Ziemassvētku dāvana, domāsim laicīgi par dāvanu iegādi, padomi

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Ziemassvētku dāvana, gaidāma un tāpēc tās iegādei jāvelta īpaša uzmanība.

Noteikti esi ievērojis, ka lielveikalos  netrūkst pircēju.

Sācies iepirkšanās bums, jo tuvojas  Ziemassvētki un pēc tiem, kā katru gadu, Jaunais Gads.

Tas ir lielais dāvināšanas laiks, tas ir prieks kādam darīt prieku ar dāvanu- ar smaidu- ar siltu vārdu.

Ko dāvināt, ko izvēlēties?

Lai arī par visbrīnišķīgāko dāvanu tiek uzskatīts mīlestības un laimes novēlējums, tomēr aiz teiciena “Man taču nevajag neko dāvināt!” patiesībā slēpjas vēlēšanās pēc kaut kā taustāma un vērtīga.

Veikalu plašais piedāvājumu klāsts dažkārt samulsina, tomēr vajadzētu uzmanīties, lai pirmssvētku drudzis un Ziemassvētku dāvana netiktu iegādāta pēdējā brīdī.

Atceries, ka Ziemassvētku dāvana nav tā, kas varētu būt  bezgaumīga un šim laikam ne īpaši iederīgas dāvana. Tāpēc apskatīsim dažādus iespējamos pirkumus un to lietderību.

Alkohols

Iespējams, ka pudele dārga viskija vai konjaka ir lieliska izeja situācijā, ja nespēj izšķirties, ko dāvināt draugam dzimšanas vai vārda dienā, jo cilvēki novērtē labu kvalitāti, taču Ziemassvētkos – klusajā laikā – alkohols zem eglītes diez vai ir laba doma.

Pieļaujams ir vīns, jo arī baznīcā šo dzērienu uzskata par svētu – tas simbolizē Kristus asinis. Un, protams, kas tad ir Ziemassvētki bez krustnagliņu aromāta, kas virmo no māla krūzē tikko ielieta karstvīna!

Tomēr neesam taču alkoholiķi, lai vismaz vienos svētkos nespētu iztikt bez grādīgākiem dzērieniem. Šādai dāvanai pietrūkst mīļuma, kas Ziemassvētkos ir visai būtiski.Ziemassvētku dāvana

Apakšveļa un zeķes

Apakšveļa ir pārāk personiska lieta, un diez vai dāvanas saņēmējs jutīsies ērti, ja draugu un ģimenes locekļu priekšā no iesaiņojuma izņems stringbiksītes, krūšturi vai bokseršortus.

Turklāt ne vienmēr ir iespējams zināt visu par otra gaumi.

Šāda dāvana der tikai tad, ja esat pilnīgi pārliecināts, ka varat atļauties to pasniegt. Sievietes dāvanai nereti izvēlas apakšbikses ar jocīgiem uzraktiem, piemēram, My precious (Mans dārgums) vai (Mīlu tevi), savukārt vīrieši – nu pārāk pikantu apakšveļu, ko konkrētā sieviete varbūt nevalkātu vēl miljons gadu.

Vēl dīvaināk, ja veļu dāvina nevis vīrietis savai sievietei vai otrādi, bet gan brālis māsai vai māte savam jau 30 gadus vecajam dēlam.

Varētu domāt, ka zeķes ātri novalkājas un to nekad nevar būt par daudz, tāpēc par šādu dāvanu tās saņēmējs vienmēr būs priecīgs. Taču, pasniedzot dāvanā zeķes, jūs patiesībā pasakāt: “Man nav ne jausmas, ko dāvināt, un šīs te bija viegli un ātri atrast, turklāt tās ir arī lētas.” Zeķes dāvina tad, ja nav ideju vai vēlēšanās sameklēt īpašu dāvanu.

Foto rāmītis ar dāvinātāja bildi

Ja sievai vai vīram, vai vienkārši draugam esat nolēmis dāvināt foto rāmīti ar savu bildi, nevajag – tā ir pārāk egoistiska doma.

Diezin vai draugs tevi pagodinās un novietos šo bildi pie sienas vai citā labi redzamā vietā. Šādu dāvanu pasniedzot dzīvesbiedram, arī var nošaut greizi, jo sieva/vīrs jūs taču redz katru dienu…

Ja ir vēlēšanās dāvināt īpašu foto rāmīti, nevis bildi, tad labāk tajā ievietot vai nu fotogrāfiju, kurā esat redzami jūs abi, vai kaut ko neitrālu, piemēram, ainavu. Vēl labāk bildes izvēli atstāt dāvanas saņēmēja ziņā.

Ieteikumu vai pamācību grāmata

Doma kādam uzdāvināt grāmatu Laimīgas laulības rokasgrāmata ir ar steigu jāizmet no galvas. Pat ja kādam tiešām ir problēmas laulības dzīvē, diez vai viņš priecāsies par jūsu iejaukšanos un cenšanos šādi palīdzēt.

Vēl absurdāk, ja dzīvesbiedrs, cenšoties saglābt laulību, šādu grāmatu uzdāvina sievai/vīram. Tas tikai uzpūtīs dusmu liesmas, jo ar rakstiskiem ieteikumiem, kas izlasīti pirms gulētiešanas, šādā situācijā nav iespējams palīdzēt.

Nepieļaujama dāvana ir jebkāda diētu grāmata – gan sievietei, gan vīrietim. Šāda dāvana var aizvainot un saniknot.

Dāvanu karte

Būtībā dāvanu karte nav slikta velte, tā nevar nepatikt, taču pasniegt to tuviem cilvēkiem Ziemassvētkos ir pārāk bezpersoniski. Un jocīgi arī tādas dāvanas saņēmējam zināt, cik latu viņam ir atvēlēts dāvanai…

Piemēram, viens 20 latus var uztvert par izsmieklu un tik niecīgu summu, kas neizsaka nekādas jūtas, un rezultātā tas var izraisīt pilnīgi nevajadzīgas diskusijas par nemīlestību.

Šis ir bezpersonisks dāvinājums, kas liecina, ka esat bijis par slinku, lai mazu brītiņu padomātu, pastaigātu un sameklētu kaut ko īpašu.

Dāvanu karte ir tikai papīrs, uz kura uzrakstīts skaitlis. Ja nav ideju, ko dāvināt, un iztēle tā vien apstājas pie dāvanu kartes, tad nākamais solis arī nav viegls – jāizlemj, kurā veikalā to iegādāties. Apģērbu vai rotaslietu veikals, grāmatnīca vai karte, kas der visos tirdzniecības centra veikalos? Gribot dāvanu nopirkt ātrāk, beigās var rasties vēl lielāks apjukums un neziņa.

Putekļu sūcējs

Putekļu sūcējs – jebkāda modeļa, izmēra vai jaudas –, ja neviens to nav lūdzis, ir neprātīga izvēle. Dāvanas ir priekam, nevis tam, lai domātu par darbu, un diez vai mājas uzkopšanu kāds uzskata par aizraujošu.

Protams, putekļu sūcēja saņēmējs zinās, ka dāvinātājs vēlējis tikai labu, gribējis atvieglot mājas soli, taču Ziemassvētkos tik ļoti praktiskai dāvanai nav vietas. Lielākā daļa sieviešu uzskata, ka šo ikdienā nepieciešamo sadzīves priekšmetu var nopirkt pati vai paprasīt vīram jebkurā laikā, nevis saņemt kā dāvanu Ziemassvētkos.

Tosters

Vai iespējams priecāties par kārtējo tosteri, kas nu aizvietos nesen saplīsušo? Tas var izdoties tikai labam aktierim, bet, ja dāvanas saņēmējs ir gaidījis ko īpašu, nevis visiem lietojamu ierīci, tad vilšanās būs acīm redzama.

