Zīmējumi uz auto vai skaistāk sakot, automobiļu aerofotogrāfija

Aerofotogrāfija un automobiļi.

Uz darba vāģiem, kā likums ir reklāma. Firmas logo un citi grafiskie atribūti, kas  nepieciešams firmas atpazīstamībai. Savu privāto auto nopietnam vizuālajam “tūningam” ļaudis pakļauj pavisam citu apsvērumu vadīti.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Parasti, lai izceltos un pasvītrotu savu individualitāti.

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā savu transportlīdzekli padarīt pamanāmu un neatkārtojamu, ir to izraibināt ar dažādiem zīmējumiem. Košām reklāmām vai oriģinālu krāsojumu.

Šā mērķa sasniegšanai tiek izmantoti divi paņēmieni – apkrāsošana un aplīmēšana.

Apkrāsošanai ir arī visai ekskluzīvs paveids, kas jau uzskatāms par mākslu.

Tā ir aerofotogrāfija.

Ceļu satiksmes noteikumos ir noteikts, ka automašīnas pamata krāsojumam ir jāsaglabā vismaz trešdaļu no virmas. Parasti šie rādītāji arī netiekot pārsniegti, un šajā sakarā nekādi starpgadījumi  ar policiju nav novēroti.

Starp citu, oriģinālo krāsu nosedzošie laukumi pie aerofotogrāfijas, pirmajā brīdī var likties visai ievērojami.

Aerofotogrāfija – māksla uz auto.

Viens no smalkākajiem automobiļu izdaiļošanas veidiem, ko jau var saukt par mākslu, ir aerogrāfiskā māksla. Tā ir mākslinieciska braucamrīku vai citu priekšmetu apkrāsošana, kad ar speciālas smalkas ierīces  aerogrāfa  palīdzību mākslinieks rada attēlu.

Efekts ir iespaidīgs, un pirmajā brīdī pat grūti noticēt, ka redzamā bilde nav vienkārši pielīmēta. Mašīnas tiek apgleznotas ar to pašu auto krāsu, bet pēc tam zīmējums tiek pārklāts ar vairākām lakas kārtām.

Lai nebūtu saskatāmas krāsu pārejas, mākslas darbs tiek slīpēts un beigās vēl nopulēts. Rezultātā attēls harmoniski saplūst ar pārveidojumiem pakļautās lietas pamata krāsojumu.

Daudzās valstīs, kur ir nopietni attīstīts automobiļu tūnings, aerofotogrāfija ieņem stabilu vietu mašīnu pārbūves nozarē.

Nopietns darbs, kad tiek veikts liela izmēra apgleznojums, meistaram var prasīt mēnesi vai pat vēl vairāk laika. Bet zīmējums uz mašīnas motora pārsega prasa aptuveni piecas darba dienas.

Viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ braucēji izvēlas savus transportlīdzekļus izdaiļot ar aerogrāfiju, ir nodrošināšanās pret zagļiem.

Viens prestiža un auto zagļu aprindās iecienītas markas automobiļa īpašnieks pēc pāris aizdzīšanas mēģinājumiem jau gribēja nelaimīgo mašīnu pārdot, kad radās doma to oriģināli apkrāsot, un ko domājat, auto tagad liek mierā.

Atšķirībā no aplīmēta.

Apgleznots braucamais ir daudz sarežģītāk atgriežams parastā izskatā, tādēļ aerogrāfisku mākslu var uzskatīt par diezgan efektīvu pretaizdzīšanas metodi.

Turklāt, ne jau vienmēr uz mašīnas ir jāveido kāds sarežģīts zīmējums. Ļoti bieži klienti izvēlas dažādas līnijas, kas labi saskan ar automobiļa dizainu un pamatkrāsu.

Piemēram, apvidus automobiļiem ir iecienīti zīmējumi uz aizmugurē piestiprinātā rezerves riteņa apvalka. Ar aerofotogrāfijas palīdzību neatkārtojamu var padarīt praktiski jebkuru priekšmetu.

Labu Dienu!

 

5 komentāri par “Zīmējumi uz auto vai skaistāk sakot, automobiļu aerofotogrāfija

 • .
  Saite

  Hmm, kas tie par jaunvārdiem tādiem – “aerografika”? Agrāk vismaz pusgadsimtu tā ir vienmēr bijusi visparastākā aerogrāfija uz auto, šādi tā tiek saukta visur – gan tautā, gan oficiālajos dokumentos. Kas tā par aerografiku???

 • .
  Saite

  Lasītāja piezīmi akceptēju, bet kā tad ar oficiāla kantora reklāmu par aerografikas darbiem…

 • .
  Saite

  Nnu, nosaukt jau var, es varu atvērt kantori un nosaukt savu pakalpojumu par aeroart’u, tas, ka tas ir nepareizi, jau nemaina lietas būtību… Ja kas, ja nu tā gadās (tīri hipotētiski), ka VISI to sāks saukt, nevis par aerogrāfiju, bet par aerografiku – tad tas būs pareizāk, jo kas dominē, tas arī nosaka virzību…

 • .
  Saite

  Vai Latvijaa veel ir palicis kaads AEROGRAFIJAS speciaalists? Ja ir, tad padalieties ar informaaciju!

 • .
  Saite

  Starp citu es tā šo lietu saucu. Tā tam jābūt! 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *