Zemes stunda, visā pasaulē un cilvēces sasniegumu stunda

 

Zemes stunda.

Lai arī kur Tu būtu “Zemes stundas” laikā, 24.martā no pulksten 20.30 līdz 21.30  uz stundu izslēdz gaismu savā istabā, mājā, dzīvoklī.

Piekritīsi, ka to izdarīt nepavisam nav grūti.

Pamēģini un sajutīsi iekšēju apmierinājumu par savu veikumu, par savu mazo ieguldījumu, kas globālā mērogā var pasargāt pasauli no klimata izmaiņām.

2007. gadā šī bija tikai vienas pilsētas akcija.

2010. gadā Zemes stunda bija lielākā brīvprātīgo dalībnieku akcija, kas veltīta dabas un vides problēmām, kurā piedalījās 128 valstis, tai skaitā arī Latvija.

Zemes stunda ir starptautisks projekts, kurš notiek sadarbībā ar Pasaules dabas fondu (WWF).

Arī šogad Zemes stundā tiks nodzēstas gaismas daudzos slavenos kultūras un vēstures pieminekļos – Sidnejas operas namā, Aizliegtajā pilsētā Ķīnā, Eifeļa tornī Parīzē, Bekingema pilī, Zelta vārtu tiltā.

Šīs un daudzas citas vietas pasaulē ietīsies tumsā.

Lai arī šī akcija norit tikai vienu dienu, vienu stundu gadā, tā, cerams, liek ikvienam, gan tiem, kas izdzēs gaismas, gan tiem, kas uz šo akciju noraugās skeptiski, apdomāt savu lomu pasaules saglabāšanā.

Apdraudēto sugu aizsardzībā, resursu taupīšanā un daudzās jo daudzās ar Zemi un tās unikālās vides saglabāšanu saistītajos jautājumos.

zemes stunda

Novēlu Tev ne tikai izslēgt spuldzīti uz vienu stundu, bet daudz rūpīgāk apsvērt katru ikdienas darbību, kas var veicināt Zemes saglabāšanu…

Domāji, ka ar to beigšu slavināt zemes stundu!

NĒ!

Ir arī pretēji domājoši cilvēces pārstāvji, pavisam pretēji domā ASV konkurences institūta darbinieki.

Viņi ierosina šodien atzīmēt „Cilvēces sasniegumu stundu”, kas viņuprāt ir daudz pareizāk nekā atzīmēt pasākumu „Zemes stunda”, kad visi sēž tumsā un ir izslēguši visas elektriskās ierīces savās mājās.

Tātad, ko mums piedāvā „Cilvēces sasniegumu stunda”… pilnīgi pretēju pieeju šim jautājumam.

UZMANĪBU…

Visiem ieslēgt visus savus mīļos gadžetus,visas nepieciešamās elektroierīces, kā arī neiziet no interneta!„Cilvēces sasniegumu stundu” šodien norit no 20:30 līdz 21:30

Tie būs svētki, kas aicina cilvēkiem saprast , ka dzīvojam labākajā no laikmetiem! Pateicoties internetam un pārējām elektroierīcēm ir iespējamas neiedomājamas lietas, iespējams gandrīz viss.

Kāpēc tad tas ir jānoliedz ar „Zemes stundu” Kā Tu domā par šo jauno ierosmi „Cilvēces sasniegumu stunda”?

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

  1. Kārlis says:

    Ha, ha,labais,es arī netaisos tumsā sēdēt.

  2. laimisk says:

    Kā skaidro WWF, akcijas mērķis nav ietaupīt elektrību un tas šādā pasākumā nemaz neesot iespējams. ”Gaismas izslēgšana ir tik pat simboliska kā svecīšu aizdedzināšana Lāčplēša dienā.

    Skaidrs, ka svecītes iedegšanai nav praktiskas jēgas – tāpēc nepalielināsies aizsardzības budžets vai profesionālās armijas skaitliskais sastāvs. Tomēr tas liek mums domāt par to, kāpēc mums vispār ir sava valsts un ko darīt, lai tā turpinātos. Līdzīgi arī Zemes stundā.

    Nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu