Mišels Nostradamuss, dažādie viedokļi par pareģa prognozēm

Mišels Nostradamuss.

Šo zinātnieka, ārsta un zīlnieka vārdu cilvēki pastāvīgi piemin vairāk nekā 400 gadus. Neraugoties uz viņa prognožu neviennozīmīgumu un neskaidrībām viņa pareģojumu četrrindēs.

Daudzi joprojām meklē atbildes uz jautājumiem par nākotni. Interesanti, ka viņi regulāri atrod apstiprinājumu pagātnes notikumiem.

Mišels Nostradamuss, biogrāfiskie dati.

Viņš dzimis 1503. gada 14. decembrī mazā Senremī pilsētiņā Francijas dienvidos. Abi Nostradama vectēvi. Pjērs Nostradams un Žans de Senremī bija ietekmīgi, augsta ranga ārsti, kas ārstēja hercogus un karaļus.

Interesanti, ka latinizētajā uzvārdā Notre Dame ir ietverts šifrēts vārds Adam un vārds aster (zvaigzne). Ja apkopo, tad  tas nozīmē “Zvaigzne Ādams”.

Junībā, 22 gadu vecumā, Nostradamuss ieguva bakalaura grādu prestižākajā medicīnas universitātē Monpeljē.  Tajā pašā laikā tiesības uz patstāvīgu praksi.

Šīs tiesības viņam ātri noderēja, jo Francijas dienvidos izcēlās mēra epidēmija. Prasmīgā dažādu ārstniecības augu izmantošana šīs katastrofas laikā izpelnījās jaunā ārsta cieņu.

Nostradamus nevarēja.

Diemžēl, lai glābtu sievu, dēlu un meitu no smagas slimības. No 1550. gada Mišels Nostradams sāka publicēt ikgadējus almanahus ar ikmēneša prognozēm, kas iznāca līdz viņa nāvei.

Tomēr, prognozes nenesa panākumus, un, iespējams, tās būtu palikušas neskaidrībā, ja ne viens apstāklis. Tālajā 1559. gada 13. aprīlī karalis Henrijs II parakstīja mieru starp Franciju un Spāniju, tādējādi izbeidzot 65 gadus ilgušo karu periodu.

Svētku laikā bija paredzēts arī sacensību turnīrs. Tas bija pilnīgi nekaitīgs vingrinājums, jo dzelzs bruņas un neasi šķēpi garantēja dalībniekiem zināmu drošību. Turnīrā piedalījās pats karalis Henrijs II.

Viņa pretinieks bija Skotijas gvardes kapteinis grāfs Gabriels Montgomerijs. Divas reizes viņi salauza šķēpus viens pret otru, un trešā mēģinājuma laikā ass Montgomerija koka šķēpa gabals nejauši iekrita karaļa ķiveres spraugā un iedūra viņam acī.

Henrijs II nomira 10 dienas vēlāk.

Starp citu, Nostradamuss neveiksmīgi mēģināja brīdināt karali par briesmām! 1558. gadā tika izdota grāmatas “Pareģojumi” pirmā daļa, kuras vēlākais nosaukums bija “Centuries”, kas nozīmē “gadsimti”, kur mulsinošu un neskaidru četrrindu veidā tika iezīmēta cilvēces nākotne.

Astrologs grāmatu veltīja karalim Henrijam II.
35. četrrindiņā tika teikts.

Jaunā lauva uzveiks veco
Kaujas laukā vienā duelī.
Viņš izraus acis zelta būrī.
Divi lūzumi – viens, tad (viņš) mirs nežēlīgā nāvē.

Paredzētā līdzība ar reālo pārsteidza cilvēku iztēli. No šī brīža ārsta slava sāka strauji augt. Tagad uz visiem vairāk vai mazāk svarīgajiem notikumiem viņi meklēja atbildi viņa četrrindēs.

Karaļa Kārļa IX māte Katrīna  Mediči vēlējās satikt Nostradamu. Viņu izsauca uz Parīzi un uzņēma tiesā. Nostradams sastādīja Katrīnai de Mediči horoskopu un paredzēja, ka viņa pati redzēs uz saviem dēliem trīs kroņus.

