Zvejnieku diena, kas pārtapusi par Jūras svētkiem, Liepājā

 

 

Zvejnieku diena vai Jūrnieku diena, kādreiz tika atzīmēta.

Nevis tā, kaut kā, bet ar lielu iedvesmu un izdomu.

Bija zvejnieki un bija zvejnieku diena. Taču tagad, Zvejnieku diena ir izčabējuši nebūtībā.

Tā vairs nav Zvejnieku diena, bet gan Jūras svētki.

Liepājā jūras svētki notiks atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem. Kā gan citādi, jauns mērs un jauni tikumi.

Ansiņš piedāvā liepājniekiem un viesiem izzinošu Jūras svētku pastaigu “Pietauvots Liepājā”.

Trīs dienu garumā līdz 11.jūlijam laikā no pulksten 10 līdz 22 liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā ekspozīcijas maršrutā.

Tāpat 10.jūlijā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem pulksten 11 līdz ar Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām notiks piemiņas brīdis.

Tas bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes vadība, Jūras spēku godasardze un kapelāns, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvades un Liepājas ostas pārstāvji.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī pastaigas apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot divu metru distanci citam no cita.

Ko es par to domāju.

Liepājā uz  pastaigu pasākumiem nedošos, jo šie jau nav zvejnieku diena. Zvejnieku Liepājā nav! Domāju tos, kas zvejoja jūrā ar kuģiem.

Zvejnieku diena

Zvejnieku diena

Liepāja taču vienmēr bijusi zvejnieku pilsēta. Kā stāstīja vectēvs, Ulmaņlaikos par valsts naudu taisīja molus, lai attīstītu piekrastes zveju, lai cilvēkiem būtu darbs un ienākumi.

To visu darīja nevis privātie, bet par valsts līdzekļiem. Vēl tagad ir vietas, kur saglabājušies šajā laikā taisītie moli. Piemēram, Jūrmalciemā joprojām saglabājušies pāļi, kas tika iedzīti laivu piestāšanai.

Nemaz tik sen atpakaļ Latvijā bija zvejnieki un labi lomi.

Zveji nozvejoto lomu veda uz ostu un no tā bija atkarīga viņa materiāla labklājība. Nepatīk teikt bija, bet uz zvejniecību Latvija, kā nozari būs jāpārvelk trekns krusts.

Nelaimējās ar ministriem, kas nīcināja visu un visapkārt klanoties Eiropas Savienības ierēdņu priekšā. Tādu sīkumu, kā nozvejas kvotas, dāļāja zviedriem, dāņiem un citiem zvejiem, kurus viņu Valsts spēja aizstāvēt.

Ja parēķina par ko nabaga zvejam jāmaksā brīnums, kā vispār Latvijā ir palikuši desmitos skaitāmo mazo kuģīšu, kur apkalpe ir no 5 līdz 6 cilvēki.

Gan zvejniecības inspektori, gan ostu uzraudzība, gan sanitāras pārbaudes, kuģa apskate, gan ugunsdzēsējs(inspektors), gan….. Visus jau nesaskaitīsi, kas barojas no zvejnieka grūtā un bīstamā darba.

Liepājas ostā, tagad palikušo komerczvejnieku skaits ir saskaitāms uz vienas rokas pirkstiem. Varbūt vēl mazāk!

Secinājums teiktajam.

Jūras svētki, jo zvejnieku vairāk nav!

Labu Dienu!

 

2 komentāri par “Zvejnieku diena, kas pārtapusi par Jūras svētkiem, Liepājā

 • uz
  Patstāvīgs links

  Ja kas, salīdzini kas Liepājā un kas Ventspilī.

  Ventspilī no pulksten 8 Vecpilsētas tirgus laukumā norisināsies Lielais Jūras svētku tirgus. pulksten10 sāks darboties Jūras svētku tirdziņš Ostas ielas promenādē no Jāņa ielas līdz Tirgus ielai, kas ilgs līdz pat pulksten 24. Īsta svētku andele norisināsies arī Lielajā laukumā no pulksten 12 līdz 22 pie strūklakas “Fregates “Valzivs””.

  Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs Reņķa dārzs. Svētku koncertā no pulksten 14 kā pirmie uzstāsies popdstudija “Jūras akmentiņi”, savukārt no pulksten15 koncertprogrammā “Esi man tā” izskanēs Imanta Kalniņa, Aivara Hermaņa, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna iemīļotākās dziesmas Marta Kristiana Kalniņa, Līvas Kalniņas un Kristiānas Stirānes izpildījumā.

  Ar kopīgi dziedamām dziesmām no latviešu teātru un kino repertuāra izskanēs aktieru Ditas Lūriņas un Mārtiņa Egliena dziesmu programma.

  Reņķa dārza programmu līdz pulksten 22 varēs vērot arī uz lielā ekrāna Lielajā laukumā.

 • uz
  Patstāvīgs links

  Man tas neinteresē, labāk tusiņi ar bufetēm un jautru džinglu traka skaņa. ķipa festivali un vienkārsas izklaides ar stipro pie jūras.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *