Lāčplēša Diena, kā šo dienu atzīmēsim Liepājā.

 

 

Lāčplēša Diena… atzīmēšana Liepājā tiek svinēta ar lāpu gājienu uz Ziemeļu kapiem.

Tā ir laba tradīcija doties uz vietu, kur atdusas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Lāpu gājiens notiek katru gadu Lāčplēša dienas pievakarē.

Dalībnieku pulcēšanās notiek 11. novembrī pulksten 16.15 pie Liepājas Latviešu biedrības nama.

Tālāk ir paredzēta ziedu nolikšana pie pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietas, kā arī  17.30  piemiņas brīdis un atceres pasākums pie pieminekļa Latvijas 1919. gada Atbrīvošanas cīņās kritušajiem varoņiem.

Liepājnieki ir laipni aicināti piedalīties lāpu gājienā uz Ziemeļu kapiem un Lāčplēša dienai veltītajā atceres pasākumā, līdzi ņemot svecīti un lāpas.

Lāčplēša Diena… Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Laika posms no 1918.gada 18.novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919.gada 11.novembrim, Rīgas atbrīvošanai no iekarotāju karaspēka, ir viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums — Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi: „Par Latviju!”.

Ziemeļu kapos pēc lāpu gājiena Oskara Kalpaka piemiņas vietā Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu kandidāti dos svinīgo zvērestu

Zemessarga zvērests skan šādi:

“Es, uzņemoties zemessarga pienākumus un apzinoties atbildību savas tautas un likuma priekšā, zvēru būt uzticīgs Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt zemessarga pienākumus, bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu komandieru pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem,”

Lāčplēša Diena ienes savas korekcijas transporta KUSTĪBĀ LIEPĀJĀ .

11.novembrī, sakarā ar pilsētā organizēto Lāpu gājienu un piemiņas pasākumu pie Ziemeļu kapiem, laika posmā no pulksten 17.15 līdz 18.20 tiks slēgta satiksme O. Kalpaka ielā posmā no Siļķu ielas līdz Flotes ielai. 10A un 22.maršruta autobusi slēgto posmu apbrauks pa Flotes, Krūmu un Siļķu ielu.

Savukārt… pavisam drīz svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, 18.novembrī.

Satiksmes ierobežojumi un izmaiņas…laika posmā no pulksten 15 līdz 20 tiks slēgta satiksme Kārļa Zāles laukumā. 22. un 23. maršruta mazas ietilpības autobusi reisus veiks pa Tramvaja tiltu.

 

lāpu gājiens 11.novembrī

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

  1. laimisk says:

    Stāsts par vietu Liepājā, kur atdusas varoņi

  2. laimisk says:

    ZINĀŠANAI….

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu