Smēķētājiem, vai zini, ka dārzeņi un augļi tev ir bīstami

Smēķētājiem.

Neticami, bet ir pierādīts liels veselības apdraudējums smēķētājiem! Nīderlandes pētnieki atklājuši, ka svaigu augļu un dārzeņu lietošana smēķētājiem palielina risku saslimt ar vēzi.

Ja konkrēti, tad veselības speciālisti no Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta to ir pierādījuši ar daudziem testiem apsekojot pacientus. Ir pierādīts, ka svaigu augļu un dārzeņu ēšana smēķētājiem palielina resnās zarnas vēža risku.

Sliktas ziņas smēķētājiem!

Kā norāda pētījuma autori, iepriekš tika uzskatīts, ka svaigu augļu un dārzeņu pārsvars uzturā, cita starpā, ir efektīvs veids, kā novērst zarnu vēzi.

Cilvēkiem, kuri dienā apēd 600 gramus vai vairāk dārzeņu un augļu, ir par 20-25 procentiem mazāks risks saslimt ar resnās zarnas vēzi. Nekā tiem, kuru ikdienas uzturā ir mazāk par 220 gramiem šo produktu.

Taču izrādījās, ka patiesībā šie ieteikumi ir spēkā tikai tiem, kas nav aizrāvušies ar šo kaitīgo netikumu.

Pētnieki aptaujāja aptuveni pusmiljonu cilvēku no desmit Eiropas valstīm par viņu uzturu un smēķēšanu, un pēc tam sekoja respondentiem 8,5 gadus. Pamatojoties uz novērojumu rezultātiem, darba autori nonāca pie secinājuma, ka dārzeņos un augļos esošās vielas pastiprina tabakas kancerogēno iedarbību.

Rezultātā zarnu vēža attīstības iespējamība pīpmaņiem ar “zālēdāju” diētu tikai palielinās.

Smēķētājiem

Tajā pašā laikā tiem, kas atmet smēķēšanu, augu produktiem ir tāda pati profilaktiskā iedarbība, kā nesmēķētājiem.

Komentējot šo atklājumu, Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta pārstāvis Hanss Verhāgens sacīja:
“Pētījuma rezultātiem vajadzētu būt par iemeslu pīpmaņiem atmest smēķēšanu, nevis atteikties no augļiem un dārzeņiem.”

Pīpmaņiem zināšanai.

Ir pienācis laiks atbrīvoties no šī sliktā ieraduma! Apskatīsim, kas ir tabakas dūmi? Tabakas dūmi satur slāpekli, ūdeņradi, argonu, metānu un ūdeņraža cianīdu.

Tajā pašā laikā neaizmirstiet, ka dūmi ietekmē ne tikai aktīvos, bet arī pasīvos smēķētājus. Tiek lēsts, ka katra izsmēķētā cigarete saīsina cilvēka mūžu par 5,5 minūtēm. Starp citu, vidējais smēķētāja mūža ilgums ir par 15 gadiem mazāks, salīdzinot ar nesmēķētājiem.

Apmēram 25% parasto (ar filtru) cigarešu smēķētāju priekšlaicīgi mirs smēķēšanas dēļ. Procents ir lielāks tiem, kas lieto cigārus.

Jauku Dienu bez cigaretēm!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top