Kiberdrošība, noteikumi drošai uzvedībai internetā

Kiberdrošība.

Šo apdraudējumu apzināšana palīdzēs jums un galvenais jūsu bērniem būt zinošiem un novērst iespējamos draudus digitālajai identitātei. Kāpēc uzsveru akcentu uz bērniem?

Tāpēc, ka savā lielākajā vairumā pret tīmekļa lietošanas slēptajām briesmām viņi izturas pārgalvīgi. Protams, līdz vienam brīdim. Tas attiecas uz viņu viedtālruņiem, datoru un kas īpaši var sabojāt jūsu dzīvi, ja tiek izmantots kopējais ģimenes dators.

Kiberdrošība, noteikumi.

Uzreiz precizēšu, ka pareizāk teikt datordrošība, kuru man patīk saukt un rakstīt, kā kiberdrošība. Ja kas, mani ieteikumi var izrādīties “sausi” un pārāk lietišķi, bet saprotami un vajadzīgi.

Jā, un noteikti kaut kur jau dzirdēti, bet iesaku izlasīt pašam un paskaidrot bērnam to nopietnumu.

Kiberdrošība

Kiberdrošība pikšķerēšana.

Pikšķerēšana ir krāpšanas metode, kurā uzbrucēji mēģina piekļūt jūsu personiskajai informācijai, piemēram, parolēm vai kredītkaršu numuriem.

Viņi var sūtīt viltus e-pastus vai izveidot viltotas vietnes, kas izskatās oficiālas. Ir svarīgi būt uzmanīgiem, lai neatklātu personas informāciju neuzticamās vietnēs vai atbildot uz aizdomīgiem pieprasījumiem.

Kiberdrošība un kiberhuligānisms.

Kiberhuligānisms ir elektroniskas iebiedēšanas vai uzmākšanās veids, kas notiek, izmantojot internetu vai mobilās ierīces.
Kā jau rakstīju, bieži vien par upuriem kļūst bērni un pusaudži, kuri ir pakļauti psiholoģiskiem vai emocionāliem uzbrukumiem, apvainojumiem vai draudiem.

Ir svarīgi pievērst uzmanību izmaiņām bērnu un jauniešu noskaņojumā un uzvedībā, lai laikus atpazītu un novērstu kiberhuligānismu.

Kiberdrošība, tiešsaistes plēsēji!

Tiešsaistes plēsēji ir cilvēki, kuri izmanto internetu, lai piekļūtu bērniem un jauniešiem seksuālas izmantošanas vai citu noziegumu nolūkos.

Viņi var izmantot dažādas taktikas, piemēram, maldināšanu, draudus vai dāvanu solījumus, lai tuvinātu potenciālo upuri. Ir svarīgi izglītot bērnus un jauniešus par drošību internetā un brīdināt par iespējamām briesmām.

Kiberdrošība un kibernoziegumi.

Kibernoziegumi ir noziegumi, kas izdarīti, izmantojot internetu. Tas ietver dažāda veida noziegumus, piemēram, krāpšanu, zādzības, uzbrukumus datorsistēmām vai pat teroristu uzbrukumus interneta vietņu saturam.

Kibernoziedznieki pastāvīgi pilnveido savus paņēmienus, tāpēc ir svarīgi būt modriem un veikt pasākumus, lai aizsargātu savus datus un datortīklu.

Kiberdrošība, ļaunprātīga programmatūra.

Ļaunprātīgas programmas, piemēram, vīrusi, Trojas zirgi vai spiegprogrammatūra, var radīt būtisku kaitējumu jūsu digitālajai identitātei un datoram.

Viņi var nozagt jūsu personisko informāciju, sabojāt failus vai izmantot jūsu datoru kā robottīklu ļaunprātīgai darbībai. Ir svarīgi instalēt uzticamu pretvīrusu programmatūru un regulāri to atjaunināt, lai aizsargātu sistēmu no šādiem draudiem.

Lai saglabātu savu datu drošību tiešsaistē un novērstu digitālās identitātes zādzību, ievērojiet noteikumus savai un bērnu drošai darbībai tīmeklī.

Kiberdrošība, noteikumi drošai uzvedībai internetā.

Izveidojiet sarežģītas paroles.

Izmantojiet paroles, kas satur lielo burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju kombināciju. Neizmantojiet acīmredzamas paroles, piemēram, dzimšanas datumus vai savu vārdu. Ieteicams arī katram kontam izmantot unikālas paroles.

Esiet piesardzīgs ar aizdomīgiem e-pastiem un saitēm.

Neatveriet aizdomīgus e-pasta ziņojumus vai ziņas un neklikšķiniet uz nepārbaudītām saitēm. Tie var saturēt ļaunprātīgu programmatūru vai mēģinājumus nozagt jūsu personas datus.

Atjauniniet programmatūru.

Regulāri atjauniniet operētājsistēmu un visas instalētās programmas. Atjauninājumi ietver ievainojamību labojumus, ko uzbrucēji var izmantot, lai piekļūtu jūsu datiem.

Izmantojiet uzticamu pretvīrusu programmatūru un ugunsmūrus.

Savā ierīcē instalējiet uzticamu pretvīrusu programmatūru un ugunsmūri. Tie palīdzēs atklāt un bloķēt potenciāli ļaunprātīgas programmas.

Esiet piesardzīgs ar savu personisko informāciju.

Neatklājiet savu personisko informāciju neuzticamās vai nepārbaudītās vietnēs. Izvairieties no sensitīvas informācijas, piemēram, kredītkaršu numuru vai pases informācijas, kopīgošanas.

Aizsargājiet savus kontus.

Ja iespējams, izmantojiet divu faktoru autentifikāciju, lai nodrošinātu saviem kontiem papildu drošības līmeni. Ieteicams arī regulāri pārbaudīt savu kontu darbību un apskatīt autorizēto ierīču sarakstu.

Esiet modrs, sazinoties sociālajos saziņas līdzekļos.

Esiet piesardzīgs ar informāciju, ko kopīgojat sociālajos saziņas līdzekļos. Ierobežojiet piekļuvi savai personiskajai informācijai un nepieņemiet draudzības pieprasījumus no svešiniekiem.

Šo noteikumu ievērošana palīdzēs aizsargāt jūsu personisko informāciju un novērst digitālās identitātes zādzību. Esiet modrs un pievērsiet uzmanību savu darbību drošībai internetā.

Vēlreiz un pavisam stingri! Ievērojiet drošas uzvedības noteikumus internetā un izmantojiet atbilstošus aizsardzības pasākumus, lai novērstu negatīvas sekas.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top