Velosipēds, padomi, kā cīnīties ar velosipēdu zagļiem

 

 

Velosipēds ir jāreģistrē, tas taču ir tik elementāri, ka jābrīnās, ka citi šo ieteikumu ignorē

Reģistrējot velosipēdu datubāzē, tiek ievadīta visa nepieciešamā informācija par velosipēdu.

Ja gadījumā Jūsu braucamo nozog, tad šī informācija jebkurā brīdī jums ir pieejama un būs noderīga policijas iesniegumā. Vēl velosipēdu reģistrs ar SMS palīdzību piedāvā iespēju pārbaudīt, vai velosipēds ir zagts, reģistrēts vai nereģistrēts.

Šis pakalpojums var noderēt, pērkot lietotu braucamo, jo bieži zagtos velosipēdus mēdz pārdot otrreizējā tirgū.

Kas tad ar reģistrāciju nodarbojas ?

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumu sistēmā fiziskai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, un juridiskai personai ir iespējams brīvprātīgi reģistrēt īpašumā esošu  transportlīdzekli un to vadītāju valsts reģistrā, ko nosaka Ceļu satiksmes likums.

Velosipēdu reģistrāciju nodrošina arī sabiedriskas organizācijas uz pašiniciatīvas pamata:

http://veloreg.lv/ – piedāvā velosipēda reģistrācijas iespēju vienotā datubāzē, kas ir pieejama Rīgas reģiona Valsts policijas darbiniekiem un ikvienam interneta lietotājam.

Pirms lietota velosipēda iegādes ir iespēja pārbaudīt, vai tas nav zagts.

http://veloregistrs.lv/ – saglabā un uztur informāciju par velosipēdiem un tā īpašniekiem Latvijas veloreģistra datubāzē.

Reģistrējot velosipēdu datubāzē, tiek ievadīta visa nepieciešamā informācija par velosipēdu. Ja gadījumā velosipēdu nozog, tad šī informācija jebkurā brīdī jums ir pieejama un būs noderīga policijas iesniegumā.

velosipēdu Ja runājam par CSDD aktivitātēm, tad ir jauninājums…

CSDD reģistrēto velosipēdu īpašniekiem tagad piedāvā iegādāties īpašas uzlīmes, kas – uzlipinātas redzamā vietā uz velosipēdiem – varētu atbaidīt zagļus.

Savukārt, ja ritenis tomēr nozagts, velosipēdu reģistrs un jaunā uzlīme dotu lielākas iespējas braucamo kādreiz atgūt. Tomēr …atzīsim, ka sirdsmieram un pasīvai drošībai der arī šādas reģistrācijas. Aktīvo drošības pasākumu spektrs ir gana plašs… sākot no ķēdēm un elektronisko aizsargierīču pielietošanu.

Velosipēdu zādzību viens no biežākajiem iemesliem ir tas, ka to īpašnieki lieto nedrošas – viegli uzlaužamas – slēdzenes.

velosipēduTomēr,  vislabākā drošība ir neatstāt savu braucamo, kur pagadās!

Velosipēds ir vērtība, kas prasa uzmanību un pareizu attieksmi to novietojot stāvvietā.

.
Izplatiet šo rakstu, nebūsim slinki! Paldies!

maija

Ja, Jums mani raksti liekas interesanti, esmu priecīga! Pat ļoti, jo galvenokārt rakstu par notikumiem Liepājā. Domāju, ka "kllproject.lv" auditorijā pārsvarā ir gudri un par sevi pārliecināti cilvēki. Paldies, ka izrādāt interesi!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *