Zemestrīce Spānijā ar cilvēku upuriem.

Bieži par zemestrīcēm no Spānijas netiek ziņots. Tomēr, kā redzams  arī Spāniju, kur mājokļi nav būvēti, kā seismiski aktīvās zonās un ir nedroši pret zemestrīču draudiem…  piemeklē šī nelaime.

Spānijas dienvidaustrumos 11.maijā  notikusi 5,2 balles stipra zemestrīce, kuras rezultātā Lorkas pilsētā un tās apkaimē sagruvušas daudzas ēkas un gājuši bojā vismaz desmit cilvēki.

Valdības paziņojumā norādīts, ka kopumā Spāniju satricinājušas divas zemestrīces – viena 5,2 balles stipra, bet otras spēks bija 4,4 balles.

Vissmagāk skāra Spānijas dienvidaustrumu pilsētu Lorku. Pilsētā sagruvušas vairākas vecas ēkas, tostarp pulksteņtornis. Aculiecinieki arī ziņo, ka ēku gruveši aprakuši desmitiem automašīnu. Daļēji sagrauti triju baznīcu kupoli.

Bailēs par atkārtotiem pazemes grūdieniem liela daļa iedzīvotāju pametuši savas mājas, lai pulcētos pilsētas laukumos vai pagaidu apmešanās vietās.

Zemestrīce Spānijā ar cilvēku upuriem.

Zemestrīce Spānijā ar cilvēku upuriem.

piter

Šeit ir savākti materiāli, kas man liekas saistoši un ieteicami citiem lasītājiem! Tā ir ērti! Glabāt visu šeit un dalīties visā ar draugiem. Ja, Jums mani raksti liekas interesanti, esmu priecīgs! Domāju, ka "kllproject.lv" auditorijā pārsvarā ir gudri, tehniski izglītoti un par sevi pārliecināti cilvēki. IZGLĪTĪBĀ IR SPĒKS!

Viens komentārs par “Zemestrīce Spānijā ar cilvēku upuriem.

  • uz
    Patstāvīgs links

    Spānijas varas iestādes evakuējušas aptuveni 10 000 cilvēku no trešdien zemestrīcē vissmagāk cietušās Lorkas pilsētas.
    Spānijas valdība uz cietušo pilsētu, kurā dzīvo 92 tūkstoši cilvēku, nosūtījusi glābšanas vienību 200 militāropersonu sastāvā.

    Pazemes grūdienu epicentrs atradās 50 kilometrus no Mursijas – Vidusjūras piekrastes provinces centra – viena kilometra dziļumā. Pirmie satricinājumi reģistrēti plkst.18.47 pēc vietējā laika.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *