Lāčplēša Diena, kā šo dienu atzīmēsim Liepājā.

Lāčplēša Diena.

Atzīmēšana Liepājā tiek svinēta ar lāpu gājienu uz Ziemeļu kapiem. Tā ir laba tradīcija doties uz vietu, kur atdusas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Lāpu gājiens notiek katru gadu Lāčplēša dienas pievakarē.

Atzīmējot uzvaras pār Bermonta karaspēku 100. gadadienu, Liepājas pilsēta aicina liepājniekus un Liepājas viesus doties kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, kā arī baudīt īpaši gatavotu muzikālu stāstu par laiku, kurā izšķīrās Latvijas valsts liktenis.

Kur pulcēties?

11.novembrī Jāņa Čakstes laukumā pulksten 17 ikviens interesents aicināts redzēt, dzirdēt un sajust Brīvības cīnītāju drošsirdību un tēvzemes mīlestību. Svētku noskaņu uzburs dzīvā uguns, sirdij tuvas melodijas un īpaši veidots sajūtu stāstījums par simts gadus seniem notikumiem.

Pasākumā piedalīsies gan Liepājas jaunie mākslinieki, gan jau pieredzējuši mūziķi, Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīva “Banga” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Bandzenieki” dalībnieki un Liepājas BJC jauniešu kora “Reverberācija” vīru grupa diriģenta Andra Mockus vadībā.

Muzikālo noformējumu veido Normunds Kalniņš un to papildinās Ērika Vilsona stāstnieka balss. Pasākumu vadīs aktieris Sandis Pēcis. Scenāriju veido Zanda Štrausa.

Jau no pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18 svinīgā solī no Jāņa Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem.

Lāčplēša Diena Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Laika posms no 1918.gada 18.novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919.gada 11.novembrim, Rīgas atbrīvošanai no iekarotāju karaspēka, ir viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums — Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi: „Par Latviju!”.

Zemessarga zvērests skan šādi:

“Es, uzņemoties zemessarga pienākumus un apzinoties atbildību savas tautas un likuma priekšā, zvēru būt uzticīgs Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt zemessarga pienākumus, bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu komandieru pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem,”

Lāčplēša Diena

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI

No 10.novembra pulksten 14 līdz 11. novembra pulksten 18.30 aizliegts apstāties un stāvēt Alejas ielas posmā no J. Janševska ielas līdz Rožu ielai un Rožu ielas posmā no K. Valdemāra ielas līdz Alejas ielai. Tostarp līdz pulksten 19.30 aizliegts apstāties un stāvēt uz O. Kalpaka ielas posmā no Siļķu ielas līdz Strazdu ielai.

Savukārt 11.novembrī no pulksten 16.30 līdz 18.15 tiks slēgta transportlīdzekļu kustība Alejas ielā no J. Janševska ielas, Peldu ielas un Tomu ielas puses, kā arī slēgts Rožu ielas posms starp Alejas ielu un K. Valdemāra ielu.

Tāpat 11.novembrī no pulksten 10 līdz 23 pie Ziemeļu kapiem tiks slēgta kustība O. Kalpaka ielā posmā no Siļķu ielas līdz Strazdu ielai virzienā no Karostas uz centru. Transportlīdzekļu kustība no centra uz Karostu O. Kalpaka ielā posmā starp Flotes un Siļķu ielām tiks slēgta tikai Lāčplēša dienas piemiņas pasākuma laikā no pulksten 18.45 līdz 19.30.

Savukārt gājiena laikā no pulksten 18 līdz 18.45 satiksme tiks ierobežota maršrutā Rožu iela – Kuršu iela – Katoļu iela – Lielā iela – Rīgas iela – Raiņa iela – Oskara Kalpaka iela – Ziemeļu kapi. Laikā no pulksten 18 līdz 18.45 gājiena maršrutā esošie sabiedriskā transporta autobusi un tramvaji apstājoties dos ceļu gājiena dalībniekiem, kā rezultātā ir paredzamas nobīdes kustības grafikā.

Gaišus svētkus!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top