No tostera svētku brīnuma izjūtu nesagaidīt, ja nu vienīgi grauzdētas maizītes. Lieki būtu minēt vēl kādus iemeslus, kāpēc to nedāvināt, ja zināms, ka tosters ir tā sadzīves tehnika, kas, laikam ejot, kļūst arvien lētāka.

Aromātiskās sveces

Ideja par Ziemassvētkiem raksturīgas atribūtikas dāvināšanu varbūt nav peļama, tomēr, ja fantāzija apstājas tikai pie svecēm, tad labāk no šīs domas atteikties. Cilvēkiem patīk sveču gaisma, tā ir romantiska, rada jauku noskaņu. Eglītē, uz galda, kaimiņu logos, veikalu skatlogos – tās ir visur.

Diez vai pēc Ziemassvētkiem cilvēki tik ļoti vēlēsies vēl dedzināt svecītes, tāpēc par tādu dāvanu nebūs lielā sajūsmā.

It īpaši saviebties var likt aromātiskā svece, jo katram ir sava garšu un smaržu gaume. Varbūt dāvinātājam patīk vaniļas aromāts, taču saņēmējam tā liekas par saldu, un šī dāvana nenovērtēta labākajā gadījumā tiks ielikta atvilktnē.

Dzīvnieciņš

Ir lietas, ko patiešām nevajadzētu dāvināt nekādos svētkos. Vienalga, liels vai mazs, kož, dzied vai peld, mājdzīvnieks tomēr ir dzīva radība, kas prasa izdevumus, uzmanību un, galvenais, rūpes. Ne visi savā mājā vēlas turēt dzīvniekus, un visticamāk, ja cilvēks to būtu gribējis vai varējis atļauties, tad nopirktu pats.

Šāda dāvana noved bezizejā, jo atteikties nevar, bet pieņemt arī ir grūti. Galu galā cieš dzīvnieciņš.

Ziemassvētku džemperis, T krekls, kaklasaite

Vai ir vērts dāvināt ko tādu, ko cilvēks var izmantot tikai vienu reizi gadā uz svētkiem un varbūt pat tad neizmantos?

Džemperis ar ziemeļbriedi, T krekls ar uzrakstu Merry X-mas! (Priecīgus Ziemassvētkus!) un kaklasaite ar daudziem mirguļojošiem santaklausiem ir tikai suvenīri noskaņas radīšanai, lai apdāvinātu cilvēkus, pašam mēģinot noslēpt savu bezpersonisko attieksmi.

Kaut arī visas šīs nosauktās dāvanas ierindotas starp muļķīgām, tās tomēr ir un paliek dāvanas. Un, kas vienam neder, citam ir gluži kā radīts.

Katra dāvana tās saņēmējam ir jānovērtē, jo Ziemassvētkos taču dāvinām no sirds, nevis tikai ķeksīša pēc. Galu galā dāvināt vajag, lai iepriecinātu citus, lai būtu jaukas un patīkamas atmiņas.

Cukurtrauks

Cukurtrauks?

Labi, lai iet! Bet kā gan zināt, kādu to trauku pirkt? Tieši šā iemesla dēļ būtu jāizvairās dāvināt vienu vienīgu trauku. Vienalga, ka tas ir antīks vai porcelāna un ar īpašu apgleznojumu, taču, nezinot dāvanas saņēmēja gaumi un virtuves vai ēdamistabas interjeru, ne arī citu trauku dizainu, pirkt cukurtrauku vai ko līdzīgu ir bezgaumīgi.

Īstā dāvana!

Kā tad izvēlēties to īsto dāvanu?

Kā zināms, tas nemaz nav viegli, jo ne visi radinieki, draugi vai vienkārši mīļi cilvēki ir atklājuši savu mīļāko krāsu, apģērbu, gaumi, iecienītāko literatūras žanru vai sporta veidu. Nu redzi, par šo lasi tālāk nākamajā lapā.

Veiksmi un Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *