Nevajadzīgas lietas, no kā atvadīsimies uz visiem laikiem

Nevajadzīgas lietas, kam gan to nav!

Liepājnieki nav lieli krājēji, bet šis tas ir aizķēries.  Ja atminamies, vēl pat pirms desmit gadiem dažu cilvēku mājokļos bija VHS videokasešu magnetofoni.

Man arī bija disku statīvi un mūzikas centri. Tagad gan no goda vietas aizceļojuši dziļi skapjos. Izmest kaut ka neceļas roka. Tagad lielais jautājums, kas no šodien pierastiem priekšmetiem nākotnē šķitīs vecmodīgi un laikmetam neatbilstoši?

Nevajadzīgas lietas.

Man pašam nemanot neizmantoju viscaur labus digitālos fotoaparātus. Par filmu aparātiem pat nepieminu. Tie netiek izmantoti ar vārdu pavisam.

Ziniet iztieku ar mobilo telefonu. Foto ir labs un vairāk man nav vajadzības. Lūk divi foto ar telefonu sliktā apgaismojumā.

Nevajadzīgas lietas

Nevajadzīgas lietas

Vispār šeit ir links uz video un foto tehniku, kuru esmu nolicis maliņā.

Nevajadzīgas lietas, DVD un Blu-Ray lasītāji

Pieaugot pieprasījumam pēc dažādām straumēšanas vietnēm (Netflix, Amazon Prime, Rakuten, HBO u.c.).

No veikalu plauktiem sāk strauji izzust klasiskie DVD un Blu-Ray diski.  Mūsdienās filmas daudz izdevīgāk ir noskatīties straumēšanas vietnē.  Turklāt tās lieki neaizņem  vietu, kā tas nereti notiek ar diskiem.

Plastmasas puķupodi.

Attīstoties ilgtspējas tendencei un pieaugot interesei par zaļo dzīvesveidu. Paredzu, ka eventuāli tiks izskausti videi kaitīgie plastmasas podiņi.  To vietā stāsies biodegradējamu materiālu alternatīvas.

Tāpat dārznieku dzīvē noteikti ienāks arī otrreizēji pārstrādātu materiālu podiņi.

Nevajadzīgas lietas, klasiskie modinātāji.

Vēl dažiem mājās ir modernie digitālie modinātāji ar iestrādātu radio funkciju. Tomēr arī šis priekšmets ar laiku ieies vēsturē kā pagātnes relikvija. Mūsdienās modinātāju funkcijas arvien biežāk pilda viedtālruņi vai viedie mājas asistenti.

Tālvadības pultis.

Jau šobrīd lielāko daļu televizoru un pat bērnu rotaļlietu var vadīt ar viedtālruņa vai planšetes palīdzību. Jāpiebilst, ka ar viedtālruni ir iespējams manipulēt arī citas ierīces. Piemēram, mājas viedo asistentu un citas gudrās mājas iekārtas.

Kalendāri.

Lai gan šiem priekšmetiem ir savs šarms un dažkārt vēl daudziem mūsdienīgiem cilvēkiem fizisks kalendārs uz sienas šķiet ērtāk lietojams.  Taču arvien vairāk cilvēku sāk izmantot kalendāru aplikāciju viedtālruņos.

Turklāt digitālu kalendāru ir iespējams sinhronizēt ar citām ierīcēm.  Piemēram, portatīvo datoru, tādējādi atvieglojot tā lietošanu un veidojot sarakstus un plānus no dažādām ierīcēm.

Nevajadzīgas lietas, plastmasas trauki.

Līdzīgi kā ar plastmasas puķupodiem, arī plastmasas trauku esamība ir apdraudēta. Jau šobrīd vairums cilvēku dod priekšroku stikla uzglabāšanas traukiem. Tie ir higiēniskāki un vizuāli glītāki. Plastmasas trauki ātrāk nolietojas, saskrāpējas un dažkārt arī iekrāsojas un kļūst nepievilcīgi.

Kafijas kapsulas.

Jau drīzumā kafijas pasaulē ir gaidāma revolūcija.  Zaļi domājošie jau ilgstoši ir cīnījušies pret mazajām plastmasas kafijas kapsuliņām. Iespējams, ka šīs kapsulas kļūs kompostējamas vai arī tās aizstās parastā maltā kafija.

Plastmasas pudeles.

Jau atkal stāsts par plastmasu.  Vēl pirms 60 gadiem plastmasa tika uzskatīts par nākotnes materiālu.  Globālā sasilšana un piesārņojums maina cilvēku domāšanu.

Jau tagad vairums mājsaimniecību cenšas mazāk izmantot plastmasas pudeles. Paredzams un gaidāms, ka itin drīz atteiksies no tām pavisam.

Nevajadzīgas lietas, miskastes maisi un miskastes.

Vairs nav ilgi jāgaida, kad atkritumu šķirošana kļūs par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu ne tikai attīstītajās rietumvalstīs, bet arī Liepājā. Domājams, ka jau tuvākajā nākotnē cilvēki būs vēl cītīgāki šķirotāji un izvairīsies no atkritumu izmešanas vienā kopīgā maisā.

Ja godīgi, šur tur Liepājā to jau dara. Redzu pie mājām atstātus maisus ar stikla taru.

Jā, par telefoniem.

Man drīz būs kolekcijai cienīga atvilktne ar mobilajiem draugiem. Protams, šeit nav visi, tikai tie, kas gadījās pa rokai. Varbūt tāpēc, ka visi ir darba kārtībā. Varbūt tāpēc, ka īpaši viņus nekrāju.

Nevajadzīgas lietas

Paradokss, nāk jauni modeļi un iekšējais velniņš saka, VAJAG!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top