Zvejniekdiena kurzemes pusē.

PĀVILOSTA

Ar diskomūziku Pāvilostas pludmalē pie mola 11.jūlija vakarā sāksies Zvejnieku svētki. Dienu vēlāk Zvejnieku svētki notiks arī Nīcas pagasta Jūrmalciemā.
Disko mūzika Pāvilostas pludmalē sāks skanēt pulksten 22. Pasākumā uzstāsies DJ Aigarito un DJ Fabrix ar 80. un 90.gadu latviešu un ārzemju disko mūziku, kas tiks papildināta ar videoklipiem uz lielā ekrāna.

Īpašie viesi – “Chris Aron & Band” / Vācija/, “Rock n Roll Show”.
Bet galveni notikumi risināsies 12.jūlijā. Pulksten 10 tiks dots starts pludmales volejbolam un futbolam. Notiks vizināšanās ar kuģiem, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas un batuti.

Pulksten 12.30 pludmalē sāksies deju koncerts “Kino pasaule”, cirka studijas “Arlekīns” priekšnesumi, kā arī Saldus popgrupas “Andante” koncerts.

Pulksten 14.30 sāksies kuģu parāde jūrā, bet pulksten 15 pludmalē iznākšot Jūras valdnieks.

zveji 60- 70 gadi_09 maza flote

Savukārt svētku koncerts Upesmuižas parkā sāksies pulksten 19, kur koncertu ar savām labākajām dziesmām sniegs leģendārā “Eolika”.
Pēc koncerta zaļumballē muzicēs “Kantoris 04”, “Austrumkrasts” un “Chris Aron & Band” no Vācijas.

Pusnaktī svētku viesi varēs baudīt uguņošanas priekus.

Jūrmalciems

Savukārt Jūrmalciemā 12.jūlijā Zvejnieku svētki sāksies pulksten 15 pie veikala “Smaragda”. Tiks pacelts karogs un atklātas tradicionālās zvejnieku svētku sporta spēles.

Pulksten 21 labākos sporta spēļu dalībniekus apbalvos, zvejniekus – suminās. Tad arī gaidāma Neptūna ierašanās.

Ventspils

Ventspili piepildīs kārdinoša zivju smarža, jautras dziesmas un līksme, jo tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki. Šogad svētki notiks sestdien, 11.jūlijā, ar ieskaņas pasākumiem piektdien, 10. jūlijā, teātra namā “Jūras vārti” un izskaņas pasākumiem svētdien, 12.jūlijā, Piejūras brīvdabas muzejā un Bērnu pilsētiņās.

Svētku pirmajā dienā būs aplūkojamas divas izstādes – fotogrāfa Arņa Balčus fotoizstāde “Amnesia” un Egila Rozenberga tekstiliju izstāde, kā arī notiks interaktīvs mūzikas un mākslas pasākums “Jūrziņš” teātra namā “Jūras vārti” – pirmā un vienreizējā lomogrāfijas fotomākslas akcija pilsētā, festivāla 2ANNAS kolekcijā esošo filmu demonstrēšana.

Muzicēs “Satellites LV”, Kārlis Kazāks ar grupu “Maripossa” un “Das Sonntags Legion”.

Svētku galvenā norišu diena sāksies ar piemiņas brīdi pie piemiņas akmens
“Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē”.

Savukārt Ostas ielas promenādē izvietotās skatuves šogad pārvērtīsies par salām, kuras apdzīvo latviešu, lietuviešu, igauņu un slāvu tautas. Katra no tām būs aprīkota ar atbilstošiem, tautas raksturojošiem vizuāliem elementiem.

Interpretētajā jūras izplatījumā viesi varēs baudīt visdažādākos ēdienus un dzērienus, kā arī iegādāties plašā klāstā piedāvātos amatnieku izstrādājumus, pa to laiku mazākie svētku dalībnieki varēs doties rotaļāties uz atrakciju salu.

Ventas promenādes ūdeņos būs apskatāms Klaipēdas Jūras muzeja izgatavotais “Kurša laivas” makets.

zveji 60- 70 gadi_04 liepaja

Visas salas apmeklēs jūras valdnieks Neptūns ar svītu un savu draugu lielāko salu pazinēju Robinsonu Kruzo.
Svētki beigsies Reņķu dārzā ar mūzikla “Robinsona dārgumi” pirmizrādi, pastāstīja Ventspils domē.

Salacgrīva

Arī salacgrīvieši jūras svētkus atzīmēs 8.jūlijā. Svētku apmeklētāji pa Salacas upi varēs izbraukt ar zvejnieku kuģīti, kā arī vērot sacensības smaiļošanā, savukārt atraktīvākie varēs sacensties glābšanas riņķa mešanā.

Ēdiena mīļotājiem pasākuma organizatori sagatavojuši “Hotel Bergs” šefpavāra Kaspara Jansona kulinārijas šovu, kā arī tradicionālo lašu zupas baudīšanu. Pārējie tikmēr varēs ļauties ķermeņa apgleznošanas fantāzijai par jūras tēmu modeļu aģentūras “Lipēra” izpildījumā.

zveji 60- 70 gadi_03.jpgd Liepaja

Savukārt vakarā svētku viesi varēs doties uz dejām Zvejnieku parka estrādē kopā ar grupām “Apvedceļš”, “Opus pro” un “Vēja radītie”, informēja Salacgrīvas domē.

Lapmežciems

Lapmežciemā svētku laikā paredzēts atklās fotogrāfiju izstādi “Zvejnieku svētki”, plānota arī kopīga jūras valdnieka Neptūna sagaidīšana. Atraktīvākos zvejnieku svētku apmeklētājus aicinās piedalīties gultas nešanas sacensībās, savukārt meitenes jūras krastā varēs piedalīties cīņās eļļas vannās, uzzināja pašvaldībā.

ROJA

Savukārt Rojas domes sekretāres vietas izpildītāja Inuta Šteinberga pastāstīja, ka Rojā šogad plašus svētkus rīkot negrasās, pamatojot to ar finanšu trūkumu.

Liepāja

Galvenā svētku norises vieta ir promenāde, kur varēs vērot eksotiskas dejas, ielu teātri, mākslinieku brīvdabas izstādi un bez maksas apmeklēt arī zaļumballi kopā ar dziedošajiem Liepājas aktieriem un grupu “Credo”. Jūras svētku sarīkojumi aizskanēs arī līdz Karostai.

Jūras svētku svinības pilsētas centrā sāksies pulksten 10 viesnīcā “Fontaine Royal”, kur notiks meistarklases pirmajam eksotisko deju festivālam Liepājā. No pulksten 13 festivāls savu darbību turpinās uz lielās skatuves promenādē. Par prieku eksotisko deju cienītājiem būs iespēja iegādāties arī atbilstošus aksesuārus.

Pulksten 12 pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem notiks svinīgs piemiņas brīdis, kurā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, ostas kapteinis Eduards Raits un Jūrniecības koledžas direktors Ivars Virga. Pasākumu vadīs Jānis Dreiblats un dziedās Nīcas vīru koris Jēkaba Ozoliņa vadībā.

Pulksten 12.30 atklās starptautiskā ielu teātru festivāla “Zeme. Debess. Jūra” otrās dienas aktivitātes ar Edija Šnipkes uzstāšanos un Nīderlandes akrobātu teātra “Companie with balls” priekšnesumu.

Kā jau kārtīgos jūras svētkos, būs iespēja sastapt arī Neptūnu ar visu pavadošo svītu. Jūras valdnieks krastā plāno kāpt pie “Dzintara pulksteņa” ap pulksten 13. Turpat skvērā pie Jūras ielas pulksten 12 atklās mākslinieku plenēra “Liepājas marīna” darbu izstādi, savukārt pulksten 13 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs piedāvās dzintara rotu modes skati, kā arī dzintara apstrādes darbnīcas.

No pulksten 21 līdz 1 naktī promenādē notiks dejas kopā ar grupu “Credo” un dziedošajiem aktieriem no apvienības “Aģenti”. Visa pasākuma laikā būs atvērts arī klubs “Fontaine palace”, kur svinības varēs turpināties.

Visas dienas garumā promenādē darbosies amatnieku tirdziņš, vasaras kafejnīcas, firmas “Annels” atrakcijas bērniem, informatīvajās teltīs piedāvās dažādu informāciju par pašlaik aktuālām tēmām, būs šautuve, bērni varēs fotografēties kopā ar Vinniju Pūku. Patīkamu pārsteigumu sarūpējuši arī Latvijas Jūras spēki, nodrošinot iespēju ikvienam interesentam laikā no pulksten 13 līdz 16 kāpt uz kuģa “Virsaitis” klāja.

Bet Karostā, vindsērfinga kluba “Rietumkrasts” teritorijā, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas notiks smilšu figūru festivāls. No pulksten 7 līdz 12 apmeklētājiem būs lieliska iespēja vērot smilšu figūru veidošanu, kā arī piedalīties pašiem. Katram dalībniekam būs jāizdomā stāsts par savu smilšu figūru, jo visi darbi tiks iekļauti grāmatā “Karostas stāsti jūrmalas smiltīs”.

No pulksten 12 varēs sākt gaidīt Neptūna ierašanos,

pēc stundas solīts Liepājas Leļļu teātra uzvedums un sacensības vindsērfingā bērniem, kā arī pludmales futbols un pludmales cīņas. Pulksten 16 notiks paraugdemonstrējumi ar ūdensmotociklu, vizināšana ar ūdensslēpēm un piepūšamajām laivām, savukārt pulksten 17.30 savu māku skatītājiem rādīs kaitbordisti.

Vakara daļa sāksies pulksten 21, kad uzstāsies dīdžeji no Liepājas, Rīgas un Tukuma. Dienas pasākums Karostā ir bezmaksas, bet uz nakts pasākumu ieeja maksās pusotru latu.
Jūras svētku laikā Liepājas Promenādē darbosies “Sūdzību kiosks”, kurā savas pretenzijas varēs izteikt preču un pakalpojumu patērētāji. Taisni piemērots pasākums zvejnieku svētkiem. Brīnums, ka rallijs nenotiek tieši tagad! 🙂

Zvejnieku svētki ir kultūrvēsturiski svētki, kuri tiek atzīmēti jau kopš 1936. gada, un pirmo reizi tos atzīmēja Pāvilostā kā zvejnieku un zemnieku svētkus.
Ir pilsētas , kur šīs tradīcijas sāk aizmirst un netur cieņā, skumji. Par zvejniecības līkločiem palasi šeit.

pavilostaj

neptune

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top