Ko darīt brīvdienās ?

Lielāko svētku svinēšana – tātad, brīvdienās.

Liepāja: 2014! Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.
Turpinot labi aizsākto tradīciju, 23. jūnija vakarā aicina lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem Liepājā, lai koncertestrādē „Pūt vējiņi!” kopā radītu īstu svētku noskaņu.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?
  •  21:00 izrāde „LIMUZĪNS JĀŅU NAKTS KRĀSĀ”,ko pēc Māras Svīres tāsta un režisora Jāņa Streiča Rīgas kinostudijā uzņemtā latviešu mākslas filmas motīviem iestudējis Liepājas Metalurgu Tautas teātris.
    Režisore: Daina Kandevica
    Scenogrāfs: Reinis Kuncītis
  • ~ 22:21 – Jāņuguns iedegšanas rituāls
  • 23:00 – 4:00 Līgonakts Balle kopā ar grupu „Lauku muzikanti”

Groziņš ar Līgo mielastu var būt Jūsu pašu, Jāņu alus un citi restorāna „Barons Bumbier’s” gardumi koncertdārza kafejnīcā.

Biļetes no 17.jūnija visās “Biļešu paradīze” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Svētku vakarā no plkst.19.00 biļetes arī koncertestrādes “Pūt, Vējiņi!” kasē

Jāņiem un Līgām, kā arī bērniem līdz 12 gadu vecumam (uzrādot personas apliecinošu dokumentu) ieeja bez maksas

Rucava:

Joku luga un danči līdz pirmajiem gaiļiem

23.jūnijā Rucavā uz Līgo svinēšanu ikviens mīļi aicināts Rucavas pagasta estrādē, kur plkst.20.00 kultūras namā rādīs Jāņa Kļaviņa joku lugu vienā cēlienā “Velna skuķis”.

Pēc izrādes plkst.20.30 Rucavas kultūras nama dārzā lustīgu līgošanu ieskandinās talantīgais “Aleksandra kvartets”. Būs kopīga ugunskura iedegšana, un danču mūziku līdz pirmajiem gaiļiem nodrošinās grupa “Lustīgais Blumīzers”.

Ventspils:

Līgo dienas svinības Reņķa dārzā

Līgo vakaru ikviens Ventspilī aicināts pavadīt un Jāņu dienas rītu sagaidīt – Reņķa dārzā!

23.jūnijā plkst.20.00 Reņķa dārzā būs īpašs Līgo vakaram veltīts uzvedums “Lai sanākam kopā mēs līgot!”. Skanēs gan komponista Atvara Sirmā, gan tautas mūzika, Līgo dziesmas un ticējumi.

Skatus no Rūdolfa Blaumaņa visiem labi pazīstamās lugas “Skroderdienas Silmačos” izspēlēs Ivars Brakovskis, Kristīne Dina Bitēna, Anta Krūmiņa, Irina Tomsone, Alda Krastiņa un citi aktieri. Uzvedumā skanēs arī pazīstamu operešu melodijas un Līgo dziesmas.

Vakara turpinājumā no plkst.22.00 būs iespēja izdejoties zaļumballē grupas “Deficīts” spēlētās mūzikas ritmos. Grupa ar tās līderi Dināru Stundiņu priekšgalā sola ikvienam balles apmeklētājam sniegt pozitīvu mūzikas devu Jāņu nakts noskaņās!

Ieeja pasākumos bez maksas.

Rīga:

Līgo svinības Krastmalā un Dzegužkalnā

Rīgā 23.jūnijā līgotāji gaidīti 11.novembra krastmalā, kur pasākumā “Līgosim krastmalā!” varēs baudīt kultūras programmu kopā ar Raimondu Paulu, populāriem aktieriem un dziedātājiem.

Līgo noskaņas Krastmalā varēs baudīt, piedaloties Pušķošanās un Rotaļu sētā, kur apmeklētāji būs aicināti pīt vainagus, iesaistīties tradicionālās tautas rotaļās, jautrās un lustīgās atrakcijās.

Vakara sētā līgotājus gaidīs folkloras kopa, etnogrgrupa un Rīgas Danču klubs. Savukārt Nakts sētā būs skatāms horeogrāfisks uzvedums “Īsa bija Jāņu nakts”, būs klausāms Latvijas teātru aktieru koncerts “No Jāņiem līdz Jāņiem”, kā arī Raimonda Paula koncertprogramma “Tā līgo Latvijā”.

Rīta sētā svinību apmeklētāji varēs dzirdēt jauno, populāro skatuves mākslinieku un dīdžeju uzstāšanos. Jāņu gardumu un spirdzinājumu sēta – atvērta jau no plkst. 17.00 līdz pat plkst.4.30.

Savukārt tradicionālos Jāņus ikvienu aicina piedzīvot Dzegužkalnā kopā ar postfolkloras grupu “Iļģi”, Rīgas Danču klubu, “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestri” un grupu “Folkvakars.

Dzegužkalnā apmeklētājiem būs iespēja ieskandināt svinības kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu, skandēt dziesmas un dancot, kā arī apgūt Jāņu tradīcijas.

Dzegužkalnā iedzīvotāji varēs piedalīties Jāņuguns iedegšanas rituālā, Jāņu godināšanā, Līgo nakts tumsas kliedēšanā un saullēkta sagaidīšanā.

Ieeja pasākumos – bez maksas.

*****

brīvdienās

VISU GADU DZIESMAS KRĀJU,

JĀŅU DIENU GAIDĪDAMA

 

brīvdienās

***

Daudzi svinētāji 23. jūnija pievakarē uzvelk tautastērpu un izdzīvo tradīcijām un rituāliem bagātos svētkus kā garu spēcinošu mistēriju.

Jāņu dziesmas jeb līgotnes ar tradicionālo piedziedājumu „Līgo!” sāk skanēt jau pāris nedēļu pirms svētkiem, bet īstā līgošana notiek vasaras saulgriežu naktī.

Ar līgodziesmām tiek veikti dažādi rituāli, apstaigātas druvas un lauki, lai veicinātu auglību. Ar asprātīgu pavilkšanu uz zoba tiek apdziedāti saimnieki, ja viņi nav kārtīgi saposuši māju un sētu. Dziesmas skan ciemiņus sagaidot un tāpat arī – pavadot.

Pēc senām tradīcijām, Jāņus uzskata par senā auglības rituāla nakti. Viens otrs līgotājs rītausmā skrien kails mazgāties rasā.

Jo – kas Jāņu naktī rasā kails mazgājas, tam skaistums, stiprums un spēks būšot visu gadu. Mūsdienīgā variantā šī tradīcija atjaunota Pedvālē pie Sabiles un Kuldīgā, kur Jāņu naktī pāri vecajam Ventas tiltam notiek “pliko skrējiens”.

Pēc seniem ticējumiem, Jāņu naktī uzzied paparde. To varot meklēt vienatnē, un tad, ja izdodas ziedu ieraudzīt, nāk liela garīga atklāsme. Bet vēl labāk to esot meklēt divatā, un Jāņu nakts burvība šajos gadījumos mēdz uzlabot demogrāfisko situāciju valstī.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *