Wi-Fi maršrutētājs, zīmē apjaušamu cilvēka 3D modeli

Wi-Fi maršrutētājs.

Grupa pētnieku ir izstrādājuši metodi, kā izveidot digitālu trīsdimensiju modeli cilvēka ķermenim un tā kustībām telpā, izmantojot tikai Wi-Fi maršrutētājus vai ja patīk rūterus.

Wi-Fi maršrutētājs, kā viņu pareizi saukt?

Tā nav dilemma, bet gan fakts. Vienāda nosaukuma aparāts dažādos veikalos tiek dēvēts par rūteru, bet citos par maršrutētāju. Tā arī neesmu nonācis pie kopsaucēja un dēvēju šo nepieciešamo produktu par Wi-Fi maršrutētāju.

Interesanti zināt, kā tu domā?

Labi, atgriežamies pie atklājuma, bet varbūt arī pie problēmas! Citiem vārdiem sakot, tikai izmantojot Wi-Fi signālus, jūs varat burtiski sekot cilvēkiem cauri sienām.

Lai to izdarītu, grupa izstrādātāju izmantoja zināmu programmatūru “DensePose”, 3D skenēšanas sistēmu visiem cilvēka ķermeņa virsmas pikseļiem fotoattēlā.

Kas ir “DensePose”?

“DensePose” izstrādāja Facebook Londonas pētnieki un AI inženieri . Lai saprastu, kā tas izskatās iemet skatu video.

Pamatojoties uz šo sistēmu, tika izveidots neironu tīkls, kas salīdzina maršrutētāju sūtīto un saņemto Wi-Fi signālu jaudu.
Tiek fiksēta fāze un amplitūda ar koordinātēm, kas attiecas uz cilvēka ķermeni, zīmējot cilvēka 3D modeli. Nav lieki teikt, ka tas notiek izmantojot Wi-Fi.

Pētnieki gadiem ilgi strādājuši, lai “redzētu” cilvēkus, neizmantojot kameras, termokameras vai dārgas iekārtas, piemēram, lidarus.

Var rasties jautājums, kas ir Lidars?

Par to Vikipēdija raksta:
Lidars, (angļu: Light Detection and Ranging — “Atrašana un attāluma noteikšana ar gaismu”) ir aerolāzerskenēšana vai tālizpētes tehnoloģija. Informācijas iegūšanai un apstrādei par attālinātiem objektiem, izmantojot aktīvās optiskās sistēmas, kas izmanto gaismas absorbcijas un izkliedes parādības optiski caurspīdīgā telpā.

Parasti tie ir lāzeri, tomēr īsās distancēs gaismas avoti var būt arī citi. Lidars sastāv no pulsējoša gaismas avota (parasti lāzera), skanera un specializēta GPS uztvērēja. Parasti lidars zinātnē tiek pielietots no lidaparātiem topogrāfiskiem un batimetriskiem (dziļuma) mērījumiem.

Wi-Fi maršrutētājs, vai iespējas ir labas?

Turpinām, 2013. gadā pētnieku komanda atrada veidu, kā izmantot mobilo tālruņu signālus, lai redzētu cauri sienām. Toties 2018. gadā cita komanda izmantoja Wi-Fi, lai noteiktu cilvēkus telpā un uzraudzītu viņu kustības.

Pētnieki no “Kārnegija Melona” universitātes uzskatīja, ka Wi-Fi signāli, varētu kalpot kā visuresošs tradicionālo video novērošanas kameru aizstājējs, ja runa ir par cilvēku atklāšanu telpā.

Wi-Fi maršrutētājs ļauj pārvarēt tādus šķēršļus kā slikts apgaismojums un aklās zonas, ar kurām saskaras parastie kameru objektīvi. Īpaši ievērības “cienīgs” ir fakts, ka zinātnieki savus pētījumus pozicionē kā progresu privātuma tiesību jomā.

Viņi uzskata: “Mūsu izstrāde aizsargā cilvēku privātumu, un nepieciešamo aprīkojumu var iegādāties par saprātīgu cenu. Patiesībā lielākajā daļā attīstīto valstu mājsaimniecību mājās jau ir Wi-Fi, un šo tehnoloģiju var paplašināt, lai uzraudzītu vecāku cilvēku labklājību vai vienkārši atklātu aizdomīgu uzvedību mājās ,” teikts izstrādātāju paziņojumā.

Par to es ļoti šaubos!

Nav zināms, kas varētu attiekties zem termina “aizdomīga uzvedība”, ja šī tehnoloģija kādreiz nonāks masu tirgū.

Wi-Fi maršrutētājs

Taču, tā kā tādi uzņēmumi kā Amazon mēģina izmantot bezpilota lidaparātus ar kamerām, ir viegli iedomāties, kā Wi-Fi plaši izplatītā cilvēku noteikšana varētu būt, dažām cilvēku kategorijām, noderīga.

Piemēram, izsekošanai, spiegošanai, zagļiem vai kļūt par citu traucējošu tehnoloģiju privātumam. Tu taču negribētu, ka tavs kaimiņš aiz sienas seko tavai dzīvei. Viņš pat varētu sastādīt tavu dienas režīmu, piemēram, viņš zinās kad tu ej gulēt viens vai ar kādu citu personu. 🙂

Nerunājot jau par to, ka zinās, kad neviens nebūs mājās! To var izmantot ļaunprātīgiem nolūkiem! Ka nesanāk tā, kā ar dziesmu, kas nograuj datorus.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top