Datorspēles, bērns un virtuālā pasaule, problēma

Datorspēles.

Interneta un tehnoloģiju attīstība katru dienu maina mūsu ikdienu. Bērni arvien vairāk interesējas par virtuālo, nevis reālo pasauli. Datorspēles sāk dominēt pār citām interesēm. Kā laikus atpazīt problēmu un ko ar to darīt, šādā situācijā?

Datorspēles, cēloņi.

Psihologi un pedagogi uzskata, ka aizraušanās ar datorspēlēm var skart jebkuru bērnu. Ja viņam viss ir labi reālajā pasaulē, ir hobiji, draugi, interesanta aizņemta dzīve, viņš agri vai vēlu novērsīsies no monitora un atgriezīsies realitātē.

Tomēr, ir dažādi iemesli kāpēc bērni paliek, pat teiktu, atkarīgi no videospēlēm.

Datorspēles, personības iezīmes.

Ja īsi, tad bērna personību var raksturot, kā izolāciju no vienaudžiem, kautrību un šaubas par sevi. Toties spēlē var izvēlēties drosmīgu tēlu un justies forši, realizēt tās iespējas, kas reālajā pasaulē šķiet neaizsniedzamas.

Konflikti skolā vai ģimenē.

Nelabvēlīga psiholoģiskā vide mudina bērnu bēgt no realitātes, spēlēs viņš tiek novērsts no problēmām.
Neapmierinātība, garlaicība.

Intereses trūkums par parasto dzīvi veicina to, ka bērns spēlēs meklē spilgtus iespaidus. Tur jūs varat atrast “draugus” un dzīvot aktīvu dzīvi.

Psiholoģiskā trauma.

Bēgšana no realitātes ir veids, kā pārdzīvot psiholoģisko šoku. Uzmanības un komunikācijas trūkums. Vecāki ne vienmēr spēj pareizi veidot saziņu ar bērnu, jo īpaši pusaudži ir agresīvi un atsakās no vecāku uzmanības.

Bieži gadās, ka pusaudži cenšas aizpildīt komunikācijas trūkumu virtuālajā pasaulē.

Datorspēles, atkarības pazīmes.

Sākumā bērns var beigt spēlēt pats un piecelties no datora vai nolikt telefonu. Jo tālāk viņš iegrimst procesā, jo grūtāk viņam ir sevi ierobežot. Analizēsim situācijas, pēc kurām ir vērts rīkoties.

1. Intereses zudums par iecienītākajām aktivitātēm;
2. Izolācija un aizkaitināmība;
3. Manāms akadēmiskā snieguma kritums;
4. Nevēlēšanās mācīties un pildīt mājasdarbus;
5. Atteikšanās staigāt un tikties ar draugiem;
6. Bezmiegs un gribēšana spēlēt visu nakti;
7. Miega un nomoda pārkāpumi;
8. Apetītes zudums vai, gluži pretēji, liekais svars;
9. Agresīva uzvedība, protesti, bēgšana no mājām saistībā ar spēļu aizliegumu.

Datorspēles, ko darīt?

Datorspēļu atkarība bērniem tiek uzskatīta par vieglu garīgo traucējumu formu, tāpēc novārtā atstātās formas jāārstē ar profesionālu psihologu palīdzību. Bez šaubām, bērnam ir vajadzīgs vecāku un tuvinieku atbalsts.

Datorspēles

Runājiet par problēmu.

Parasti pusaudžu vecāki saskaras ar to, ka pusaudzis jau ir pieaugušais un gandrīz neatkarīgs cilvēks. Tāpēc pirmā lieta, kas jādara, ir runāt un vēlreiz runāt.

Bez draudiem, pretenzijām un skandāliem. Paskaidrojiet, ka šāds dzīvesveids ietekmē viņa veselību un var kaitēt viņa nākotnei. Mēģiniet sākt sakarīgu dialogu.

Ja galīgi tas nelīdz, tad vietā būs ierobežojumi. Nekontrolēta spēlēšana rada sliktas sekas, tāpēc ir svarīgi vienoties par pieņemamu laiku pie datora.

Tas var būt 1-2 stundas dienā un vairākas stundas brīvdienās. Svarīgi, lai visas saistības, mājas darbi un nodarbības tiktu izpildītas pirms spēlēm.

Atjaunošanas režīms.

Bērnam ir nepieciešams labs miegs, ēdiens un pastaigas. Pat ja jūsu dumpinieks atsakās izslēgt gaismu un datoru. Izslēdziet elektrību, Wi-Fi un paņemiet pie sevis mobilo telefonu.

Jā skarbi, bet citādi jūs neko nepanāksiet!

Atceries, par ko pusaudzis interesējies iepriekš, pārsteidz viņu, sarīko kopīgu atpūtu brīvā dabā, kur nebūs interneta un datora. Jūs varat sarīkot ballīti un uzaicināt visus viņa draugus. Mēnesi iepriekš plānojiet vakarus un nedēļas nogales, lai viņam nebūtu laika garlaikoties.

Pavadiet vairāk laika kopā, iemācieties spēlēt spēli, kas viņam patīk, lai parādītu, ka jums ir kopīgas ar viņa intereses. Jautājiet par viņa problēmām un dalieties savās domās, kā tās atrisināt.

Uzticīga komunikācija ir labu attiecību pamats.

Sazinieties ar psihologu. Tikšanās ar speciālistu palīdzēs noteikt problēmas līmeni un ātrāk ar to tikt galā. Bērnam būs vieglāk pateikt psihologam kaut ko tādu, ko viņš nevēlas stāstīt saviem vecākiem.

Neparasta alternatīva.

Ne visas spēles ir vienlīdz kaitīgas. Aizraušanās ar videospēlēm bieži vien noved pie panākumiem, jo daudzi izstrādātāji un programmētāji savu karjeru ir sākuši, kā vienkārši spēlētāji.

Tagad digitalizācijas sfēra ir viena no attīstītākajām un perspektīvākajām visā pasaulē. Ko darīt, lai bērna hobijs viņam būtu noderīgs?

 Pareizas spēles.

Kopā izvēlieties izglītojošas un izglītojošas spēles. Tagad ir daudz resursu, šeit ir viens no tiem: CEEBOT māca robotikas un programmu veidošanas pamatus, veicina loģiskās domāšanas prasmju veidošanos.

Galu galā, ja bērnam tik ļoti interesē dators, sūtiet viņu uz programmēšanas nodarbībām, ļaujiet viņam redzēt, kā top spēles un lai viņš mācās tās izgatavot pats.

Apmēram tādas pārdomas, kuras var visu izlabot, ja saskārāties ar šādu problēmu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top