Latvijā sagaidāms liels sals.

Latvijā gaidāms ļoti auksts laiks. Saskaņā ar jaunākajām sinoptiķu prognozēm gandrīz katru rītu daļā valsts teritorijas sals pārsniegs -20 grādu atzīmi, dažviet Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pietuvosies -30 grādu atzīmei.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Aukstākais laiks gaidāms, sākot ar otrdienu …

Ņemot vērā prognozējamo lielo salu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atgādina, ka atdzišana jeb hipotermija var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā ārā vai aukstā ūdenī. Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk, nekā spēj to atjaunot.

Uzmanies ja sākas drebuļi … tā ir pirmā pazīmē, kas liecina par to, ka ķermenis zaudē siltumu. Šo pazīmi nedrīkst ignorēt un ir jādodas iekštelpās sasildīties.

Alkohola lietošana palielina nosalšanas risku. Alkohola ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo.

kurzeme 2011 1 www

Hipotermijas attīstību var veicināt arī dažādas saslimšanas – cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi, traumas, un citas slimības.

Skolēni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, savukārt skolēni, kuriem ir 13 un vairāk gadu, – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Lēmums, vai bērnus laist uz skolu, jāpieņem vecākiem, izvērtējot, cik ilgi bērnam nāksies pavadīt ceļā uz skolu un vai nebūs jāstāv sabiedriskā transporta pieturvietā.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

5 viedokļi par “Latvijā sagaidāms liels sals.

 • .
  .

  Sākās.Jāiet ņemt ārā aķītis. Citādi rīt norīta sūdu pielaidīsi veco Opelīti.

  Atbildēt
 • .
  .

  Es uz šuli neiesprinkšu, nav man tur nekas nolikts,kas gaidītu wtf.

  Atbildēt
 • .
  .

  Ap plkst.5 no rīta Jelgavā fiksēti -26,5 grādi, vēstī Latvijas Radio.

  Pēc sinoptiķu sniegtās informācijas, daudzviet gaisa temperatūra ir zem -20 grādiem – no -18 līdz -23 grādiem. Kurzemes jūras piekrastē ir ap -16 grādiem.

  Atbildēt
 • .
  .

  Pagājušajā naktī Igaunijā reģistrēts mīnus 26,6 grādu sals, taču metereologi sola, ka nedēļas beigās termometra stabiņš noslīdēšot zem mīnus 32 grādiem pēc Celsija, informē „Delfi.ee”.

  Atbildēt
 • .
  .

  Naktī uz otrdienu (15.februāris) un no rīta Latvijas teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 – -29 grādiem, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

  Sinoptiķi informē, ka naktī Latvijā saglabāsies anticiklona dienvidu malas ietekme, mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Vietām veidosies neliela sarma, pūtīs lēns austrumu puses vējš.

  Naktī, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 – -29 grādiem, nedaudz augstāka tā būs piekrastē: -19 līdz -24 grādi.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *