šīs kustības iniciatorēm, teic, ka biedru skaits arvien palielinās, jaunpienācēju skaitā ir arī tādi cilvēki, kuri norūpējušies par pārtikas cenu kāpumu.

Savā mājas lapā frīgani informē, kur atrodami vislabākie atkritumi, jo kompānijas ēdiena pārpalikumus parasti saliek plastikas maisos un noliek ceļmalā vai uz trotuāra, kur tos savāc atkritumu vedēji. Frīganiem jācenšas paspēt pirmajiem.

Tomēr, lai cik šī kustība no malas liktos „zaļa” un pat varbūt stulbi pareiza, man tā nav pieņemama. Vienīgā pozitīva atziņa!

Būsim lepni par Latvijas bomžiem! Amerikāņi pārņem šo to arī no latviešiem. Freegans…Made in Latvia! Tomēr, pēc jaunākajiem pētījumiem, Latvijā frīganiem nākas saskarties ar virkni šķēršļu.

Piemēram, slēgtiem konteineriem un agresīviem apsargiem, kuri pat draudot ar piekaušanu. Šķiet, frīganisms ir tikai labklājības valstu privilēģija ar humāniem saprotošiem apsargiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Es neesmu bomzis, esmu frīgans un tāpēc dzīvoju pareizi

  • .
    .

    Bomzis ir bomzis.Sauc viņu kaut vai par lielo pilšētu sanitāru. Nabadzībā nonākušu cilvēku vēlme kaut kā uzspodrinat savu bēdu ieleju. Vismaz ar kustības birkas piekarināšanu. Citādi bomžatņiki.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *