Zīmējumi uz auto vai skaistāk sakot, automobiļu aerogrāfija

 

 

Aerogrāfija un automobiļi.

Uz darba vāģiem, kā likums ir reklāma… firmas logo un citi grafiskie atribūti, kas  nepieciešams firmas vadībai.

Savu privāto auto nopietnam vizuālajam tūningam ļaudis pakļauj, citu apsvērumu vadīt.

Parasti, lai izceltos un pasvītrotu savu individualitāti.

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā savu transportlīdzekli padarīt pamanāmu un neatkārtojamu, ir to izraibināt ar dažādiem zīmējumiem. Košām reklāmām vai oriģinālu krāsojumu. Šā mērķa sasniegšanai tiek izmantoti divi paņēmieni – apkrāsošana un aplīmēšana.

Apkrāsošanai ir arī kāds visai ekskluzīvs paveids, kas jau uzskatāms par mākslu, – aerogrāfija.

Ceļu satiksmes noteikumos ir noteikts, ka automašīnas pamatkrāsojumam ir jāsaglabā vismaz trešdaļu no virmas.

Parasti šie rādītāji arī netiekot pārsniegti, un šajā sakarā nekādi starpgadījumi nav radušies, lai gan oriģinālo krāsu nosedzošie laukumi pirmajā brīdī var likties visai ievērojami.

Aerogrāfija – māksla uz auto.

Viens no smalkākajiem automobiļu izdaiļošanas veidiem, ko jau var saukt par mākslu, ir aerografika. Tā ir mākslinieciska braucamrīku vai citu priekšmetu apkrāsošana, kad ar speciālas smalkas ierīces  aerogrāfa  palīdzību mākslinieks rada attēlu.

Efekts ir iespaidīgs, un pirmajā brīdī pat grūti noticēt, ka redzamā bilde nav vienkārši pielīmēta. Mašīnas tiek apgleznotas ar to pašu auto krāsu, bet pēc tam zīmējums tiek pārklāts ar vairākām lakas kārtām.

Lai nebūtu saskatāmas krāsu pārejas, mākslas darbs tiek slīpēts un beigās vēl nopulēts. Rezultātā attēls harmoniski saplūst ar pārveidojumiem pakļautās lietas pamatkrāsojumu. Daudzās valstīs, kur ir nopietni attīstīts automobiļu tūnings, aerogrāfija ieņem stabilu vietu mašīnu pārbūves nozarē.

Nopietns darbs, kad tiek veikts liela izmēra apgleznojums, meistaram var prasīt mēnesi vai pat vēl vairāk laika. Bet zīmējums uz mašīnas motora pārsega prasa aptuveni piecas darba dienas.
Viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ braucēji izvēlas savus transportlīdzekļus izdaiļot ar aerogrāfiju, ir nodrošināšanās pret zagļiem.

Viens prestiža un autozagļu aprindās iecienītas markas automobiļa īpašnieks pēc pāris aizdzīšanas mēģinājumiem jau gribēja nelaimīgo mašīnu pārdot, kad radās doma to oriģināli apkrāsot, un ko domājat, auto tagad liek mierā.

Atšķirībā no aplīmēta, apgleznots braucamais ir daudz sarežģītāk atgriežams parastā izskatā, tādēļ aerografiku var uzskatīt par diezgan efektīvu pretaizdzīšanas metodi.

Turklāt ne jau vienmēr uz mašīnas ir jāveido kāds sarežģīts zīmējums. Ļoti bieži klienti izvēlas dažādas līnijas, kas labi saskan ar automobiļa dizainu un pamatkrāsu.

Piemēram, apvidus automobiļiem ir iecienīti zīmējumi uz aizmugurē piestiprinātā rezerves riteņa apvalka. Ar aerogrāfijas palīdzību neatkārtojamu var padarīt praktiski jebkuru priekšmetu.

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

 1. Wallaby says:

  Hmm, kas tie par jaunvārdiem tādiem – “aerografika”? Agrāk vismaz pusgadsimtu tā ir vienmēr bijusi visparastākā aerogrāfija uz auto, šādi tā tiek saukta visur – gan tautā, gan oficiālajos dokumentos. Kas tā par aerografiku???

 2. laimisk says:

  Lasītāja piezīmi akceptēju, bet kā tad ar oficiāla kantora reklāmu par aerografikas darbiem…
  Automašīnu apgleznošana (aerografika)
  http://www.autobt.lv/cms/article/4/lv/

 3. Wallaby says:

  Nnu, nosaukt jau var, es varu atvērt kantori un nosaukt savu pakalpojumu par aeroart’u, tas, ka tas ir nepareizi, jau nemaina lietas būtību… Ja kas, ja nu tā gadās (tīri hipotētiski), ka VISI to sāks saukt, nevis par aerogrāfiju, bet par aerografiku – tad tas būs pareizāk, jo kas dominē, tas arī nosaka virzību…

 4. Pentagon2008 says:

  Vai Latvijaa veel ir palicis kaads AEROGRAFIJAS speciaalists? Ja ir, tad padalieties ar informaaciju!

 5. Natali says:

  zvaniet 29434538, 28826010 Aerografija uz auto, atrodas Rīgā

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu