Mēness pietuvosies Zemei, supermēness.

 

 

Pavisam drīz pienāks datums, kad Mēness pietuvosies Zemei, vistuvāk šajā gadā.

Tas notiks 2014.gada 10.augustā un mūs no mēness šķirs 356.5 tūkstoši kilometru, kas priekš kosmiskajiem mērogiem tāds nieks vien ir.

Tātad vērosim supermēnesi!

Šādi dēvē mēness stāvokli, kad  ir jauns mēness vai pilnmēness un tas atrodas maksimāli tuvu Zemei, tādējādi kļūstot līdz pat 14% lielāks un 30% spožāks nekā savā tālākajā punktā jeb Apogejā.

Starp citu 2014.gadā pavisam iekrīt pieci supermēness datumi… 1.janvāris, 30.janvāris, 12.jūlijs, 10.augusts un 9.septembris. Vistuvāk Zemei mēness būs 10.augustā – aptuveni 356.5  tūkstošu kilometru attālumā.

Ar ko tad šāds notikums ir ievērojams mūsu ikdienas dzīvē?

Ja godīgi, tad vienīgi ar apziņu, ka Mēness ir daudz tuvāk nekā ierasts, bet daļa zinātnieku šo Mēness pietuvināšanos traktē daudz emocionālāk.mēness..

Ir diezgan pamatots pieņēmums, ka šajā datumā var notikt dažādas kataklizmas, kā zemestrīces un vulkānu pastiprināta darbība visā pasaulē.

Ja ieskatāmies vēsturē, tad iepriekšējo gadu Mēness maksimuma satuvināšanās fāzē meteorologi ir konstatējuši ekstremālus laika apstākļus, kas ir nodarījuši lielus postījumus.

Piemēram, lielais cunami Indonēzijā 2005. gadā vai 1974 gadā ciklona ietekmē tika nopostīta Austrālijas pilsēta Darvina.

Mums par atvieglojumu, ne visi zinātnieki atbalsta šo iespējamo kataklizmu teoriju, kur par vaininieku varētu piesaukt Mēnesi.
Dabas katastrofas notiek bieži, lai cik tas nebūtu bēdīgi, tām ir tendence pieaugt.

To varētu attiecināt uz globālām pārmaiņām Zemes klimatā. Kas būs šogad 10.augustā… redzēsim, bet par iespējamo dupermēness tuvumu interesi noteikti izrādīs astronomi un  arī fotogrāfi.

Hei, romantiķi, nepalaidiet iespēju lūkoties supermēness burvīgumā!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top