Programmēšana bērniem, kā saprast, ka tā ir jūsu bērna nākotne

Programmēšana bērniem.

Šobrīd IT sfēra un viss ar to saistītais ir viena no perspektīvākajām un pieprasītākajām jomām gan mācībām, gan darbam.

Pat minimāla kodēšanas spēja ir milzīga priekšrocība, piesakoties darbam, un tiek novērtēta gandrīz tikpat augstu kā svešvalodas zināšanas.

Tāpēc vecāki, izvēloties bērnam papildu nodarbības, arvien vairāk sliecas uz kursiem, kas kaut kādā veidā saistīti ar programmēšanu.

Apskatīsim, cik patiesībā noderīgas būs šādas nodarbības un kā saprast, ka IT joma ir jūsu bērna nākotne.

Programmēšana bērniem, intereses.

Protams, apgūt var visu, un programmēšana nav izņēmums. Tomēr speciālisti iesaka izvēlēties tieši to, kas izraisa patiesu interesi un sajūsmu.

Programmēšana bērniem

Tāpēc papētiet rūpīgāk, vai jūsu bērns aizraujas ar tehnoloģijām, datoriem, pat datorspēlēm. Ja bērns daudz laika pavada internetā, interesējas par mājaslapām un to veidošanu, pilnīgi iespējams, ka IT ir ideāls variants.

Ir vērts atzīmēt, ka aizraušanās ar datorspēlēm ne vienmēr pārvēršas mīlestībā pret programmēšanu un vēlmi to apgūt. Interese par spēlēm bieži vien beidzas ar šīm pašām spēlēm.

Iespējas.

Mēs esam dzimuši ar noslieci uz noteiktām zinātnēm. Kādam jau kopš bērnības patika sports, un kāds labi zīmē.

Programmēšana prasa loģisku domāšanu un spēju domāt. Koda rakstīšana nav tik viegls un ātrs process, tas prasa pacietību un neatlaidību.

Skolas izvēle.

Atkarībā no vecuma un izglītības pakāpes būs nepieciešami dažādi kursi, dažādas skolas, dažādas mācību metodes. Tas, kas tiek dots 14 gadus vecam pusaudzim, 10 gadus vecam būs grūts un nesaprotams un otrādi.

Saskaroties ar programmu, kas ir pārāk sarežģīta vai garlaicīga, bērni ātri zaudē interesi un vēlmi mācīties. Tāpēc ļoti svarīga ir pareiza skolas izvēle, īpaši izglītības sākumposmā.

Kādā vecumā bērns jāreģistrē programmēšanas kursos?

Apakšējā latiņa, lai sāktu apgūt programmēšanu, tiek uzskatīta no 10 gadiem. Patiesībā ir daudz kursu, kas paredzēti vēl jaunākiem bērniem.

Šādos kursos tiek izmantota speciāla pielāgota programmēšanas valoda, ar kuras palīdzību bērni apgūst spēļu un aplikāciju veidošanu. Sastopamas interesantas programmas dažādām vecuma grupām, kurām vajadzētu pievērst uzmanību.

Pamatprogrammas.

Paredzētas bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Šādos kursos bērniem mācīs rīkoties ar datoru, internetu, pastāstīs par aplikācijām un programmām.

Datorgrafikas kursi.

Piemērots radošiem bērniem. Šeit viņiem tiks iemācīts izveidot savus iecienītākos spēļu varoņus no pasakām un multfilmām, vai arī viņiem tiks piedāvāts izdomāt savu varoni.

Kursi parādīs, kā izveidot īpašus efektus un kā pārveidot zīmējumus. Šie kursi ir piemēroti bērniem vecumā no 6 līdz 10 gadiem.

Scratch.

Kursi bērniem vecumā no 6-10 gadiem, kuri aizraujas ar animāciju un spēlēm. Šeit viņi mācīs veidot ne tikai multfilmas, bet arī vienkāršas datorspēles.

Python.

Padziļināts kurss vecākiem bērniem, 12-15 g.v. Šeit viņi iepazīstinās ar Python programmēšanas valodu, mācīs, kā uz tās bāzes veidot spēles un aplikācijas.

Pilnīga tīmekļa lietojumprogrammu izveide.

Tiem puišiem un meitenēm, kuri jau prot programmēt, prot rakstīt pamata kodus un komandas. Šie kursi iemācīs jums izveidot vietnes un lietojumprogrammas, sniegs pamatzināšanas par galvenajām programmēšanas valodām.

Piemēram, Python, JavaScript, Django, HTML un CSS. Labāk bērnam ir dot šādu kursu vecumā no 14 līdz 17 gadiem.

IT jomai ļoti svarīgas ir angļu valoda un matemātika.

Jo ātrāk sāksiet pievērsties šiem priekšmetiem, jo ​​vieglāk bērnam turpmāk būs tikt galā ar programmēšanas valodām un kodu.

Programmēšana bērniem, priekšrocības.

Ir vērts atzīmēt, ka programmēšanas apguve pati par sevi ir laba, pat neņemot vērā nākotnes profesiju, it īpaši, ja runa ir par pamata kursiem bērniem. Šādās nodarbībās bērni attīsta noderīgas prasmes, kas vēlāk noderēs mācībās un citās specialitātēs.

Loģika un matemātiskā domāšana.

Mācību procesā bērni risina problēmas, veido algoritmus, mācās domāt loģiski. Noder ne tikai darbā un mācībās, bet arī ikdienas dzīves prasmēs.

Radošums. Pārsteidzoši, ka programmēšana ir cieši saistīta ar radošumu un radošumu. Spēļu un animāciju veidošanas procesā bērni attīsta iztēli un mācās domāt ārpus rāmjiem.

Svešvaloda. Programmēšana ietver milzīgu skaitu ārzemju terminu, un kods ir rakstīts angļu valodā.

Neatlaidība un pacietība. Pat vienkāršas spēles vai animācijas izveide ir rūpīgs un ilgs process, kas prasa pacietību un koncentrēšanos.

Kur tad apgūt šīs zināšanas?

Nu protams skolās, pulciņos, kas specializējas uz IT speciālizaciju. Ir arī speciāli apmācības centri bērniem un skolēniem. Lūk viens https://kiber-one.lv/

Labu Dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.