Pieklājība restorānā, mājās un viesos, kā nerakstīts likums.

Pieklājība, kas raksturo šo vārdu mūsu ikdienā?

Domāju, ka mēs visas zinām to elementāro, kas būtu jāzina pieklājīgai sievietei. Protams, uz vīriešiem pieklājības normas arī attiecas.

Tomēr šo to der atkārtot un domājams, ka pateikšu arī ko jaunu.

Sāksim ar  tik ierastu  sadzīvisku lietu, kā iešanu ciemos.

Atceries, ka pieklājīgi  cilvēki to nedara bez brīdinājuma telefona zvana vai arī citādi paziņojot par savu nodomu ierasties pie Jums. Tomēr, ja ierodas negaidīts viesis, kā pieklājīgi iziet no neveiklās situācijas?

Notēlo mazu teatrālu uzvedumu.  Zvans pie durvīm (Jūs nevienu negaidāt).

Ko daru es!

Paņemu rokās somiņu un uzvelku ielas kurpes, ziemā var arī mēteli, tad eju pie durvīm un tās atveru. Ieteicams prasīt aiz durvīm stāvošā statusu.

Ja nu ciemiņš  ir vēlams, teikšu:

“Cik jauki es nupat ierados – lūdzu ienāciet.  Ja nevēlams ciemiņš, cik žēl man steidzami jāiet.”

Uzskatu, ka tā ir pieklājīga nelūgta ciemiņa (bez brīdinājuma) atraidīšanas forma. Ja ciemiņš ir ielaists mājoklī nav pieklājīgi viņam ieteikt novilkt kurpes. Katram  ciemiņam tas ir jāsaprot bez priekšā teikšanas.

Lietussargs.

Ja ārā ir lijis un Tu ierodies pie kāda ciemos, nekad neatstāj lietussargu atvērtā veidā žāvēties. Lietussargs jānovieto tam paredzēta vietā aizvērtā veidā.  Žāvēt vari savās mājās.

Restorāns.

Ja ir  pusdienas ar biznesa partneri un Jūs viņu ielūdzat, jums ir jāsamaksā rēķins. Ja tiek izteikta frāze. Es jūs ielūdzu, tad rēķins ir jāmaksā tam, kas to ir teicis.

Ja ir izteikta frāze. Aiziesim uz restorānu un partneris piekrīt, tad katrs maksā par savu rēķinu atsevišķi. Izņēmums ir ja vīrietis pats piedāvā samaksāt sievietes rēķinu.

Tomēr, ja  viņš to nedarīs, tas nenozīmē, ka viņš ir nepieklājīgs, gluži pretēji. Tas nozīmē, ka viņš novērtē Jūs, kā sekmīgu un patstāvīgu sievieti.

SOMIŅA.

Tā nu ir sanācis, ka sievietes nevar iztikt bez somiņas vai somas.  Kā pariezi to novietot ja apsēžaties pie galda, kafejnīca, restorānā, iestādē?

Sieviešu mazo somiņu drīkst novietot uz galdu iesāņus, lai somiņa nebūtu starp pretim sēdētāju un Jums. Lielāku somu uzkar uz krēsla atzveltnes. Nekādā gadījumā neturiet to uz ceļiem.

Nav pieklājīgi turēt somu uz brīvā krēsla. Vīriešu portfeli drīkst novietot tikai uz grīdas. Pieklājīgos, reprezentablos  restorānos somas novietošanai Jums var piedāvāt speciālu krēsliņu somai, ko Jums atnesīs oficiants.

Celofāna, polietilēna vai firmu papīra kulītes ir domātas tikai lai iznestu preci no veikala. Ikdienā pārnesāt savas mantas šādās kulītēs pieklājīgās valstīs skaitās nepieklājīgi vai labākā gadījumā Jums tik veltīti neizpratnes skatieni.

Ja ejat pastaigā ar savu vīrieti, nekad nedodiet viņam panest savu sieviešu somu, ka arī savu pavasara mēteli. Ja, piemēram, paliek karsts. To viņš drīkst darīt tikai nododot šos sieviešu priekšmetus garderobē.

pieklājība

Ja tavs vīrietis ir tiešām pieklājīgs un ieturēts angļu džentlmeņa garā, tad mājas apģērba lietošanā  mums sievietēm ir jāievēro sava etiķete. Mājas apģērbam ir jābūt ērtam un sakoptam, lai jebkurā mirklī nebūtu kauns ar tādu atvērt durvis ciemiņam. Halāts un pidžama ir domāti lai no rīta aizietu līdz dušai un vakarā no dušas līdz guļamistabai. Un ne vairāk !

Jā, starp citu, pieklājība atteicas arī uz cepuri. Sieviete drīkst telpās nenoņemt cepuri un cimdus, bet tas neattiecas uz cepurītēm un dūraiņiem. 🙂

Pieklājība un rotaslietas.

Pēc pieņemtiem pieklājības protokoliem uz sievietes nedrīkst būt vairāk par 13. krāšņuma priekšmetiem. Dārgakmeņu pogas ieskaitot. Uz cimdiem gredzenus neuzvelk, bet eleganta rokassprādze ir pieļaujama pat uz cimdiem.

Briljanti ir pieņemami vecākām un precētām dāmām. Jaunietes var atļauties dārgakmeņus auskaru veidā. Ne vairāk, kā 0.25 karātu, kuriem ir pieskaņota arī kakla rota. Trīs gredzeni uz rokas būtu piemērots daudzums, bet ja būs mazāk tas vēl vairāk liecinās par Jūsu labo gaumi. Laulības gredzenu neskaita.

Lifts.

Vīrietis vienmēr liftā iet pirmais. Toties no lifta iziet pirmais tas, kas tuvāk atrodas lifta durvīm.

Automobilis.

Sievietei skaitās prestiži sēdēt aiz šofera. Vīrietim jāsēž blakus un izkāpjot ar vienu roku jāpietur auto durvis ar otru jāpalīdz sievietei izkāpt, paņemot viņas roku savējā.

Tas vairāk domāts taksometros vai nu ja Jums ir algots šoferis- limuzīnam. Ja nu tāds brīnums ir noticis un Jums ir limuzīns, ar personisko šoferi, ar ko es Jūs arī apsveicu, un Jūs braucat viena, durvis atver šoferis un palīdz izkāpt.

Ir nianse, ja Jūs viņam negribat padot roku, tad tas neskaitās nepieklājīgi. Viņš ir apmācīts un ja jutīs, ka Jūs nedodat viņam roku pretim, pieturēs tikai durvis un ar žestu norādīs, ka Jūs varat izkāpt. Tas pats attiecas uz vīriešiem ar personisko šoferi.

Gadījumā ja Jums nav limuzīns ar personisko šoferi, tad būs jāiztiek ar savu vīrieti. Parasti viņš sēdēs pie stūres un Jums tiek ieteikta vieta aiz viņa, bet var sēdēt arī blakus.

Jebkurā gadījumā viņam ir jāattaisa auto durvis un galanti jāpalīdz izkāpt. Ja jūs braucat ar biznesa partneri viņam pēc etiķetes nav Jums jāatver durvis.

Tā viņš parāda, ka novērtē Jūs, kā sekmīgu patstāvīgu sievieti un jūsu attiecības ir tieši tādas, kā to prasa biznesa partneru darba attiecības.

Ja viņš tomēr atver auto durvis, tad viņš Jūs vairāk novērtē, kā sievieti, bet ne biznesa partneri. Citreiz tas ir labi un patīkami, bet biznesā liecina Jums par sliktu!

Svinīgos pasākumos.

Pieklājība prasa svinīgos pasākumos vest sarunas par politiku, reliģiju, veselību, naudu, bet nekāda gadījumā neveidojiet dialogu. Ak, dievs, kāda kleita! Cik tā maksā!

Ja, tomēr, kāda blondīne sāk šādu dialogu ar Jums, tad mīļi uzsmaidiet un sakiet, tā ir dāvana un veikli sāciet runāt par citu tematu.

Ir pieņemts katru personu, kas sasniegusi 12.gadu vecumu uzrunāt ar JŪS !

Ir ļoti nepieklājīgi uzrunāt oficiantu, šoferi, pārdevēju ar TU. Birojā kolēģi būtu jāuzrunā uz JŪS. Tikai sarunājoties divatā var pāriet uz TU. Izņēmums, ja jūs esiet vienaudži vai tuvi draugi.

Ja, tomēr, gadās un Jūs kāds  familiāri uzrunā uz TU!

Vienkārši nekauņām pārprasiet,atvainojiet, Jūs pie manis griežaties?

Ja dialogs tiek turpināts uz TU, ar skatu kādu meklējiet un pēc mazas pauzītes jautājiet,atvainojiet, Jūs ar  mani runājiet? Ja nu tas nelīdz, tad vienīgais atliek pateikt uz „aci”,atvainojiet, bet mēs vēl neesam pārgājuši uz TU. Vēl viena svarīga lieta, kas starp mums sievietēm ir ļoti izplatīta.

Mēlītes “trīšana” vai vienkāršoti tenkošana un aprunāšana.

Nedariet to nekādā gadījumā! Tas Jūs ļoti negatīvi raksturos. Atceries, aprunāt savu vīrieti ir vēl neglītāk. Ir veca gudrība.

Izturies pret citiem tā, kā Tu gribētu lai izturas pret Tevi!

Labu Dienu, lai pieklājība ir ar Tevi!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Pieklājība restorānā, mājās un viesos, kā nerakstīts likums.”

  1. justīne kaže saka:

    Mans āzis ir galīgi sadrupis mēsls. Nekādas pieklājības. Algas dienā grib noslēpt no manis naudu. Dzer alu un riebīgi atraugājas. Kasa savu pliko vēderu un svētlaimē piemiedz savas cūku ačeles.

    Tualetē birdina pelnus uz grīdas un šausmīgi piesmirdina. !!! Vēl ēdot šļapstina un dzerot guldzina. Nekur mani neved tautās.
    Re, kur man grūti !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top