Mēs nevaram atļauties, ka mūs apzog.

Apzog.

Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Pols Krugmans pēdējos savos izteikumos preses konferencē žurnālistiem Ņujorkā par krīzes ietekmi globālā mērogā ir devis mazu cerības stariņu Latvijai.

Ja līdz šim par nenovēršama bankrota valstīm uzskatīja Īslandi, Ungāriju un mūsu pašu Latviju, tad pēdējie viņa izteikumi mazliet atšķiras no citu ekonomistu prognozēm.
Pēc Pola Krugmana prognozēm visvairāk no krīzes sekām cietīs pieminētā Īslande un daudzu darba meklētāju gala mērķis Īrija.

Bēdīgas prognozes ir Austrijai, kas ir aizdevusi daudz naudas Austrumeiropas bloka valstīm un pēc Krugmana domām ir reāli draudi Austrijai nokļūt bankrota valstu klubiņā.

Kāpēc cerību stariņš Latvijai ?

Nu gluži vienkārši pēc Krugmaņa skatījuma pasaules ekonomikā Latvijai iet slikti, bet sāk veidoties  “līderi”, kam ies vēl sliktāk.

Pirms bankrota situācija izveidojusies Argentīnā, Ekvadorā, Filipīnās, Malaizijā. Defolts draud, Turcijai un Ukrainai. Ļoti grūti pārvarēt krīzi nāksies Pakistānai.

Sāk veidoties scenārijs, ka mēs ieraudzīsim pasauli ar nulles procentu likmēm, deflāciju, bez jebkādām atveseļošanās pazīmēm, un tas var turpināties ļoti ilgu laiku.
Visiem sen zināma patiesība, ka dzīvotspējīgi paliks tikai tie ekonomiskie resursi, kas rada reālas vērtības.

Pēdējo dienu notikumi Latvijā neliecina par pietiekoši izvērtētiem lēmumiem ekonomikas atveseļošanai. Tiek akceptēti lēmumi, kas ir svarīgi šauram cilvēku lokam un izdevīgi partiju naudas maisu vai reālo īpašnieku personīgam labumam, jo Latvija ar tās iedzīvotajiem tiek aizmirsta sava labuma gūšanas prioritātēs.

Šodienas aktualitātes par to liecina ar uzviju – „Vēja enerģiju Latvijā padara par dārgāko Eiropā „ vai raksts „18 miljoni par zaļo enerģiju
Tā varētu turpināt, bet doma ir viena …vai tiešām Šķēles kungam, kas pēdējā laikā figurē dažādos apšaubāmos shēmojumos jau ir nopirkta māja un jahta Floridā…?

Ka ar prieku apčakarē Latviju un tās iedzīvotājus.

Par valdību runāt jau nenākas, jo pagaidām tiek darīts viss lai liela daļa cilvēku kļūtu burtiski lieki. Viņiem atliks vai nu nomirt vai doties bēgļu gaitās uz citām zemēm.

Tieši uz šādu iznākumu orientēta tā politika, kuru patlaban saskaņā ar SVF prasībām īsteno Latvijas valdība. Samazinātie valsts izdevumi un palielinātie nodokļi izraisīs arvien vairāk bankrotu, radīs arvien vairāk bezdarbnieku.

Jau tuvākajos mēnešos radītā bezdarbnieku armija vairs nesaņems nekādus pabalstus, jo vienkārši nebūs naudas. Naudas nebūs arī pensijām, bērnu, māmiņu un invalīdu pabalstiem.

Vienreiz taču jāsaprot, ka labo onkuļu biznesā nav. Aizdevums no ārvalstu investoriem būs jāatdod un 7,5 miljardu palīdzības pakete nav nekāda palīdzības pakete, bet gan kredīts ar klāt pieliktu noteikumu paketi.

Tas nav domāts Latvijas ekonomikas glābšanai vai krīzes pārvarēšanai. Kredīts domāts, lai kompensētu ārvalstu spekulantu zaudējumus, kā arī lai uzturētu valdību (administratīvo aparātu), kuras uzdevums ir turpināt piedzīt parādus to pašu ārvalstu investoru interesēs.

Bet galvenais – lai pašu Latviju iedzītu vēl lielākos parādos un vēl lielākā atkarībā. Jautājums un atbilde, ko tad darīt ir viennozīmīga.

Mēs vairs nevaram atļauties, ka mūs “čakarē” Šķēles… Hūtes un tamlīdzīgi biznesa “partneri”, kā arī viņu gribas pildītāji – saeima.

vai-latvijai-ir-nakotne

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *