Niere, rehabilitācija ar pilnīgi jaunu metodi
Niere.
Zinātnieki no Singapūras Nacionālā sirds centra Duke-NUS medicīnas skolas (NHCS) kopā ar kolēģiem no Vācijas rehabilitēja nieri.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Starp citu neizmantojot transplantāciju un hemodialīzi. To atklāšanas panākumu atslēga bija proteīna interleikīna-11 (IL-11), kas izraisa rētas citos orgānos, reaģējot uz traumām.
Niere, kā tas notika.
Cukura diabēts izraisa daudzas problēmas organismā, bet viena no izplatītākajām ir nieru slimība. Cukura diabēts ir hroniska slimība, kam raksturīgs paaugstināts cukura (glikozes) daudzums asinīs.
Ar uzturu uzņemtie ogļhidrāti organismā tiek pārveidoti par glikozi, ko šūnas izmanto enerģijas iegūšanai.
Aizkuņģa dziedzeris ražo hormonu insulīnu, kas palīdz glikozei iekļūt ķermeņa šūnās.
Cukura diabēta gadījumā insulīns vai nu netiek saražots pietiekamā daudzumā, vai organisms nespēj saražoto insulīnu efektīvi izmantot.
Ja insulīna nav, glikoze paliek asinīs un tas izraisa cukura līmeņa paaugstināšanos.
Ilgstoši augsts cukura līmenis asinīs bojā nefronus, sīkos filtrus nierēs, izraisot neatgriezenisku orgānu mazspēju.
Zinātnieki no Singapūras un Vācijas ir atklājuši, ka aiz tā potenciāli ir interleikīns-11 (IL-11), kas palēnina šūnu augšanu un izraisa iekaisuma un rētu molekulāro kaskādi. Zinātnieki ir bloķējuši IL-11 laboratorijas pelēm.
Niere, vai tā ir uzvara?
Rezultātā viņi redzēja, kā veselas šūnas atkal sāka atjaunoties, lai mainītu esošos bojājumus. Pēc tam komanda to pārbaudīja ar cilvēka nieru šūnām laboratorijas traukos un ieguva līdzīgus rezultātus.
Pētnieki injicēja IL-11 antivielas pret šūnām ar diabētisku nieru slimību, izraisot nieru kanāliņu šūnu atkārtotu pavairošanu, novēršot rētas un iekaisumu un galu galā atjaunojot orgānu darbību.
Pētījums tika publicēts žurnālā Nature Communications.
Labu Dienu!