Pareģojums piepildījās: viņas divi dēli bija Francijas karaļi – Kārlis IX un Henrijs III. Turklāt pēdējais, pirms tika kronēts Francijas tronī, divus gadus bija Polijas karalis.

Trīs gadus pēc Prognožu pirmās daļas publicēšanas tika publicēta to otrā daļa. Šī grāmata bija veltīta jau tronī sēdušajam karalim Kārlim IX.

Desmit gadus pēc Nostradama nāves viņa dēli (no viņa otrās laulības) publicēja “Gadsimtu” papildinājumus ar nosaukumu “Oracles”, kas rakstīti sešās rindās.

Mišels Nostradamuss un 12 “gadsimts”

Saskaitot 970 četrrindes, tas ir kā apraksts par autora ceļojumu pa cilvēces nākotnes likteņiem līdz pat 7. gadu tūkstotim.

Diemžēl četrrindes, kas attiecas uz notikumiem pēc 2300, ir neatgriezeniski zaudētas. Tas ir ceļojums cauri kariem, katastrofām. Bieži vien pareģa četrrindēs ir grūti saprast nozīmi. Tā kā pareģis baidījās no inkvizīcijas vajāšanas, viņam bija jāraksta alegoriskā formā, jāizmanto simbolu, salīdzinājumu, alegoriju un šifru valoda.

Varbūt tāpēc Nostradamuss nepārsniedz Bībelē noteiktos iestatījumus. Priekšvārdā viņš pat uzsver, ka visi viņa pravietojumi ir Dieva iedvesmoti.

Zinātniekus, kuri pētīja Nostradama darbus bija neizpratnē, ka savos četrrindēs viņš sadala vārdus daļās, liekot tiem pāriet no rindas uz rindu, un pieļauj gramatiskās kļūdas. Tas neskatoties uz viņa augsto lasītprasmi (maģistra darbu viņš aizstāvēja par latīņu valodas grūtībām)!!!

Nebija nekādu šaubu, ka  Nostradamuss personīgi laboja savus pierādījumus, bet apzināti nenovērsa gramatikas kļūdas. Tas bija satraucoši, un pēc tam pamudināja pētniekus uz domu, ka notikumu laiks ir šifrēts četrrindēs.

Izrādījās, ka katra četrrindes rinda nozīmē noteiktu skaitli. Pirmajā rindā tika norādīta numeroloģiskā summa, kas vienāda ar 1, 2 vai 3.

Tas nozīmēja, ka runa ir par attiecīgo tūkstošgadi, kurā šis pasākums notiks. Otrajā, trešajā un ceturtajā rindā bija dažādas rakstzīmes.

Nostradamusam bija nepieciešamas kļūdas, lai stingri šifrētu notikuma datumu. Pats pareģotājs skaidroja, ka neskaidro zilbi izvēlējies apzināti, jo tiešs nākotnes tēls var atstāt pārmērīgi spēcīgu iespaidu uz nesagatavotu lasītāju.

Mišels Nostradamuss.

Pēc Nostradama teiktā, pareģojumu ģeogrāfija aptver Eiropu, Āfriku un daļu Āzijas nepārtrauktā laika intervālā no 1555. līdz 3797. gadam.

Lai gan ir daudzi pareģojumi, kas ir piepildījušies diezgan precīzi, to alegoriskā forma un hronoloģiskā neskaidrība nepieļauj absolūtu interpretāciju.

Mišels Nostradamuss, atvainošanās.

Ir sniegti desmitiem viņa veiksmīgo prognožu piemēru. Viņš paredzēja jaunā karaļa Franciska II nenovēršamu nāvi, viņa sievas Marijas Stjuartes bezbērnu stāvokli un viņas daudzu gadu naidīgumu ar Anglijas karalieni Elizabeti.

Kad karalis Kārlis IX un viņa māte Katrīna de Mediči ieradās Salondeprovansā ar lūgumu sastādīt savu personīgo horoskopu, zīlnieks ar garlaicību sejā ķērās pie tā sastādīšanas.

Bet pēkšņi karaļa svītā viņš pamanīja 11 gadus vecu zēnu. Tas bija Navarras karaļa Henrija attāls radinieks. Pareģis pārliecināja karali atstāt viņus vienus un ilgi izmeklēja bērnu. Tad viņš teica augstajiem viesiem: zēns kļūs par Francijas karali.

Tas izklausījās absolūti neticami: Kārlim IX bija trīs brāļi, un viņiem visiem bija dēli. Un tomēr pareģojums piepildījās.

Gadu gaitā vārds “Michel Nostradamus” ir ieguvis leģendas.

Viņam tiek piedēvēts, piemēram, pareģot Oktobra revolūciju, daudzu gadu staļinisko tirāniju, kad “Lielas mīlestības un brīvības aizsegā valdīs verdziska atmosfēra.”

Ir pareģojumi, ko var attiecināt uz komunisma sistēmas krišanu. Pats viņš komunismu sauc par „Mora likumu,” „komūnas likumu” un lieto arī sengrieķu sakāmvārdu „draugiem viss ir kopīgs.”

Šis sakāmvārds bija raksturīgs arī utopistiem no Tomasa Mora (1478.-1535.g.) laikiem, tā bija utopistu devīze. Tādējādi Nostradams raksturoja komunismu ar tā laika leksiku:

IV, 32 Vietās un laikos, kur gaļa dod vietu zivīm,

Komūnas likums sastaps pretestību.
Tas tieši turēs vecos,
Pēc tam palaidīs vaļā no vidus.
„Draugiem viss ir kopīgs” paliks tālu aiz muguras.

Tiešām interesanti – Nostradams savos laikos paredzējis pat padomju „zivju dienas” – ceturtdienas, komūnas likumu izkropļojumus, deficītu. Mēs pašu esam bijuši par liecinieku tam, ka šis pareģojums ir izpildījies.

“Es paredzu karu planētas mērogā, debesis mirdz ar izkausētu zeltu, brīnišķīga uguns ir kļuvusi par cilvēku slepkavu”
Vai šīs rindas runā par atomkatastrofu?

Pats interesantākais.

Ja Nostradamusam patiešām bija dāvana “uzminēt” nākotni, tad kā viņam tas izdevās? Arī uz šo jautājumu nav atbildes.

Tās priekšnesumos parādās zemūdenes, tanki, pontonu tilti, lidmašīnām līdzīgas lidmašīnas un raķetes. Arī šausmīga iznīcinoša spēka ierocis, kas atgādina atomu.

No kuriem cilvēks ir pārklāts ar karbunkuliem, līdzīgi kā čūlas no radioaktīvajiem bojājumiem.

Mūžīgie civilizācijas pavadoņi, kā paredzēja Nostradams, būs mirstošas ​​monarhijas, asiņainas revolūcijas, nežēlīgi kari. Jaunie režīmi uzvilks “tautas varas” masku, taču tie būs vēl nežēlīgāki par sakautajiem.

No daudzām prognozēm.

Ne viss Nostradamuss piepildījās: pat viņa uzticīgākie fani to nenoliedz. Pats par sevi neskaidrais četrrindu rakstīšanas veids nodrošina plašu lauku pareģojumu interpretācijai un to attaisnošanai vēlākā skatījumā.

Tāpēc, lai pārbaudītu gaišredzības dāvanu, tās prognozes tiem laikiem, kas cilvēci vēl gaida, ir īpaši vērtīgi.

Tagad, tāpat kā pirms daudziem gadiem, piedzīvojuši dažus negaidītus vēstures pavērsienus, cilvēki vēršas pie grāmatas “Gadsimti”, meklējot četrrindu, kurā varētu uzminēt atbilstošos notikumus.

Nav pārsteidzoši, ka nesenais terora akts ASV nekavējoties tika apstiprināts Nostradama grāmatā.

Dieva pilsētā atskanēs šausmīgs rēciens,
Divu brāļu haoss iznīcinās gabalos.
Lielisks vadītājs neizturēs.
Sāksies trešais lielais karš,
Kamēr lielā pilsēta deg.

Prognozes XXI gs.

