Met uz borta tukšas pudeles un čurā kanālā…

Senajam buriniekam “Libau”, kas mūsu ostas akvatorijā vizina liepājniekus un pilsētas ciemiņus… šovasar, bet jo īpaši augusta sestdienās un svētdienās, kas bija jaukas un saulainas, nācies pasvīst ne pa jokam.

Kuģīša kapteinis Anatolijs Molokanovs pastāstīja, ka braukt gribētāju kļūst aizvien vairāk un tagad, lai nebūtu pārpratumu, tie piesakoties iepriekš un tiekot reģistrēti rindas kārtībā.

171208_burinieks_libava2

“Informācija izplatās no mutes mutē, un cilvēki jau iepriekš zina, ka brauciens būs saistošs,” viņš teica, piebilstot, ka kapteinis ne tikai vada kuģi, bet reizē arī pavēsta pasažieriem par ostas un molu celtniecības vēsturi, par krastā redzamajiem objektiem. Kopš augusta nogales tiem pievienojies arī zaļi krāsotais Karostas kanāla izgriežamais tilts. Liels piedzīvojums, sevišķi bērniem, esot senā lielgabala šāviens. Lai nebūtu nepatīkamu pārpratumu, par gaidāmo būkšķi, protams, visi iepriekš tiek brīdināti.

Burinieks “Libau” kuģojis ne tikai pa akvatoriju, bet vairākkārt devies arī pāri jūrai, apmeklējot Karlskrūnu, Kārlshamnu un Visbiju Zviedrijā laikā, kad šajās pilsētās notika svētku sarīkojumi.

Kapteinis pavēstīja, ka tādus pārgājienus, kuru laikā lietā tiek liktas buras, paredzēts rīkot arī nākamajā vasarā. Taču naktīs pie ierastajām piestātnēm kuģi “Libau” atstāt īpašnieki vairs neuzdrīkstas, bet nogādā to pie Zivju apstrādes uzņēmuma, jo promenādē trūkst drošības un tur nereti naktīs ālējas huligāni, kas met uz borta tukšas pudeles un čurā kanālā.

Par to, ka tā notiek, lietas kursā esot arī Pašvaldības policija.
Pēteris Jaunzems,

2009.25julijs

2009.25julijs

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top