Man nav miljonu, lai piedalītos izsoļu nama Sotheby’s izsolēs

Sotheby’s.

Parunāsim par mūžīgo un nezūdošo, par mākslu un izsoļu namu. Uzreiz atzīšos, man nav priekš izsoļu nama Sotheby’s ievērības cienīga naudas daudzuma. Par to tad arī parunāsim, taču šoreiz, mazliet, no citas puses.

Sotheby’s, sākšu ar notikumu no 2011.gada.

Tāpēc, ka man, kā sievietei, ļoti fascinēja šī Pikaso glezna. Londonā slavenajā Sotheby’s  aukcionā tika pārdota Pablo Pikaso glezna”La Lecture”.  Par 25.2 miljoniem sterliņu mārciņu vai apmēram par 40.5 miljoniem ASV dolāru.

Par ko varam  lasīt izsoļu nama mājas lapā, tas fakts būs jāpameklē arhīvos. Kā nekā gadi ir aizskrējuši! Nāk prātā asociācijas no dziesmas: “Gadi skrien, kā stirnas un nenāk atpakaļ.”

Nu tas tā, atgriežos pie lielo summu ārprāta!

Nerunāšu un neapjūsmošu summas diženumu. Tā tiešām ir ļoti liela summa, ko var atļauties reti mākslas “cienītāji”. Labāk es viņus saukšu par kolekcionāriem-uzpircējiem.

Šoreiz glezna aizceļoja uz ASV. Ja runājam par Sotheby’s izsoļu nama apgrozījumiem, tad varu pieminēt, ka šajā izsolē tika pārdoti Rene, Mane un citu mākslinieku darbi par 70 miljoniem sterliņu mārciņu.

Kāpēc es tik uzstājīgi  pieminu summas par kādām tiek „notirgota” māksla?

Tāpēc, ka māksla ir kļuvusi par savdabīgu valūtu.

Šaubos vai šiem uzpircējiem ir liela interese par paša mākslinieka daiļradi gleznā. Ja pieminam konkrēto māksla darbu, tad tur Pikaso manierē 1932.gadā tika attēlota viņa mīļākā.

Iedvesmu sieviete Marija-Terēze Voltēra. Pikaso ar viņu iepazinās Parīzē 1927.gadā. Jāatzīmē, ka uz šo Pikaso darbu pretendēja septiņi kolekcionāri-uzpircēji un neviens mākslas muzejs.

Sotheby’s izsoļu namā tirgošanās notiek nepārtraukti. Viss ir pakārtots naudas pelnīšanai un ar mākslas dziļāko izpratni tur nav, gandrīz, nekā!

Kaut vai pēdējie izpārdošanas darījumi. “Bekkerman” kolekcija, kas ietver 35 krievu darbus ar dažādiem māksliniekiem, piemēram, Mihails Larionovs, Natālija Gončarova, Vladimirs Burļuks, Konstantīns Korovins un citi.

Šie šedevri, krievu mākslas pasaulē, atklāj svarīgus mirkļus no krievu mākslas vēstures. Mazam ieskatam, par tirgošanās vērienu. Ko tirgo privātie uzpircēji- spekulanti.

Žēl, ka man nav, JĀ, tie paši miljoni! Nu ko, ja man nav, tad arī daudzi mākslas darbi no manis tā arī “pazudīs” privātajās kolekcijās. Nevis muzejos, bet villās un pilīs ar ierobežotu iespēju aplūkot mākslu.

Labu Dienu!

 

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top