Parīze no Eifeļa torņa augstumiem vai vienkāršāk, Parīze fotogrāfijās

Parīze, mūžam jaunā un reizē vecīgi romantiska.

Ir un ticu, ka vienmēr atradīsies daudz iemeslu, kāpēc ir vērts doties uz Parīzi. Turklāt neatkarīgi no gadalaika. Rodas jautājums, cik reizes jau esi tajā bijis.

Katrreiz, no jauna tajā nonākot, jūs pārņem tāds mazliet sirreāls sentiments. Tā ir pilsēta ar īpašu smaržu un garšu.

Pats gaiss mudina baudīt un atkal baudīt.

Tā ir pilsēta, kurā vienmēr notiek kaut kas jauns. Kāda jauna galerija, grāmatnīca, muzejs, restorāns.

Par tūristu jūkli nemaz nepieminu. Vari neticēt, bet var pūlī saklausīt vienu otru latvju bāleliņa pieklusināto sajūsmu, ko gan nevarētu teikt par amerikāņu un krievu tūristiem.

Parīze ir muzeju un galeriju pilsēta. Muzejs, kurā nekad nevilsieties. Pat tad, ja muzeju apmeklējums nepieder jūsu tradicionālajām vēlmēm.

Taču šoreiz veltīšu savu stāstu pavisam citādam muzejam. Muzejam, kas ir visu acu priekšā, Eifeļa tornis.

Vai franču mēlē la Tour Eiffel.

Īsi par pašu torni, kas ir no tērauda un mūsdienās ir kļuvis par galveno Parīzes simbolu. No tā atklāšanas brīža 1889. gada 31. martā līdz pat 1930. gadam tā bija pasaules augstākā celtne. To projektējis franču inženieris Gustavs Eifelis.

Tornī ir 2 restorāni… 95 metru augstumā  “Altitude 95”  un otrajā stāvā  “Jules Verne“, dārgs restorāns ar privātu liftu, tāpēc latvju bāleliņiem nav īpaši piemērots.

Nu un tehniskos faktus apstiprināšu ar to, ka tornis ir sastiprināts ar 2, 5 miljoniem kniežu, tas ir 10 100 tonnu smags, torņa krāsošanai ik pēc 7 gadiem izmanto 50 tonnas krāsas.

Un tagad pie galvenā, tornī ir trīs skatu vietas.

Pirmā atrodas 57.63 metru augstuma un tur var uzkāpt pa trepēm. Otra atrodas 115.73 metru augstumā, ja ir trenētas kājas un labi sportiskie rādītāji… vari arī šo gabalu veikt pa trepēm, bet neiesaku.

Trešā platforma vai skatu vieta atrodas 276.13 metru augstu un tur var uzbraukt tikai ar liftu. Iesaku siltāk apģērbties, jo vējš ir spēcīgs un pat teiktu nepatīkams.

Sīki par platformu dislokāciju aprakstu viena iemesla dēļ,  lai saprastu, ka no katras tika veikti foto uzņēmumi.

Teikšu īsumā, tas ir jāredz!

Grūti pat aptvert Parīzes patiesos grandiozos izmērus. Labi…lai runā foto par Parīzi, kuru Tu noteikti gribēsi apmeklēt. Piemirsu, vari iegriezties arī Francijas Disnejlendā, apraksts šeit.

Tālāk jau detalizētākam baudījumam. Sāksim ar pirmās un otrās platformas fotogrāfijām:

Apmēram tā izskatās Parīze.

Labu izdošanos!

 

4 komentāri par “Parīze no Eifeļa torņa augstumiem vai vienkāršāk, Parīze fotogrāfijās

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.