No Centuria III, pēc pētnieku domām, ir saistīts ar Trampa, jau pagājušo, uzvaru vēlēšanās. Lūk, rindas: “Lielisks, nekaunīgs, nekaunīgs brēcējs. Viņu ievēlēs par armijas komandieri: viņa izteikumi ir drosmīgi, tilts ir salauzts, pilsēta ir šausmu pārgurusi.”

Kā zināms, Tramps papildus prezidenta amatam toreiz bija arī virspavēlnieks. Tikai 2025. gadā Krievija beidzot atvadīsies no utopiskās pagātnes, Ļeņina statujas tiks gāztas no pjedestāla, un revolūcijas gadadienu svinības apstāsies.

21. gadsimtā radīsies vienota Eiropa.

Anglija tiks izolēta no vienotas Eiropas valdības un, atvadījusies no monarhijas, kļūs par vienu no Amerikas štatiem.

Iespējams, ka izcelsies konflikts starp Angliju un Franciju. (Komentētāji uzskata, ka Nostradamuss bija domājis par konfliktu starp Franciju un NATO de Golla laikā un nedaudz palaida garām laiku.)

ASV veiks nebeidzamus karus, kurus Nostradamuss skrupulozi apraksta kā kara korespondents. Amerika diezgan ātri tiks galā ar arābiem un sāks ilgstošu konfrontāciju ar Ķīnu.

“Dzeltenā ekspansija” apdraudēs visas valstis.

ASV bloķēs ceļu uz Indijas okeānu, bet milzīgās ķīniešu baras uzsāks ofensīvu caur Sibīriju un Kaukāzu.

Krievija saskarsies ar dilemmu: pievienoties Rietumu valstīm vai pieturēties pie savas ideoloģijas. Beigās kaislības norims un radīsies pasaules valdība.

To vadīs francūzis, kurš atkārtos sacensību turnīrā bojā gājušā Nostradama Henrija II patrona “spožumu”.

Būdams pieredzējis ārsts un astrologs, Nostradams zināja precīzu savas nāves laiku, diktēja savu testamentu (viņš lūdza, lai viņu apglabā stāvus, lai satrūdušie kauli nesabirtu kaudzē).

Viņš nomira  1566. gada 2. jūlija rītausmā.

Kapa piemineklis.

“Šeit atrodas Mišela Nostradamusa kauli.  Viens no visiem mirstīgajiem, kurš tiek uzskatīts par cienīgu ziņot un ar savu gandrīz dievišķo pildspalvu rakstīja par zvaigžņu ietekmi uz nākotnes notikumiem, kam vajadzētu notikt uz zemeslodes.”

1781. gadā pāvests aizliedza Nostradama pareģojumus un arī aizliedza tos izplatīt. Desmit gadus vēlāk revolucionārie jakobīni iznīcināja nīstā zinātnieka kapu. Pakāra skeletu un pēc tam izkaisīja kaulus (ko, starp citu, paredzēja Nostradams).

Cienītāji izglāba viņa relikvijas, pārvedot tās uz Salonas Svētā Laurenca baznīcu (kur tās atrodas līdz šai dienai). Pēc Robespjēra pavēles apgānītāji drīz tika sodīts ar nāvi.

Mūsdienās ap Nostradama vārdu klīst leģendas, tiek veidotas biedrības, lai pētītu viņa kā gaišreģa-astrologa mantojumu. Nostradama dzimtenē, Senremī pilsētā (Francija), viņam tika uzcelts piemineklis.

Nostradama darbus mūsdienās padziļināti pēta franču astronoms A. Barbo, Itālijā ir Nostradama prognožu izpētes biedrība. Tā katru gadu izdod almanahu ar savu tekstu atšifrējumiem. Līdzīgas biedrības ir arī Anglijā, Vācijā un ASV.

Viedokļi par Nostradama prognozēm ir dažādi. Man tas joprojām ir interesants dzejolis.

Bet, kā atzīmēja viens no viņa mantojuma pētniekiem, šī, iespējams, ir vienīgā grāmata pēc Bībeles, kas ir nepārtraukti pārpublicēta vairākus simtus gadu.

Lai veicas Draugi!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top