Zemes stunda, visā pasaulē un cilvēces sasniegumu stunda

Zemes stunda.

Lai arī kur Tu būtu “Zemes stundas” laikā, 25.martā no pulksten 20.30 līdz 21.30  uz stundu izslēdz gaismu savā istabā, mājā, dzīvoklī. Piekritīsi, ka to izdarīt nepavisam nav grūti.

Pamēģini un sajutīsi iekšēju apmierinājumu par savu veikumu, par savu mazo ieguldījumu, kas globālā mērogā var pasargāt pasauli no klimata izmaiņām.

2007. gadā tā bija tikai vienas pilsētas akcija.

2010. gadā Zemes stunda bija lielākā brīvprātīgo dalībnieku akcija, kas veltīta dabas un vides problēmām, kurā piedalījās 128 valstis, tai skaitā arī Latvija.

Zemes stunda ir starptautisks projekts, kurš notiek sadarbībā ar Pasaules dabas fondu (WWF).

Arī šogad Zemes stundā tiks nodzēstas gaismas daudzos slavenos kultūras un vēstures pieminekļos – Sidnejas operas namā, Aizliegtajā pilsētā Ķīnā, Eifeļa tornī Parīzē, Bekingema pilī, Zelta vārtu tiltā.

Šīs un daudzas citas vietas pasaulē ietīsies tumsā.

Lai arī šī akcija norit tikai vienu dienu, vienu stundu gadā, tā, cerams, liek ikvienam, gan tiem, kas izdzēs gaismas, gan tiem, kas uz šo akciju noraugās skeptiski, apdomāt savu lomu pasaules saglabāšanā.

Apdraudēto sugu aizsardzībā, resursu taupīšanā un daudzās jo daudzās ar Zemi un tās unikālās vides saglabāšanu saistītajos jautājumos.

zemes stunda

Novēlu Tev ne tikai izslēgt spuldzīti uz vienu stundu, bet daudz rūpīgāk apsvērt katru ikdienas darbību, kas var veicināt Zemes saglabāšanu…

Zemes stunda iedvesmo progresīvus cilvēkus, uzņēmumus un organizācijas daudzās valstīs un teritorijās. Rīkoties klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās novēršanai.

Domā, ka ar to beigšu slavināt zemes stundu!

Laikam jau NĒ!

Zemes stundas dienā, 25.martā, Pasaules Dabas Fonds aicina ikvienu doties dabā gan organizētos pārgājienos, gan individuāli, lai iepazītu Latvijas dabas daudzveidību un vairotu izpratni par tās nozīmi.

Zemes stundas laikā 25. martā pulksten 20.30 ikviens aicināts pievienoties īpaši šim notikumam veltītam koncertam, kurā šogad uzstājās dziedātāja Grēta, čellu trio “Melo-M” un pazīstamais skatuves mākslinieks Igo.

Koncerta ierakstu būs iespējams noskatīties portālos TVNET un “Apollo”. Tā mērķis ir ne tikai paust solidaritāti un rūpes par mūsu planētu, bet arī aicināt atbalstīt dabas atjaunošanu Ukrainā.

Akcijā kā ik katru gadu iesaistās arī daudzas pašvaldības, samazinot ielu un ēku apgaismojumus, kā arī organizējot pasākumus vietējiem iedzīvotājiem

Labu Zemes Stundu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

4 viedokļi par “Zemes stunda, visā pasaulē un cilvēces sasniegumu stunda

 • .
  .

  Ha, ha,labais,es arī netaisos tumsā sēdēt.

  Atbildēt
 • .
  .

  Kā skaidro WWF, akcijas mērķis nav ietaupīt elektrību un tas šādā pasākumā nemaz neesot iespējams. ”Gaismas izslēgšana ir tik pat simboliska kā svecīšu aizdedzināšana Lāčplēša dienā.

  Skaidrs, ka svecītes iedegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī Zemes stundā.

  Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi

  Atbildēt
 • .
  .

  SIA “Liepājas enerģija” piedalīsies iniciatīvā “Zemes stunda”, samazinot apgaismojumu savos ražošanas objektos un administrācijas ēkas pagalmā

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *