Zemes Diena, sagaidāma ar labu apņemšanos un darbiem

Zemes Diena.

Jau kopš 1990. gada 22. aprīļa Latvijā tiek svinēta Starptautiskā Zemes diena. Zemes dienas atzīmēšanu, kā ikgadēju vides jautājumu aktualizēšanas pasākumu.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

To 1970. gadā ieviesa Amerikas Savienotajās Valstīs. Zemes dienas galvenais mērķis ir atgādināt, cik trausla ir Zeme, un aicināt saglabāt tās dabisko vidi.

Ko  varam darīt lai iepriecinātu zemi uz kuras dzīvojam?

Daudz! Zemes Diena ir jāsagaida ar labu apņemšanos!

Sāc tūlīt un mudini arī citus!

Brauc prātīgāk un ekonomiskāk ar mašīnu. Vairāk izmanto K2 (kājāmgājējs)
• Atceries , ka ir velosipēds… ar kuru Tu tik sen neesi braucis

• Neaizmirstiet kārtīgi aizvērt ledusskapim durvis un novietojiet to noēnotā vietā. Jūsu ledusskapis ir enerģijas monstrs, kas patērē aptuveni 10-15 % no visas elektrības, par kuru jūs maksājat. Rūpējieties, lai tam nav vajadzīga vēl papildus enerģija.

• Pāriet uz enerģiju taupošajām spuldzītēm un rūpīgāk piedomāt, cik tev daudz gaismas ir vajadzīgs mājās. Varbūt nav jēgas apgaismot visu dzīvokli, ja tu skaties televizoru viesistabā?

• Arī māju siltumizolācija ir būtisks solis, lai palīdzētu saglabāt vidi. Jo mazāk siltuma aizplūst, jo mazāk degvielas jādedzina, lai sasniegtu optimālo temperatūru. Nu un tālāko jau jūs paši varat izdomāt…

• Arī trauku mazgāšana ar rokām ietaupa enerģiju un samazina ražošanai nepieciešamo resursu patēriņu. Ja nu tomēr esat mazgājamās mašīnas piekritējs, pagaidiet, kamēr tā iekrājas pilna un tad izmantojiet, nevis tērējiet resursus vienas krūzītes mazgāšanai.

• Jūsu veļa lieliski izmazgāsies arī 40 grādos, nevajag to pārvārīt!

Zemes Diena

• Iestādiet koku, nepļaujiet mauriņu karstā laikā, apzaļumojiet savu apkārtni.

• Iestājieties par bioloģiski audzētu pārtiku. Pesticīdi ne tikai nogalina nevēlamos organismus, bet arī mikroorganismus, kas CO2 notur augsnē. Tiem mirstot, CO2 nonāk atmosfērā.

Ēdiet vietējo pārtiku, jo tās pārvietošanai un piegādei ir nepieciešams mazāks resursu patēriņš. Ēdiet augļus un dārzeņus sezonas laikā. Latvijas zemenes ir garšīgākas, ir vērts gaidīt tās līdz vasarai! Un noteikti iestādiet savu dārziņu. Kaut vai dilles un pētersīļus podiņā.

• Lietojiet pārstrādātus un pārstrādājamus materiālus.

• Esiet minimālists, kas pērk kvalitatīvus un ilgi kalpojošus produktus.

Zeme mums ir tikai viena. Rezerves variantu nav. Saudzēsim to!

Zemes Diena

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Viedoklis par “Zemes Diena, sagaidāma ar labu apņemšanos un darbiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *