Man nav miljonu, priekš izsoļu nama Sotheby’s.

 

 

Parunāsim par mūžīgo un nezūdošo, par mākslu un izsoļu namu Sotheby’s.

Uzreiz atzīšos, man nav priekš izsoļu nama Sotheby’s ievērības cienīga naudas daudzuma.

Par to tad arī parunāsim, taču šoreiz, mazliet, no citas puses.

Sākšu ar notikumu no 2011.gada. Tāpēc, ka man, kā sievietei, ļoti fascinēja šī Pikaso glezna.

Londonā slavenajā Sotheby’s  aukcionā tika pārdota Pablo Pikaso glezna”La Lecture” par 25.2 miljoniem sterliņu mārciņu vai apmēram par 40.5 miljoniem ASV dolāru.

Par ko varam  lasīt izsoļu nama mājas lapā, gan būs jāpameklē arhīvos.

Nerunāšu un neapjūsmošu summas diženumu. Tā tiešām ir ļoti liela summa, ko var atļauties reti mākslas “cienītāji”. Labāk es viņus saukšu par kolekcionāriem-uzpircējiem.

Šoreiz glezna aizceļoja uz ASV. Ja runājam par Sotheby’s izsoļu nama apgrozījumiem, tad varu pieminēt, ka šajā izsolē tika pārdoti Rene, Mane un citu mākslinieku darbi par 70 miljoniem sterliņu mārciņu.

Kāpēc es tik uzstājīgi  pieminu summas par kādām tiek „notirgota” māksla?

Tāpēc, ka māksla ir kļuvusi par savdabīgu valūtu. Un šaubos vai šiem uzpircējiem ir liela interese par paša mākslinieka daiļradi gleznā.

Ja pieminam konkrēto māksla darbu, tad tur Pikaso manierē 1932.gadā  tika attēlota viņa mīļākā un reizē iedvesmu sieviete Marija-Terēze Voltēra. Pikaso ar viņu iepazinās Parīzē 1927.gadā.

Jāatzīmē, ka uz šo Pikaso darbu pretendēja septiņi kolekcionāri-uzpircēji un neviens mākslas muzejs.

Sotheby’s izsoļu namā tirgošanās notiek nepārtraukti. Viss ir pakārtots naudas pelnīšanai un ar mākslas dziļāko izpratni tur nav, gandrīz, nekā!

Kaut vai pēdējie izpārdošanas darījumi. “Bekkerman” kolekcija, kas ietver 35 krievu darbus ar dažādiem māksliniekiem, piemēram, Mihails Larionovs, Natālija Gončarova, Vladimirs Burļuks, Konstantīns Korovins un citi.

Apskatāma šogad (2014.g) no 21. oktobra līdz 16. novembrim. Šie šedevri, krievu mākslas pasaulē, atklāj svarīgus mirkļus no krievu mākslas vēstures.

Mazu ieskatu varat gūt no video: http://www.sothebys.com/en/news-video/videos/2014/10/bekkerman-collection-russian-masterpieces.html

Žēl, ka man nav, jā, tie paši miljoni! Nu ko, ja man nav, tad arī daudzi mākslas darbi no manis tā arī “pazudīs” privātajās kolekcijās.

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu