Latvijā sagaidāms liels sals.

Latvijā gaidāms ļoti auksts laiks. Saskaņā ar jaunākajām sinoptiķu prognozēm gandrīz katru rītu daļā valsts teritorijas sals pārsniegs -20 grādu atzīmi, dažviet Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pietuvosies -30 grādu atzīmei.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Aukstākais laiks gaidāms, sākot ar otrdienu …

Ņemot vērā prognozējamo lielo salu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atgādina, ka atdzišana jeb hipotermija var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā ārā vai aukstā ūdenī. Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk, nekā spēj to atjaunot.

Uzmanies ja sākas drebuļi … tā ir pirmā pazīmē, kas liecina par to, ka ķermenis zaudē siltumu. Šo pazīmi nedrīkst ignorēt un ir jādodas iekštelpās sasildīties.

Alkohola lietošana palielina nosalšanas risku. Alkohola ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo.

kurzeme 2011 1 www

Hipotermijas attīstību var veicināt arī dažādas saslimšanas – cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi, traumas, un citas slimības.

Skolēni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, savukārt skolēni, kuriem ir 13 un vairāk gadu, – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Lēmums, vai bērnus laist uz skolu, jāpieņem vecākiem, izvērtējot, cik ilgi bērnam nāksies pavadīt ceļā uz skolu un vai nebūs jāstāv sabiedriskā transporta pieturvietā.

5 komentāri par “Latvijā sagaidāms liels sals.

 • .
  Saite

  Sākās.Jāiet ņemt ārā aķītis. Citādi rīt norīta sūdu pielaidīsi veco Opelīti.

 • .
  Saite

  Es uz šuli neiesprinkšu, nav man tur nekas nolikts,kas gaidītu wtf.

 • .
  Saite

  Ap plkst.5 no rīta Jelgavā fiksēti -26,5 grādi, vēstī Latvijas Radio.

  Pēc sinoptiķu sniegtās informācijas, daudzviet gaisa temperatūra ir zem -20 grādiem – no -18 līdz -23 grādiem. Kurzemes jūras piekrastē ir ap -16 grādiem.

 • .
  Saite

  Pagājušajā naktī Igaunijā reģistrēts mīnus 26,6 grādu sals, taču metereologi sola, ka nedēļas beigās termometra stabiņš noslīdēšot zem mīnus 32 grādiem pēc Celsija, informē „Delfi.ee”.

 • .
  Saite

  Naktī uz otrdienu (15.februāris) un no rīta Latvijas teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 – -29 grādiem, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

  Sinoptiķi informē, ka naktī Latvijā saglabāsies anticiklona dienvidu malas ietekme, mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Vietām veidosies neliela sarma, pūtīs lēns austrumu puses vējš.

  Naktī, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 – -29 grādiem, nedaudz augstāka tā būs piekrastē: -19 līdz -24 grādi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *