Zvejniecība, Kas būtu Liepāja bez LIEPĀJAS BĀKAS

Zvejniecība

Jau 140 gadu Liepājas bāka ir Liepajas neatņemama sastāvdaļa. Visu šo ilgo laiku tā godam pilda savu dienestu – precīzi raida signālus, lai jūrasbraucēji atrastu ceļu uz ostu. Bāka ir dažādu notikumu mēma lieciniece – tā pieredzējusi gan negantas vētras, gan vairāku karu šausmas Liepājas bāka slejas Tirdzniecības kanāla pašā malā. Tā redzama no kanāla krastiem, bet sevišķi labi no tilta. Taču piekļūt bākai ir ļoti sarežģīti

– tam nepieciešama ne tikai SEZ, bet arī Zivju konservu rūpnīcas atļauja, jo ceļā uz bāku jāšķērso šā uzņēmuma teritorija.
Būves ārējā veidolā nekas nav mainījies, kopš bāka uzcelta. Tornis veidots no lietām čuguna konstrukcijām, kas sastiprinātas ar skrūvēm. Torņa augstums (ar lampas mehānismu) ir 32,4 metri, tā diametrs pie zemes ir 6,03 metri, virsotnē – 3,36 metri. Čuguna veidņu biezums apakšējām sekcijām ir 35 milimetri, augšējām – 25 milimetri. Tornī iespējams uzkāpt pa vītņveida kāpnēm.

Jānosoļo 149 pakāpieni – veseli septiņi stāvi. Tagad bāka izskatās pagalam noskumusi un noplukusi. Izskanējusi informācija, ka bāka, kura spītējusi sāļajiem jūras vējiem teju pusotru gadsimtu un tagad pamatīgi nogurusi, pelnīto remontu un uzpošanu tā arī nesagaidīs. Ja uzņēmējs Andris Griģis Zvejnieku alejā uzbūvēs SPA centru, bāku no jūras tam pāri vairs nevarēs redzēt. Tas nozīmē, ka nav jēgas bāku remontēt – tā būs kļuvusi lieka.

Žēl, vēl viens vēstures piemineklis iet bojā. Tā nu sanāca, ka iekļuvu bākas iekšpusē un nofilmēju, kas zina, ja nu rīt nojauc, runā, ka Liepājas Metalurgs pieņems nabadzīti ar sajūsmu uz pārkausēšanu. Lai jau Griģim tiek tas SPĀ centrs, ko tik nedara peļņas labad Liepājā.

 

Zvejniecība

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *