Zīlītes siltumnīcā, gadās vai arī negaidīts pārsteigums

Zīlītes.

Tie ir nelieli dziedātājputni ar samērā īsu, bet spēcīgu knābi – dažas sugas ir spējīgas pašas sev izkalt dobumu. Latvijā zīlīšu dzimtā sastopamas septiņas zīlīšu sugas.

Zīlītes ir ļoti kustīgi putniņi un to lidojums ir spurdzošs. Meklējot barību tās veikli pārvietojas pa koku un krūmu zariem. Pamatbarība ir dažādi kukaiņi un to kāpuri, bet ziemā barojas arī ar sēklām un ogām.

Ziemā un ceļošanas laikā uzturas bariņos. Lielākā daļa zīlīšu ziemā paliek tepat kā nometnieki, bet dažām sugām daļa putnu (sevišķi jaunie) rudenī aizceļo uz Rietumeiropu un Latviju caurceļo putni no ziemeļu kaimiņ teritorijām (invāzijas).

Ceļo dienā skrajos bariņos.

Putniem ziemas laikā nepieciešams daudz enerģijas, tāpēc šajā laikā vispiemērotākā ir barība ar augstu tauku saturu. Svarīgi atcerēties, ka putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo sāls kaitē putnu gremošanas sistēmai!

Tauki, speķis – laba barība zīlītēm, dižraibajiem dzeņiem, dzilnīšiem un strazdiem. Melnās saulespuķu sēklas ir lieliska barība, kas piemērota lielākajai daļai barotavu apmeklējošiem putniem.

Eļļas saturs ir augstāks melnajās nekā svītrainajās saulespuķu sēklās. Zemesriekstus iecienījuši zīlītes, zaļžubītes, lauku zvirbuļi, dzilnīši un dižraibie dzeņi. Dzilnīši un pelēkās zīlītes var riekstus glabāt slēptuvēs.

Zīlītes

Citas sēklas un graudi – kaņepes, linsēklas, kā arī miežu putraimi, grūbas, prosa, novārīti zirņi un pupas u.c.

Zīlītes manā siltumnīcā!

Mans zīlīšu bariņš vai kopa ielidoja tukšā siltumnīcā.

Kāpēc tukša?

Tāpēc, ka sācies rudens beigu posms. Tomāti novākti un to vietā iesēti graudaugi. Tas lai uzlabotu augsnes sastāvu.

Tad lūk, domāju, ka zīlītes piesaistīja tieši šie dzinumi. Mazs video, kā man gāja ar zīļuku iegribām.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top