Zvejniecība, PAPILDINAJUMS 29.decembris 2009.g

Apņemšanos iemūžināt granītā konkrētu bojā gājušo kolēģu vārdus un uzvārdus pauduši piekrastes zvejnieki.

Viņi uzskata, ka nepietiek ar pieminekli, kas uzcelts Kūrmājas prospekta galā. Netālu ir jāizveido memoriāla siena, kurā būtu iekalti jūras paņemto zvejnieku un jūrnieku vārdi.

“Tāda ideja virmo jau aptuveni gadu. Tā īpaši aktualizējās pēc tam, kad bojā aizgāja zvejas kuģa “Beverīna” komanda, jo piederīgajiem nav pat īstas vietas, kur nolikt ziedus. Amerikāņi par savējiem ir parūpējušies, jo piemineklim piestiprināta īpaša plāksnīte, bet par mūsējiem tur nekādas konkrētas informācijas nav,” teica kuģa “Libau” kapteinis Anatolijs Molokanovs.

Viņš pastāstīja, ka iecere jau sākusi īstenoties. Zvejnieku federācijas priekšsēdētājs Ēvalds Urtāns apņēmies izveidot fondu līdzekļu vākšanai. Šajā nolūkā tuvākajā laikā paredzēts atvērt īpašu kontu. Zvejnieki, ar kuriem par to runāts, visi kā viens ieceri apsolījuši atbalstīt. Savukārt mākslinieks Raimonds Kalniņš izgatavojis memoriālās sienas skiču projektu. Sienas garums – aptuveni astoņi metri. Tā veidota, izmantojot pazīstamā fotogrāfa Ulda Brieža uzņemtu attēlu, kurā fiksēta sabangota jūra un viļņu nežēlīgi svaidīts kuģis.

Bojāgājušo vārdus un uzvārdus, kā arī kuģa nosaukumus ir paredzēts iecirst akmenī. Liels darbs vēl jāpaveic, lai savāktu un apkopotu informāciju. Šajā jomā palīdzēt apsolījuši akciju sabiedrības “Kursa” ļaudis un Liepājas muzeja darbinieki. Anatolijs Molokanovs cer, ka atsaucīgi būs arī jūras paņemto zvejnieku un jūrnieku piederīgie.

Zvejniecība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *