Slikta elpa, par ko var liecināt slikta smarža no mutes

Slikta elpa.

Mazākās izmaiņas mūsu organisma bioķīmijā var liecināt par tuvojošos slimību. To var uzzināt jau ilgi pirms pirmo simptomu parādīšanos.

Katrā simptomu noteikšanas procesā ir svarīgi zināt, ko un kur meklēt. Šajā rakstā runāsim par to, kādas slimības var noteikt pēc smaržas no mutes.

Slikta elpa, aknu mazspēja.

Jēlas zivju smaržas elpa ir zīme, ka aknas vairs neveic savu darbu un nespēj pārstrādāt toksīnus. Bīstamās vielas uzkrājas urīnā, sviedros un izelpā un piešķir tai specifisku nepatīkamu smaržu.

Slikta elpa un plaušu vēzis.

Izraēlas zinātnieki ir izstrādājuši aparātu “NaNose”, kas spēj noteikt plaušu vēzi ar 90% precizitāti un ļoti agrīnā stadijā.

Turklāt alkometram līdzīga ierīce var saost arī Krona slimību, nieru mazspēju, multiplo sklerozi un dažus vēža veidus, liecina pētījums, kas publicēts žurnālā “ACS Nano”.

Tas liecina tikai par vienu. Nianses elpas smaržā ir nopietna pieeja pie agrīnas slimības diagnostikas.

Nieru mazspēja.

Viena no šīs slimības pazīmēm ir amonjaka smaka no izelpas. Ilinoisas universitātes pētnieki ir izstrādājuši vienreiz lietojamu ierīci, kas var uztvert vismazākās amonjaka izelpas pazīmes.

Slikta elpa
Tādējādi ir iespējams noteikt diagnozi pēc iespējas agrāk. Tagad zinātnieki strādā pie tā, lai šo ierīci padarītu pēc iespējas ērtāk lietojamu un lētāku. Iemesls tam viens, lai visiem, kam tā nepieciešama, būtu pieejama agrīna diagnostika.

Slikta elpa, multiplā skleroze.

Šī bīstamā auto imūnā slimība, kurā organisms uzbrūk savai centrālajai nervu sistēmai, atstāj skaidru zīmi pacienta izelpā.

Pētījumā, kas publicēts “ACS Chemical Neuroscience”, ir pierādīts, ka lielākajai daļai pacientu ar multiplo sklerozi izelpotā smaka mainās pat ļoti agrīnā slimības stadijā. Tā ir nepatīkama pat pēc zobu higiēnas pielietošanas.

Smaganu slimība.

Smarža, kas atgādina novecojušu olu “aromātu”, liecina par smaganu slimībām. Turklāt abscess var veidoties nelielā smaganu “kabatā”, kuru izmērs ir daži milimetri.

Atklāt un iztīrīt to var tikai ārsts, tāpēc pie pirmajām sliktas elpas pazīmēm jāvēršas pie zobārsta. Pat tad, ja vēl zobi nesāp! Tas pats attiecas uz smaganām.

Slikta elpa, diabēts.

Specifiska salda, “augļu” smarža no mutes var liecināt par otrā tipa cukura diabēta attīstību. Tā ir ketozes pazīme, kad organisms sāk iegūt enerģiju nevis no ogļhidrātiem, bet no taukiem.

Ir svarīgi pēc iespējas agrāk sazināties ar endokrinologu un nodot asinis cukura līmeņa noteikšanai.

Draugi, bez jokiem! Seko līdzi savas elpas smaržām, tas ļaus jums rīkoties un fiksēt slimību agrīnā stadijā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top